Search competitions

Iron Games 2018:BP RAW AMATEUR

 PlLifterAge clsBYFromBody wtBP1BP2BP3BPS/M
Women
Category 56 kg
1Borovkova ArinaT22002(Dnipro) Dnipropetrovsk56.00556062.560n54.73
Category 60 kg
1Prysyazhna DarynaO1989Akymivka56.807580858072.05
Category 67.5 kg
1Kritikova OlgaO1971Mariupol66.40758082.582.565.16
2Bozhko IrinaO1993(Dnipro) Dnipropetrovsk63.3057.56062.562.551.40
Men
Category 56 kg
1Domkin ArtemT2005Genichesk53.4037.54042.542.539.21
1Ivanov MaksimT12002Velikoplosskoe54.9080n85858071.54
Category 67.5 kg
1Narizhniy VitaliyO1981Nikolaev65.10859597.58563.78
1Narizhniy VitaliyMS1981Nikolaev65.10859597.58563.78
Category 75 kg
1Kovalenko KostyantynO1995(Dnipro) Dnipropetrovsk73.8011011512012080.76
Category 82.5 kg
1Prudnikov YevgenO1988Melitopol82.00132.5137.514014088.47
2Matsenko ViktorO1988Bilozerka76.50132.5137.5140137.589.97
Category 90 kg
1Bordychev ViktorJ1997(Dnipro) Dnipropetrovsk88.40145155157.514585.81
1Krigin MaksimO1990Genichesk87.2013014014013077.60
Category 100 kg
1Shulgin OleksiyO1984Velikoplosskoe99.4016016517016591.66
1Shulgin OleksiyMS1984Velikoplosskoe99.4016016517016591.66
2Prutskiy MikhayloMS1980Nikolaev97.70150157.5162.5157.588.18
3Pirozhenko IvanMS1983Nikolaev98.20130140147.514078.20
Category 110 kg
1Telyura V'yacheslavO1967(Dnipro) Dnipropetrovsk107.10190200205200108.08
2Besel SergiyO1984Odessa107.80177.5185190190102.47
3Brizhenyuk VolodimirO1987(Dnipro) Dnipropetrovsk103.0017017518017093.08
1Telyura V'yacheslavM31967(Dnipro) Dnipropetrovsk107.10190200205200e130.13
Category 125 kg
1Udovik DaniloO1992Odessa113.00132.5137.5137.5132.570.65

Best lifters

Men
Open
1 Telyura V'yacheslav 108.08 200 @ 107.10
2 Besel Sergiy 102.47 190 @ 107.80
3 Brizhenyuk Volodimir 93.08 170 @ 103.00
4 Shulgin Oleksiy 91.66 165 @ 99.40
5 Matsenko Viktor 89.97 137.5 @ 76.50
6 Prudnikov Yevgen 88.47 140 @ 82.00
7 Kovalenko Kostyantyn 80.76 120 @ 73.80
8 Krigin Maksim 77.60 130 @ 87.20
9 Udovik Danilo 70.65 132.5 @ 113.00
10 Narizhniy Vitaliy 63.78 85 @ 65.10
Masters
1 Telyura V'yacheslav 130.13 200e @ 107.10
Sub-Masters
1 Shulgin Oleksiy 91.66 165 @ 99.40
2 Prutskiy Mikhaylo 88.18 157.5 @ 97.70
3 Pirozhenko Ivan 78.20 140 @ 98.20
4 Narizhniy Vitaliy 63.78 85 @ 65.10
Teen/Sub-juniors
1 Ivanov Maksim 71.54 80 @ 54.90
2 Domkin Artem 39.21 42.5 @ 53.40
Juniors
1 Bordychev Viktor 85.81 145 @ 88.40
Women
Open
1 Prysyazhna Daryna 72.05 80 @ 56.80
2 Kritikova Olga 65.16 82.5 @ 66.40
3 Bozhko Irina 51.40 62.5 @ 63.30
Teen/Sub-juniors
1 Borovkova Arina 54.73 60n @ 56.00