Search competitions

Open Master Tournament "Steel Bear Cup"

 PlLifterAge clsBYFromBody wtSQBPDLTotalWCoach
Women
Category 56 kg
1Epanchintseva ViktoriyaJ1998Iskitim55.80753582.5192.5227.13Гарин С.
Category 60 kg
1Pakhorukova AnnaO1979Novosibirsk59.308560120265298.15Икрянников Е.
Category 67.5 kg
1Kryuchkova PolinaT22001Iskitim63.0067.542.585195209.42Гарин С.
2Kolosova NadezhdaT22001Iskitim65.7057.53067.5155161.33
1Kolenko DaryaO1991Iskitim63.007042.597.5210225.53
1Volobueva VeraM31957Novoaltaysk63.3011575140330353.14Ганш Е.
Category 75 kg
1Zotova IrinaM11973Novoaltaysk73.8014085160385369.76Ганш Е.
Men
Category 60 kg
1Bodyukov SemenT12002Novoaltaysk59.30137.577.5135350301.74Ганш Е.
2Demura IlyaT12008Iskitim58.805027.567.5145125.99
1Tusalimov AndreyO1992Kemerovo57.80135115170420370.88Ефременко В.
Category 82.5 kg
1Lebedev IlyaJ1996Iskitim81.50160120205485327.31
1Shamrin IvanO1995Barnaul82.50180142.5280602.5403.62Кулешов М.
Category 90 kg
1Solovyev VadimT12003Novosibirsk87.50177.5105187.5470304.50Рогожкин Р.
1Yartsev DanilO1992Novoaltaysk89.90230140280650415.19
2Kuleshov MikhailO1990Barnaul89.30185150200535342.91Ганш Е.
Category 100 kg
1Chebykin YuriyO1994Barnaul98.40215160220595364.50Рыбальченко К.
Category 110 kg
1Krugov IgorM11971Novoaltaysk104.20215175260650389.46Ганш Е.
1Yurkin SergeyM21969Barnaul106.60215145240600356.67Ганш Е.
Category 125 kg
1Edapin RomanT22001Iskitim110.5015580165400235.07
Category +140 kg
1Sviridov VladimirO1979Novosibirsk147.80285195310790438.01

Best lifters

Men
Open
1 Sviridov Vladimir 438.01 790 @ 147.80
2 Yartsev Danil 415.19 650 @ 89.90
3 Shamrin Ivan 403.62 602.5 @ 82.50
4 Tusalimov Andrey 370.88 420 @ 57.80
5 Chebykin Yuriy 364.50 595 @ 98.40
6 Kuleshov Mikhail 342.91 535 @ 89.30
Masters
1 Krugov Igor 389.46 650 @ 104.20
2 Yurkin Sergey 356.67 600 @ 106.60
Teen/Sub-juniors
1 Solovyev Vadim 304.50 470 @ 87.50
2 Bodyukov Semen 301.74 350 @ 59.30
3 Edapin Roman 235.07 400 @ 110.50
4 Demura Ilya 125.99 145 @ 58.80
Juniors
1 Lebedev Ilya 327.31 485 @ 81.50
Women
Open
1 Pakhorukova Anna 298.15 265 @ 59.30
2 Kolenko Darya 225.53 210 @ 63.00
Masters
1 Zotova Irina 369.76 385 @ 73.80
2 Volobueva Vera 353.14 330 @ 63.30
Teen/Sub-juniors
1 Kryuchkova Polina 209.42 195 @ 63.00
2 Kolosova Nadezhda 161.33 155 @ 65.70
Juniors
1 Epanchintseva Viktoriya 227.13 192.5 @ 55.80