Search competitions

Sverdlovsk Region Cup on bench press and deadlift

 PlLifterAge clsBYFromBody wtBP1BP2BP3BPS/M
Women
Category 48 kg
1Chernykh KarolinaO2008Yekaterinbourg34.5032.53537.535
Category 67.5 kg
1Tikhanovskaya KseniyaO2002Yekaterinbourg64.004042.542.542.534.63
Men
Category 56 kg
1Kleschev VanyaT12005Revda53.005557.5606055.84
Category 60 kg
1Kirill ShevaldinT12005Revda59.706570757057.19
1Abrosimov IvanT22002Kamensk-Uralskiy56.4010011011511095.48
2Rusinov DimaT22002Revda58.00606567.567.556.85
Category 67.5 kg
1Ilarionov IlyaT12004Revda64.30657072.57053.14
1Kholkin PavelT22002Pokrovskoe66.807075808058.62
2Moiseev IvanT22001Yekaterinbourg66.805060605036.64
Bershin VladT22004Yekaterinbourg64.80758082.5
Category 75 kg
1Khaliullin TimurT12003Yekaterinbourg72.70100107.511011074.93
1Kozlovskikh VitaliyO1987Kamensk-Uralskiy69.6011512513012588.33
2Demuz AndreyO1993Yekaterinbourg72.508087.592.587.559.75
3Sivich OlegO1980Yekaterinbourg71.95758587.58558.40
4Pozharskiy AleksandrO1990Yekaterinbourg69.00656567.567.548.05
Category 82.5 kg
1Sergeev KirillT12004Revda80.00757577.57547.47
1Maltsev MaksimT22002Pozarikha81.00100107.5112.5107.567.43
1Kaygorodov RomanO1987Turinsk80.0012012513013082.28
Category 90 kg
1Koscheev IlyaT22002Pervouralsk86.5011012012012072.00
1Kandrashin DmitriyO1989Kamensk-Uralskiy90.00145152.5160152.589.26
2Neugodnikov NikitaO1987Kamensk-Uralskiy87.00130135137.513580.70
3Osokin MikhailO1988Yekaterinbourg87.40115122.512512574.50
4Osokin AleksandrO1991Yekaterinbourg84.409097.510097.559.46
5Uryadnikov MaksimO1986Yekaterinbourg88.007587.597.597.557.87
Category 100 kg
1Korotkov SergeyO1987Kamensk-Uralskiy100.0016017017517596.95
2Gavrilov VladimirO1979Revda97.00127.5135137.513575.86

Best lifters

Men
Open
1 Korotkov Sergey 96.95 175 @ 100.00
2 Kandrashin Dmitriy 89.26 152.5 @ 90.00
3 Kozlovskikh Vitaliy 88.33 125 @ 69.60
4 Kaygorodov Roman 82.28 130 @ 80.00
5 Neugodnikov Nikita 80.70 135 @ 87.00
6 Gavrilov Vladimir 75.86 135 @ 97.00
7 Osokin Mikhail 74.50 125 @ 87.40
8 Demuz Andrey 59.75 87.5 @ 72.50
9 Osokin Aleksandr 59.46 97.5 @ 84.40
10 Sivich Oleg 58.40 85 @ 71.95
Teen/Sub-juniors
1 Abrosimov Ivan 95.48 110 @ 56.40
2 Khaliullin Timur 74.93 110 @ 72.70
3 Koscheev Ilya 72.00 120 @ 86.50
4 Maltsev Maksim 67.43 107.5 @ 81.00
5 Kholkin Pavel 58.62 80 @ 66.80
6 Kirill Shevaldin 57.19 70 @ 59.70
7 Rusinov Dima 56.85 67.5 @ 58.00
8 Kleschev Vanya 55.84 60 @ 53.00
9 Ilarionov Ilya 53.14 70 @ 64.30
10 Sergeev Kirill 47.47 75 @ 80.00
Women
Open
1 Tikhanovskaya Kseniya 34.63 42.5 @ 64.00