Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Russia BP Cup

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Location
Nizhniy Tagil
Date
24 - 26 nov 2015
Division
equip
Number of participants
57
ID
26143
Views
937
Added by
Pete Kravtsov 27 nov 2015
Women
Name YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 47 kg
1
Sitdikova (Redzhepova) Aygul 1989 Bugulma 46.50 95.0
102.5
105.0
105.0
12 Козлов В.И., Крысин И.А.
2
Simonyants Karina 1977 Saint Petersburg 46.75 100.0
105.0
105.0
105.0
126.29 9 Николаев М.М.
3
Savelyeva Evgeniya 1987 Perm 46.40 95.0
102.5
102.5
102.5
123.99 8 Возовиков А.В.
Category 52 kg
1
Golubeva Olga 1970 Rybinsk 51.70 120.0
125.0
130.0
130.0
144.64 12 Молодцов Н.А., Гриняев С.В.
2
Zadorina Yana 1982 Belovo 51.20 125.0
125.0
127.5
127.5
142.95 9 Алсуфьев Ю.В., Титов Э.В
3
Chursina Vladlena 1998 Nizhniy Tagil 51.60 67.5
72.5
72.5
72.5
80.79 8 Шекуров С.В.
Category 57 kg
1
Lorents (Petrova) Anastasia 1985 Novocheboksarsk 55.85 137.5
145.0
152.5
152.5
159.55 12 Кострюков В.В.
2
Kotkova Larisa 1974 Naberezhnie Chelny 55.90 140.0
145.0
152.5
152.5
159.42 9 Микрюков Е.Г.
3
Birzhevaya Anna 1992 Ulyanovsk 56.15 125.0
135.0
140.0
140.0
8 Стафеев А.И.
Category 63 kg
1
Pochinkina /Sokovnina/ Oksana 1986 Leninsk-Kuznetskiy 57.90 135.0
142.5
145.0
145.0
147.36 12 Деревянко И.Г., Небаев М.Л.
2
Kolesnik Daniela 1999 Abakan 57.35 130.0
130.0
142.5
142.5
145.93 9 Карабонцев А.В.
3
Nikolaeva Ekaterina 1984 Cheboksari 60.95 130.0
130.0
130.0
130.0
126.79 8 Кострюков В.В.
4
Gabidulina Tatyana 1992 Oktyabrskiy 63.00 117.5
122.5
127.5
127.5
121.11 7 Горошко А.А.
5
Smirnova Elena 1992 Perm 61.10 67.5
72.5
72.5
72.5
70.57 6 Лунёва Т.А., Лунёв М.Ю.
Category 72 kg
1
Chistyakova Yulia 1989 Saint Petersburg 71.60 157.5
162.5
162.5
162.5
140.22 12 Шейко Б.И.
2
Medvedeva Yulia 1986 Severouralsk 66.05 160.0
160.0
160.0
160.0
146.42 9 Кононов И.В.
3
Shamonova Anastasiya 1998 Naberezhnie Chelny 71.00 95.0
95.0
105.0
105.0
91.13 8 Красильников А.А.
Category 84 kg
1
Protchenko Lyudmila 1986 Saint Petersburg 83.95 185.0
192.5
185.0
185.0
143.99 12 Муминов В.И.
2
Bobkova Natalya 1983 Severodvinsk 79.10 130.0
137.5
130.0
130.0
104.99 9 Дернов С.В.
3
Medvezhskaya Aleksandra 1998 Nizhniy Tagil 72.50 75.0
82.5
82.5
82.5
70.58 8 Шекуров С.В.
Men
Name YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 59 kg
1
Krut' Kirill 1991 Noyabrsk 56.20 142.5
147.5
152.5
152.5
135.62 12 Флегантов А.О.
2
Mamedov Rashad 1993 Nizhniy Tagil 54.80 115.0
115.0
130.0
130.0
118.69 9 Шекуров С.В.
Category 66 kg
1
Urusov Yan 1989 Oktyabrskiy 65.60 220.0
230.0
n 235.0
n 235.0
12 Шейко Б.И., Добрынин О.А.
