Search competitions

4th Temur Yuldashev Memorial. Open WPA South Ukraine Cup

 PlLifterAge clsBYFromBody wtBP1BP2BP3BPS/M
Women
Category 56 kg
1Tkachenko YanaO1984Yuzhnoukrainsk56.0052.557.56057.552.45
Category 60 kg
1Chumaeva DianaJ1996Odessa60.006065706555.92
1Skorokhodova OlgaO1980Nikolaev57.20657072.57062.68
2Chumaeva DianaO1996Odessa60.006065706555.92
3Zubenko GannaO1989Odessa60.0060656555.92
Category 67.5 kg
1Bessel KaterinaO1991Odessa66.90707577.577.560.81
Men
Category 56 kg
1Domkin ArtemT12005Genichesk56.0047.550555043.74
Category 67.5 kg
1Donchenko GennadiyT22001Odessa64.60117.5122.5n125n125n94.46
1Donchenko GennadiyO2001Odessa64.60117.5122.512512594.46
Category 75 kg
1Minasyan AlbertT22001Kherson75.0072.58085
8556.48
1Surov SergeyO1988Odessa73.7014014015014094.32
Category 82.5 kg
1Sklyarov VladyslavJ1998Odessa81.20100107.5112.5112.570.45
1Mumrenko MykolaO1985Nikolaev80.20115125132.512578.98
Category 90 kg
1Andrievskyy LeonidO1989Kherson89.60175182.5185182.5107.11
2Kanivets KiriloO1984Odessa88.8013014014514082.61
1Shevchenko SergiyM21973Odessa89.80102.511011511067.57
Category 100 kg
1Kuzmenko RomanJ1997Kherson95.0015015516015588.01
1Kozin VolodimirO1985Nikolaev100.00130137.5140137.576.18
2Kasyanenko ArtemO1984Odessa99.20130140147.513072.28
1Romasenko IgorM41963Odessa92.3010011011010079.60
1Kostyuk AndriyMS1985Vysokopolye94.00140150157.515085.65
Category 110 kg
1Besel SergiyO1984Odessa105.8017518018017594.92
2Kirienko ArtemO1994Kryvyi Rig105.7015016017017092.24
3Kosyuk PetroO1985Odessa109.90147.5162.5175162.587.20
Category 125 kg
1Udovik DaniloO1992Odessa114.00130137.5137.5137.573.19
Category 140 kg
1Tolmachov OleksandrM11974Nikolaev131.0011512012512063.57

Best lifters

Men
Open
1 Andrievskyy Leonid 107.11 182.5 @ 89.60
2 Besel Sergiy 94.92 175 @ 105.80
3 Donchenko Gennadiy 94.46 125 @ 64.60
4 Surov Sergey 94.32 140 @ 73.70
5 Kirienko Artem 92.24 170 @ 105.70
6 Kosyuk Petro 87.20 162.5 @ 109.90
7 Kanivets Kirilo 82.61 140 @ 88.80
8 Mumrenko Mykola 78.98 125 @ 80.20
9 Kozin Volodimir 76.18 137.5 @ 100.00
10 Udovik Danilo 73.19 137.5 @ 114.00
Sub-Masters
1 Kostyuk Andriy 85.65 150 @ 94.00
Masters
1 Romasenko Igor 79.60 100 @ 92.30
2 Shevchenko Sergiy 67.57 110 @ 89.80
3 Tolmachov Oleksandr 63.57 120 @ 131.00
Teen/Sub-juniors
1 Donchenko Gennadiy 94.46 125n @ 64.60
2 Minasyan Albert 56.48 85 @ 75.00
3 Domkin Artem 43.74 50 @ 56.00
Juniors
1 Kuzmenko Roman 88.01 155 @ 95.00
2 Sklyarov Vladyslav 70.45 112.5 @ 81.20
Women
Open
1 Skorokhodova Olga 62.68 70 @ 57.20
2 Bessel Katerina 60.81 77.5 @ 66.90
3 Chumaeva Diana 55.92 65 @ 60.00
4 Zubenko Ganna 55.92 65 @ 60.00
5 Tkachenko Yana 52.45 57.5 @ 56.00
Juniors
1 Chumaeva Diana 55.92 65 @ 60.00