Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Disabled Bench Press Russia Championships

Federation
Russia Powerlifting Federation of Paralympic (FPRI)
From queues
Location
Aleksin
Date
25 - 28 mar 2011
Division
raw
Number of participants
161
ID
8353
Views
233
Added by
kadet 19 dec 2011
Women
Name YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 40 kg
1
Georgitsa Anastasiya 1982 Nizhnevartovsk 39.60 65.0
67.5
70.0
70.0
105.14 12 Гайфетдинова М.В. Воробьёв.А.А.
2
Zhavoronkova Tatyana 1990 Dzerzhinsk 39.75 62.5
65.0
67.5
65.0
97.43 10 Мишин В.В., Шеин C.A.
3
Berieva Larisa 1982 Novokuznetsk 39.65 50.0
55.0
55.0
55.0
82.55 8 Сорокин Р.С
4
Sorokina Elena 1985 Klin 39.15 47.5
52.5
55.0
52.5
7 Вдовушкин А.О.
5
Vorontsova Yuliya 1996 - 34.20 35.0
40.0
42.5
40.0
64.23 6 Пестов ВВ.
6
Gabysheva Alena 1992 Yakutsk 38.95 30.0
35.0
40.0
35.0
53.04 5 Давыдов ПН
Category 44 kg
1
Khonina Anastasiya 1993 Novokubansk 43.70 75.0
80.0
82.5
82.5
116.70 12 Шкабарня Ю.В., Холопов П.В.
2
Kondrashina Anastasiya 1994 Nizhnevartovsk 43.85 52.5
55.0
55.0
52.5
74.09 10 Гайфетдинова М.В, Воробьев А.А.
3
Nikiforova Marina 1986 Volgograd 41.60 42.5
47.5
50.0
47.5
69.33 8 Гузев П. В.
4
Ganina Antonina 1985 Dubna 40.75 40.0
42.5
45.0
45.0
66.50 7 Мельников А. А.
5
Grishina Marina 1993 Bryansk 42.30 37.5
40.0
42.5
42.5
61.39 6 Сумичев MB., Трусов СН.
6
Pakhomova Aleksandra 1984 Yakutsk 41.40 40.0
45.0
50.0
40.0
58.55 5 Давыдов П.Н.
7
Pankova Alena 1993 Saratov 42.00 32.5
35.0
37.5
37.5
54.41 4 Гераськин А. А.
8
Erofeeva Elvira 1984 Gorokhovets 41.95 35.0
35.0
40.0
35.0
50.82 3 Ольберг А.П.
Category 48 kg
1
Lafina Olesya 1979 Serov 47.60 107.5
112.5
112.5
107.5
12 Пальцева С. А.
2
Gutorova Valentina 1971 Angarsk 47.00 60.0
65.0
67.5
65.0
10 Вол од ь ко В. А.
3
Shiryaeva Irina 1982 Dubna 45.95 62.5
65.0
65.0
62.5
85.42 8 Мельников А.А.
4
Rudyak Tatyana 1989 Priazovskaya 60.0
62.5
65.0
62.5
7 Шкабарня Ю.В., Аксенова А.А.
5
Mikhaylova Irina 1991 Sayansk 46.25 50.0
57.5
62.5
57.5
78.23 6 Щербак Д.В.
Category 52 kg
1
Podpalnaya Tamara 1972 Barnaul 51.95 115.0
120.0
125.0
125.0
155.95 12 Подпальный А. А.
2
Skorobogatova Olga 1992 Krasnoyarsk 49.30 60.0
60.0
62.5
60.0
77.90 10 Пестов В. В. Шкабарня Ю.В.
3
Ivanova Darya 1989 Sayansk 49.30 55.0
60.0
62.5
60.0
77.90 8 Щербак Д.В.
4
Galitsyna Irina 1994 Yugorsk 49.70 55.0
60.0
60.0
60.0
77.43 7 Кравченко Н.И.
Category 56 kg
1
Kazantseva Irina 1978 Barnaul 55.50 102.5
107.5
110.0
107.5
127.38 12 Долженко А. Д., Подпальный А.А.
2
Ivanova Tamara 1975 Krasnoyarsk 54.15 70.0
75.0
75.0
70.0
84.56 10 Пестов ВВ.
3
Gladkikh Lidiya 1994 Bryansk 56.00 55.0
60.0
62.5
62.5
73.54 8 Трусов С.Н., Сумичев М.В.
4
Matveykina Svetlana 1990 Melenki 55.20 55.0
57.5
60.0
57.5
68.42 7 Мальцев СВ.
5
Tebenkova Mariya 1993 Leninsk-Kuznetskiy 52.80 47.5
50.0
50.0
50.0
61.60 6 Ельцова Т.В.