2
Pochinkin Nikolay 1985 Leninsk-Kuznetskiy 65.65 175.0
185.0
195.0
195.0
149.47 9 Деревянко И.Г., Небаев М.Л.
3
Tsvetkov Vadim 1991 Leninsk-Kuznetskiy 65.60 162.5
167.5
170.0
170.0
130.41 8 Деревянко И.Г.
-
Larionov Aleksey 1981 Novouralsk 63.00 160.0
160.0
Князев С.Г., Коркодинов В.Г.
Category 74 kg
1
Mashinskiy Arthur 1987 Ruzaevka 73.30 232.5
232.5
235.0
235.0
164.62 12 Бикчурин А.Х.
2
Urusov Stanislav 1991 Oktyabrskiy 71.35 222.5
227.5
232.5
232.5
166.31 9 Добрынин О.А., Шейко Б.И.
3
Mansurov Almaz 1993 Ulyanovsk 73.40 210.0
220.0
220.0
220.0
8 Стафеев А.И., Долженко И.А.
4
Promyshlennikov Dmitriy 1974 Nizhniy Tagil 72.85 130.0
135.0
140.0
140.0
Шекуров С.В.
Category 83 kg
1
Knyazev Sergey 1976 Novouralsk 80.70 300.0
300.0
n 307.5
n 307.5
201.11 12 Тебеньков Э.А., Коркодинов В.Г.
2
Beloborodov Maxim 1983 Gurievsk 82.40 275.0
275.0
275.0
275.0
177.40 9 Бокарев О.В.
3
Gareev Ruslan 1986 Kumertau 80.75 245.0
250.0
250.0
250.0
163.43 8 Сыкменёв Ан.М.
4
Nischik Evgeniy 1985 Pskov 78.40 230.0
230.0
235.0
235.0
156.75 7
5
Polovov Aleksey 1994 Ulyanovsk 81.30 200.0
207.5
200.0
200.0
130.16 6 Стафеев А.И.
6
Gusarov Andrey 1982 Novouralsk 80.00 210.0
222.5
210.0
210.0
138.14 Князев С.Г., Коркодинов В.Г.
-
Butsin Stanislav 1990 Yekaterinbourg 82.25 275.0
285.0
Проскурнин С.М.
Category 93 kg
1
Tebenkov Eduard 1990 Novouralsk 92.60 300.0
315.0
n 315.0
n 315.0
189.82 12 Князев С.Г., Коркодинов В.Г.
2
Tarkhov Oleg 1985 Verkhnyaya Salda 89.45 250.0
260.0
260.0
260.0
159.64 9 Мигачёв В.В.
3
Masyagutov Salavat 1991 Kumertau 84.50 235.0
242.5
245.0
245.0
155.55 8 Сыкменёв Ан.М.
4
Shekurov Sergey 1981 Nizhniy Tagil 87.80 240.0
245.0
245.0
245.0
152.02 Долгоруков А.В., Шекурова И.В.
5
Orlov Igor 1992 Nizhniy Tagil 89.95 235.0
242.5
242.5
242.5
148.41 Шекуров С.В.
6
Kataev Kirill 1991 Magnitogorsk 86.80 170.0
170.0
182.5
182.5
114.01 7 Гирин К.В.
7
Potapenko Aleksandr 1988 Perm 92.10 170.0
182.5
182.5
182.5
110.28 6 Лунёва Т.А., Лунёв М.Ю.
Category 105 kg
1
Grishaev Vladimir 1981 Severodvinsk 103.25 300.0
310.0
n 330.0
n 330.0
189.45 12 Дернов С.В.
2
Kuznetsov Konstantin 1972 Yekaterinbourg 104.85 260.0
275.0
280.0
280.0
159.85 9 Проскурнин С.М.
3
Degtyarev Sergey 1992 Leninsk-Kuznetskiy 103.05 260.0
267.5
267.5
267.5
153.68 8 Деревянко И.Г.
