Search competitions

3rd UPO Championships

 PlLifterAge clsBYFromBody wtSQBPDLTotalRTeam
Women
Category 60 kg
1Babkina DaryaT31989Simferopol59.00856095240433.9212
1Kalugina TatyanaO1980Nikolaev58.1012085140345304.9112
Category 67.5 kg
1Simonova KaterinaO1981Nikolaev60.406037.570167.5143.3112
Men
Category 60 kg
1Ogly ArturT31989Simferopol60.00157.5115215487.5396.2412
Category 75 kg
1Sirkov AnatoliyT31991Simferopol73.60130117.5160407.5274.8612
1Mikheev ArtemJ1988Simferopol68.1012090160370266.4412
1Povazhnyuk IgorO1974Kyiv73.80180135200515346.6012
Category 82.5 kg
1Lumedze KamryanT31990Nikolaev78.70140150180470301.0412
1Kotsaga VadymO1977Lutsk81.10195130200525329.0712
2Zdorovenko VyacheslavO1983Odessa80.30172.5127.5200500315.609
1Kulikov YuriyM31959Simferopol81.1011595145355222.5112
Category 90 kg
1Galaguz AntonJ1986Lugansk90.00230165255650380.4512
1Galaguz ViktorO1984Lugansk90.00230195270695406.7812
2Khristoforov OlegO1975Nikolaev88.90210180210600353.829
Category 100 kg
1Korotych DmytroJ1988Donetsk94.00220
140215
575541.6512
1Kravchenko V'yacheslavO1969Nikolaev99.60265155300720399.6012
Category 110 kg
1Pogas MaksimJ1985Simferopol104.00220180270670365.4912
2Bulgakov KonstantinJ1986103.90155110197.5462.5252.399
1Petrenko DmitroO1979109.00240170235645346.8212
Category 125 kg
1Prysyazhnyy ArtemO1981114.00225165267.5657.5349.9912
Category 140 kg
1Grin AndriyM11968129.60300230310840433.0212
Category +140 kg
1Oleolenko SerhiyO1978Uzhgorod143.20300195305800399.9212

Best lifters

Men
Open
1 Galaguz Viktor 406.78 695 @ 90.00
2 Oleolenko Serhiy 399.92 800 @ 143.20
3 Kravchenko V'yacheslav 399.60 720 @ 99.60
4 Khristoforov Oleg 353.82 600 @ 88.90
5 Prysyazhnyy Artem 349.99 657.5 @ 114.00
6 Petrenko Dmitro 346.82 645 @ 109.00
7 Povazhnyuk Igor 346.60 515 @ 73.80
8 Kotsaga Vadym 329.07 525 @ 81.10
9 Zdorovenko Vyacheslav 315.60 500 @ 80.30
Masters
1 Grin Andriy 433.02 840 @ 129.60
2 Kulikov Yuriy 222.51 355 @ 81.10
Teen/Sub-juniors
1 Ogly Artur 396.24 487.5 @ 60.00
2 Lumedze Kamryan 301.04 470 @ 78.70
3 Sirkov Anatoliy 274.86 407.5 @ 73.60
Juniors
1 Korotych Dmytro 541.65 575 @ 94.00
2 Galaguz Anton 380.45 650 @ 90.00
3 Pogas Maksim 365.49 670 @ 104.00
4 Mikheev Artem 266.44 370 @ 68.10
5 Bulgakov Konstantin 252.39 462.5 @ 103.90
Women
Open
1 Kalugina Tatyana 304.91 345 @ 58.10
2 Simonova Katerina 143.31 167.5 @ 60.40
Teen/Sub-juniors
1 Babkina Darya 433.92 240 @ 59.00

Team points

1Crimea7212 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12
2Mykolaiv Oblast5712 + 12 + 12 + 12 + 9
3Lugansk Oblast2412 + 12
4Kyiv1212
Volyn Oblast1212
Zakarpattia Oblast1212
Donetsk Oblast1212
8Odesa Oblast99