Search competitions

12th Tavrika Cup:DL Raw Am

 PlLifterAge clsBYFromBody wtDL1DL2DL3DLS/M
Women
Category 52 kg
1Ramazanova AdileO1994Simferopol50.70120127.5132.5132.5131.02
Category 56 kg
1Kataeva ElviraO1988Simferopol53.50115125132.5125118.28
Category 67.5 kg
1Diter ViktoriyaO1985Simferopol65.6010511512012095.75
Category 75 kg
1Chuvichkina MarinaO1979Simferopol67.908592.597.592.571.64
Men
Category 60 kg
1Poletaev DanilT12003Simferopol59.10100105107.5107.588.76
1Dorokhov NikitaT22001Simferopol58.20137.5147.5155155 (162.5)130.06
Category 75 kg
1Lubenskiy VladimirT12004Simferopol72.70125135137.513591.96
1Lukyanenko MaksimJ1996Simferopol70.20125132.5137.5132.592.94
1Rosokha AlekseyO1984Simferopol74.10155160162.5162.5109.01
Category 82.5 kg
1Onufriev SergeyJ1994Belogorsk81.60210225230230143.54
1Onufriev SergeyO1994Belogorsk81.60210
225230230143.54
2Feoktistov PavelO1988Simferopol77.00200210217.5210136.73
3Kasumov RuslanO1992Simferopol78.90200210215210134.27
4Pecherskiy VladimirO1983Simferopol81.90185195195195121.37
5Nikiforuk SergeyO1991Simferopol77.40170185200185119.99
Category 90 kg
1Belanov MaksimO1986Simferopol89.00200210220220131.63
2Nikishov YuriyO1984Simferopol88.60190200205200118.20
Category 100 kg
1Rotnov IgorT31998Novaya Kakhovka96.30220230240230129.70
1Mikhaylutin NikolayO1988Belogorsk92.40230235235235135.48
2Ilin MaksimO1988Simferopol99.00205220235235130.78
1Pirogov SergeyM11972Sevastopol96.50205217.5222.5222.5131.35
2Grinko MikhailM11978Solnechnogorsk98.80200215222.5222.5123.93
1Akentyev ValeriyM31958Uhkta99.20180200180164.63
Category 110 kg
1Shedo GennadiyO1979Sevastopol106.10220232.5242.5232.5125.99
2Kozlov AleksandrO1980Sevastopol107.40205210230230124.18
Category 125 kg
1Kulmizev DenisO1988Simferopol115.10220240250220116.89

Best lifters

Men
Open
1 Onufriev Sergey 143.54 230 @ 81.60
2 Feoktistov Pavel 136.73 210 @ 77.00
3 Mikhaylutin Nikolay 135.48 235 @ 92.40
4 Kasumov Ruslan 134.27 210 @ 78.90
5 Belanov Maksim 131.63 220 @ 89.00
6 Ilin Maksim 130.78 235 @ 99.00
7 Shedo Gennadiy 125.99 232.5 @ 106.10
8 Kozlov Aleksandr 124.18 230 @ 107.40
9 Pecherskiy Vladimir 121.37 195 @ 81.90
10 Nikiforuk Sergey 119.99 185 @ 77.40
Masters
1 Akentyev Valeriy 164.63 180 @ 99.20
2 Pirogov Sergey 131.35 222.5 @ 96.50
3 Grinko Mikhail 123.93 222.5 @ 98.80
Teen/Sub-juniors
1 Dorokhov Nikita 130.06 155 (162.5) @ 58.20
2 Rotnov Igor 129.70 230 @ 96.30
3 Lubenskiy Vladimir 91.96 135 @ 72.70
4 Poletaev Danil 88.76 107.5 @ 59.10
Juniors
1 Onufriev Sergey 143.54 230 @ 81.60
2 Lukyanenko Maksim 92.94 132.5 @ 70.20
Women
Open
1 Ramazanova Adile 131.02 132.5 @ 50.70
2 Kataeva Elvira 118.28 125 @ 53.50
3 Diter Viktoriya 95.75 120 @ 65.60
4 Chuvichkina Marina 71.64 92.5 @ 67.90