4
Konovnitsyn Igor 1971 Rezh 102.30 170.0
180.0
180.0
180.0
103.68 Максютов Р.М., Смирнягин Н.
-
Myagkov Andrey 1990 Saint Petersburg 99.35 255.0
255.0
Николаев М.М.
Category 120 kg
1
Selezen Sergey 1980 Verkhnyaya Salda 119.80 310.0
325.0
335.0
335.0
12 Мигачёв В.В.
2
Pavlikov Ruslan 1978 Moscow 117.40 315.0
330.0
330.0
330.0
182.72 9 Пичугин О.И.
3
Chuba Andrey 1978 Nizhniy Tagil 105.10 230.0
230.0
230.0
230.0
131.22 Шекуров С.В.
4
Chursin Oleg 1964 Nizhniy Tagil 111.60 215.0
215.0
222.5
222.5
124.69 Шекуров С.В.
5
Podelko Igor 1964 Chelyabinsk 106.05 215.0
225.0
215.0
215.0
122.29 8
Category 120+ kg
1
Okhlyuev Evgeniy 1980 Ufa 125.65 282.5
292.5
300.0
300.0
163.44 12 Брыляков А.В.
2
Nalimov Ilya 1988 Verkhnyaya Pyshma 131.90 275.0
290.0
290.0
290.0
156.17 9 Чернозубов В.П.
3
Krasilnikov Aleksandr 1979 Naberezhnie Chelny 129.60 265.0
280.0
280.0
280.0
151.40 8 Роенко Е.В.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Lorents (Petrova) Anastasia 152.5 55.85 159.55
2
Kotkova Larisa 152.5 55.90 159.42
3
Pochinkina /Sokovnina/ Oksana 145.0 57.90 147.36
4
Medvedeva Yulia 160.0 66.05 146.42
5
Kolesnik Daniela 142.5 57.35 145.93
6
Golubeva Olga 130.0 51.70 144.64
7
Protchenko Lyudmila 185.0 83.95 143.99
8
Zadorina Yana 127.5 51.20 142.95
9
Chistyakova Yulia 162.5 71.60 140.22
10
Nikolaeva Ekaterina 130.0 60.95 126.79
Absolute
Men
Name Result Weight Points
1
Knyazev Sergey n 307.5 80.70 201.11
2
Tebenkov Eduard n 315.0 92.60 189.82
3
Grishaev Vladimir n 330.0 103.25 189.45
4
Pavlikov Ruslan 330.0 117.40 182.72
5
Beloborodov Maxim 275.0 82.40 177.40
6
Urusov Stanislav 232.5 71.35 166.31
7
Mashinskiy Arthur 235.0 73.30 164.62
8
Okhlyuev Evgeniy 300.0 125.65 163.44
9
Gareev Ruslan 250.0 80.75 163.43
10
Kuznetsov Konstantin 280.0 104.85 159.85
Team
Team Result Points
1
Leninsk-Kuznetskiy 12 + 9 + 8 + 8 37
2
Saint Petersburg 12 + 12 + 9 33
3
Oktyabrskiy 12 + 9 + 7 28
4
Naberezhnie Chelny 9 + 8 + 8 25
Nizhniy Tagil 9 + 8 + 8 25
5
Novouralsk 12 + 12 24
6
Ulyanovsk 8 + 8 + 6 22
7
Severodvinsk 12 + 9 21
Verkhnyaya Salda 12 + 9 21
8
Perm 8 + 6 + 6 20
9
Kumertau 8 + 8 16
10
Bugulma 12 12
Novocheboksarsk 12 12
Noyabrsk 12 12
Ruzaevka 12 12
Rybinsk 12 12
Ufa 12 12
11
Abakan 9 9
Belovo 9 9
Gurievsk 9 9
Moscow 9 9
Severouralsk 9 9
Verkhnyaya Pyshma 9 9
Yekaterinbourg 9 9
12
Cheboksari 8 8
Chelyabinsk 8 8
13
Magnitogorsk 7 7
Pskov 7 7