Search competitions

5th Victory Cup:awpc bp raw

 PlLifterAge clsBYFromBody wtBP1BP2BP3BPG
Women
Category 52 kg
1Krotova KseniyaT22002Sergach50.6047.5505047.553.76
Category 60 kg
1Miloserdova LidiyaT12002Sergach60.00606567.56564.19
Category 67.5 kg
1Kulik AleksandraT22000Nizhniy Novgorod65.705560656559.73
Men
Category 52 kg
1Diyanov AnsarT12006Nizhniy Novgorod32.40303537.537.5
1Frolov SergeyO1991Nizhniy Novgorod50.807582.5858584.31
Category 67.5 kg
1Tomashevich AleksandrJ1995Nizhniy Novgorod66.90100107.5107.510075.41
Category 75 kg
1Burnyshev OlegJ1994Perm74.1013013514013593.78
1Pisanov AntonO1984Nizhniy Novgorod74.50132.5132.513513593.42
2Sorokin SergeyO1982Nizhniy Novgorod73.20117.5117.5125117.582.39
Category 82.5 kg
1Berdov MaksimO1992Sarov82.50127.5145147.5147.595.08
2Bogachev DenisO1992Nizhniy Novgorod79.60127.513514513589.10
3Nuriev RimO1982Kazan81.3013514514513587.86
Category 90 kg
1Smirnov ViktorO1993Nizhniy Novgorod88.3013514014514086.58
1Firsov VladimirM51958Pavlovo85.00120125127.5125105.96
Category 100 kg
1Peychev GeorgiyM31966Nizhniy Novgorod94.9013013514013592.16
Category 110 kg
1Rukavishnikov DmitriyT22000Nizhniy Novgorod102.90122.512513012571.85
1Timin SergeyO1991Sergach106.50167.5175180180102.24
Category 125 kg
1Shigarin ViktorO1982Nizhniy Novgorod115.3013514514514580.61
Category 140 kg
1Belikov AlekseyM11977Nizhniy Novgorod139.10157.5162.5167.5167.589.09
Category +140 kg
1Rukavishnikov AleksandrM31967Nizhniy Novgorod144.6015516015593.75

Best lifters

Men
Open
1 Timin Sergey 102.24 180 @ 106.50
2 Berdov Maksim 95.08 147.5 @ 82.50
3 Pisanov Anton 93.42 135 @ 74.50
4 Bogachev Denis 89.10 135 @ 79.60
5 Nuriev Rim 87.86 135 @ 81.30
6 Smirnov Viktor 86.58 140 @ 88.30
7 Frolov Sergey 84.31 85 @ 50.80
8 Sorokin Sergey 82.39 117.5 @ 73.20
9 Shigarin Viktor 80.61 145 @ 115.30
Masters
1 Firsov Vladimir 105.96 125 @ 85.00
2 Rukavishnikov Aleksandr 93.75 155 @ 144.60
3 Peychev Georgiy 92.16 135 @ 94.90
4 Belikov Aleksey 89.09 167.5 @ 139.10
Teen/Sub-juniors
1 Rukavishnikov Dmitriy 71.85 125 @ 102.90
Juniors
1 Burnyshev Oleg 93.78 135 @ 74.10
2 Tomashevich Aleksandr 75.41 100 @ 66.90
Women
Teen/Sub-juniors
1 Miloserdova Lidiya 64.19 65 @ 60.00
2 Kulik Aleksandra 59.73 65 @ 65.70
3 Krotova Kseniya 53.76 47.5 @ 50.60