Search competitions

Southern Federal District BP&DL Championships:dl raw Am

 PlLifterAge clsBYFromBody wtDL1DL2DL3DLS/M
Women
Category 48 kg
1Boyko RozaliyaO1987Simferopol47.307075808083.66
Category 52 kg
1Ramazanova AdileJ1994Simferopol51.30100110115115112.62
1Galaktionova MargarytaO1991Simferopol51.90140152.5152.5140135.81
2Petrichenko OlgaO1985Simferopol51.50110120130120117.14
3Abrosimova MarinaO1984Krasnoperekopsk52.009010011010096.86
4Sarafonova IrinaO1988Krasnoperekopsk51.1080801008078.60
Category 56 kg
1Stepantsova VladislavaT22000Simferopol54.60100100105105 (107.5)97.70
2Biryukova DianaT22000Krasnoperekopsk52.807580858076.52
1Makukha IrinaJ1994Krasnoperekopsk56.5095105112.510594.98
1Bryleva AnastasiyaO1984Simferopol56.00110120122.5120109.46
1Altunina MarinaM11973Sudak55.503550606056.79
Category 60 kg
1Fettaeva ElviraJ1995Simferopol59.30120130130120104.26
2Makukha IrinaJ1994Krasnoperekopsk56.5095105112.510594.98
1Ryabova OlgaO1978Simferopol57.30120130135130116.23
2Rikman ElinaO1999Simferopol56.70120127.5135127.5114.99
Category 67.5 kg
1Kurdi FeryalJ1996Simferopol63.9010511512012097.91
1Pecherskaya ElenaO1991Simferopol66.40135145157.5157.5124.39
Category 75 kg
1Konyushenko ElenaO1985Simferopol72.10140150157.5157.5116.91
Category 82.5 kg
1Trubenko AlenaO1991Simferopol80.20140152.5160152.5104.81
Category 90 kg
1Egiazaryan EryanuiO1988Simferopol89.7011012012512579.04
Category +90 kg
1Ershova TatyanaM21964Sevastopol98.00115120127.512092.99
Men
Category 60 kg
1Poletaev DanilT12003Simferopol56.8095102.5102.59581.82
1Faykov TairO1988Simferopol58.60160175182.5182.5152.02
Category 67.5 kg
1Topchi RuslanO1985Oktyabrskoe67.40180192.5200200145.36
Category 75 kg
1Lubenskiy VladimirT12004Simferopol68.0011512512512590.14
1Dubovenko AlekseyT22001Simferopol74.30170170180170113.80
1Sergeev ArtemM11975Sochi72.10170180180180124.57
1Suvorov EvgeniyM31954Evpatoriya74.10170180190180218.55
Category 82.5 kg
1Memetov EnverT22000Simferopol81.80205217.5217.5217.5135.50
1Alekseev IlyaO1983Yalta81.70170180187.5187.5116.91
2Sattarov AsanO1986Evpatoriya80.40175187.5187.5175110.37
Category 90 kg
1Dikhtemirov MykhayloJ1993Simferopol89.70170180190190111.44
2Lavrov EvgeniyJ1993Simferopol84.90160160180180109.33
1Burykin YaroslavO1986Yalta87.20215225225225134.30
2Nikitchenko VladimirO1987Yalta86.40205215225215129.09
3Krylovskiy AlekseyO1986Evpatoriya88.50210225225210124.19
4Ryazanov IgorO1993Sevastopol87.20170180190180107.44
5Minenkov MaksimO1984Simferopol88.40165180190180106.52
Category 100 kg
1Severinov AndreyO1988Simferopol98.50200205205205114.35
1Pirogov SergeyM11972Sevastopol96.80190205212.5212.5123.21
2Rayzerov OlegM11971Nizhnegorskiy100.00180190205190112.52
Category 110 kg
1Stupin SergiyO1982Simferopol101.30275300315300165.30
2Chizhevskiy SergeyO1990Sevastopol104.50215220242.5220119.81

Best lifters

Men
Open
1 Stupin Sergiy 165.30 300 @ 101.30
2 Faykov Tair 152.02 182.5 @ 58.60
3 Topchi Ruslan 145.36 200 @ 67.40
4 Burykin Yaroslav 134.30 225 @ 87.20
5 Nikitchenko Vladimir 129.09 215 @ 86.40
6 Krylovskiy Aleksey 124.19 210 @ 88.50
7 Chizhevskiy Sergey 119.81 220 @ 104.50
8 Alekseev Ilya 116.91 187.5 @ 81.70
9 Severinov Andrey 114.35 205 @ 98.50
10 Sattarov Asan 110.37 175 @ 80.40
Masters
1 Suvorov Evgeniy 218.55 180 @ 74.10
2 Sergeev Artem 124.57 180 @ 72.10
3 Pirogov Sergey 123.21 212.5 @ 96.80
4 Rayzerov Oleg 112.52 190 @ 100.00
Teen/Sub-juniors
1 Memetov Enver 135.50 217.5 @ 81.80
2 Dubovenko Aleksey 113.80 170 @ 74.30
3 Lubenskiy Vladimir 90.14 125 @ 68.00
4 Poletaev Danil 81.82 95 @ 56.80
Juniors
1 Dikhtemirov Mykhaylo 111.44 190 @ 89.70
2 Lavrov Evgeniy 109.33 180 @ 84.90
Women
Open
1 Galaktionova Margaryta 135.81 140 @ 51.90
2 Pecherskaya Elena 124.39 157.5 @ 66.40
3 Petrichenko Olga 117.14 120 @ 51.50
4 Konyushenko Elena 116.91 157.5 @ 72.10
5 Ryabova Olga 116.23 130 @ 57.30
6 Rikman Elina 114.99 127.5 @ 56.70
7 Bryleva Anastasiya 109.46 120 @ 56.00
8 Trubenko Alena 104.81 152.5 @ 80.20
9 Abrosimova Marina 96.86 100 @ 52.00
10 Boyko Rozaliya 83.66 80 @ 47.30
Masters
1 Ershova Tatyana 92.99 120 @ 98.00
2 Altunina Marina 56.79 60 @ 55.50
Teen/Sub-juniors
1 Stepantsova Vladislava 97.70 105 (107.5) @ 54.60
2 Biryukova Diana 76.52 80 @ 52.80
Juniors
1 Ramazanova Adile 112.62 115 @ 51.30
2 Fettaeva Elvira 104.26 120 @ 59.30
3 Kurdi Feryal 97.91 120 @ 63.90
4 Makukha Irina 94.98 105 @ 56.50