Category 60 kg
1
Bogacheva Mariya 1977 Sasovo 56.40 85.0
87.5
92.5
92.5
108.23 12 Богачева Ю.И., КрасильниковД.В.
2
Berieva Kheda 1992 Novokuznetsk 56.75 82.5
87.5
92.5
87.5
101.88 10 Сорокин Р.С.
3
Loseva Irina 1976 Dubna 57.40 70.0
72.5
75.0
72.5
83.67 8 Мельников А.А.
Category 67.5 kg
1
Muratova Vera 1980 Barnaul 64.35 92.5
95.0
97.5
97.5
12 Скобелин М.И.
2
Lukyanchikova Elena 1993 Barnaul 63.90 85.0
90.0
95.0
90.0
95.63 10 ЯковлеваИ.М., Подпальный А.А.
3
Bakhmatova Natalya 1970 Moscow 66.00 75.0
80.0
82.5
80.0
82.99 8 Богданов К.
4
Kartasheva Tamara 1962 Khabarovsk 64.00 65.0
67.5
65.0
68.98 7 Верещагин М.В.
Category 75 kg
1
Kazankevich Olga 1974 Noyabrsk 73.00 92.5
97.5
100.0
100.0
96.72 12 Наскрипняк И. А.
2
Sergienko Olga 1971 Yugorsk 73.05 80.0
87.5
87.5
80.0
77.34 10 Исаков Э.В., Кравченко Н.И.
3
Shmakovich Olesya 1984 Leninsk-Kuznetskiy 67.65 50.0
55.0
60.0
55.0
56.05 Ельцова Т. В.
Category 82.5 kg
1
Kiseleva Olga 1966 Dzerzhinsk 76.55 100.0
102.5
107.5
102.5
12 Шеин С.А.
2
Smirnova Tatyana 1956 Saint Petersburg 78.20 96.0
97.5
100.0
100.0
92.69 10 Лещев Д.Н
3
Galushko Marina 1966 Nadym 76.20 95.0
97.5
100.0
97.5
91.78 8 Смагин Д А., Наскрипняк И.А.
4
Mityagina Mariya 1994 Krasnogorsk 81.10 30.0
35.0
40.0
35.0
31.79 Бреднев М.В.
вк
Bolshakova Natalya 1973 Yegorievsk 79.70 55.0
60.0
55.0
50.43 Ванифантьев В.В.
Category 82.5+ kg
1
Bunina Olga 1971 Yuzhnouralsk 98.95 90.0
95.0
97.5
97.5
81.43 12 Харитонов В.И., Новокрещенов В.А.
2
Sokolkova Anastasiya 1981 Krasnodar 104.00 82.5
87.5
90.0
90.0
74.13 10 Шкабарня Ю.В.
3
Kirillova Natalya 1977 Labinsk 86.40 82.5
82.5
87.5
87.5
76.98 8 Шкабарня Ю.В.
4
Sidorova Svetlana 1968 Yuzhnouralsk 91.85 55.0
57.5
57.5
55.0
47.14 Бунина О.М.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Podpalnaya Tamara 125.0 51.95 155.95
2
Kazantseva Irina 107.5 55.50 127.38
3
Khonina Anastasiya 82.5 43.70 116.70
4
Bogacheva Mariya 92.5 56.40 108.23
5
Georgitsa Anastasiya 70.0 39.60 105.14
6
Berieva Kheda 87.5 56.75 101.88
7
Zhavoronkova Tatyana 65.0 39.75 97.43
8
Kazankevich Olga 100.0 73.00 96.72
9
Lukyanchikova Elena 90.0 63.90 95.63
10
Smirnova Tatyana 100.0 78.20 92.69
Team
Team Result Points
1
Barnaul 12 + 12 + 12 + 10 46
2
Dubna 8 + 8 + 7 23
3
Dzerzhinsk 12 + 10 22
Nizhnevartovsk 12 + 10 22
4
Krasnoyarsk 10 + 10 20
5
Novokuznetsk 10 + 8 18
6
Yugorsk 10 + 7 17
7
Bryansk 8 + 6 14
Sayansk 8 + 6 14
8
Novokubansk 12 12
Noyabrsk 12 12
Sasovo 12 12
Serov 12 12
Yuzhnouralsk 12 12
9
Angarsk 10 10
Krasnodar 10 10
Saint Petersburg 10 10
Yakutsk 5 + 5 10
10
Labinsk 8 8
Moscow 8 8
Nadym 8 8
Volgograd 8 8
11
Khabarovsk 7 7
Klin 7 7
Melenki 7 7
Priazovskaya 7 7
12
Leninsk-Kuznetskiy 6 6
13
Saratov 4 4
14
Gorokhovets 3 3