Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Privolzhsky Federal District Bench Press Championship

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Чемпионат Приволжского Федерального округа по жиму
Location
Gorodets
Date
29 oct - 1 nov
Division
equip
Number of participants
72
ID
65854
Views
137
Added by
Pete Kravtsov 19 nov
Editor
Pete Kravtsov 19 nov
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 57 kg
1
Kotkova Larisa O 1974 Naberezhnie Chelny 56.62 145.0
150.0
152.5
152.5
800.22 12 Микрюков Е.Г.
2
Lorents (Petrova) Anastasia O 1985 Novocheboksarsk 55.20 135.0
145.0
150.0
150.0
802.24 9 Кострюков В.В.
Category 63 kg
1
Churilova Nadezhda O 1996 Arzamas 62.65 125.0
125.0
135.0
135.0
696.63 12 Шипов С.К.
2
Palkova Anna O 1990 Cheboksari 61.55 102.5
102.5
102.5
102.5
586.88 9 Морозов С.К.
3
Savina Margarita O 1990 Volodarsk 59.80 90.0
90.0
95.0
95.0
566.81 8 Сипратов Н.В.
Category 72 kg
1
Mikryukova Anna O 1999 Naberezhnie Chelny 63.10 97.5
105.0
110.0
110.0
607.04 12 Коткова Л.Ю.
2
Belyaeva Marina O 1982 Cheboksari 69.55 102.5
102.5
107.5
107.5
575.68 9 Морозов С.К.
Category 84 kg
1
Karataeva Kseniya O 1992 Vylgort 73.95 110.0
117.5
117.5
117.5
593.96 12 Борисов И.Г., Шутяк Д.В.
2
Kudryavtseva Ellina O 1975 Cheboksari 77.35 110.0
115.0
115.0
115.0
576.92 9 Кострюков В.В.
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 59 kg
1
Druzhinin Vladimir O 1985 Navashino 58.92 165.0
175.0
175.0
175.0
725.49 12 Медведев В.И.
2
Khaliullov Ramil O 1988 Ulyanovsk 56.50 120.0
125.0
130.0
130.0
604.49 9 Сайдашева С.В., Фомин А.Н.
Category 66 kg
1
Rolik Georgiy O 2001 Naberezhnie Chelny 65.70 120.0
127.5
127.5
127.5
523.95 12 Коткова Л.Ю.
Category 74 kg
1
Sadykov Rafael O 1994 Naberezhnie Chelny 73.80 235.0
235.0
245.0
245.0
781.23 12 Красильников А.А.
2
Mullin Daniil O 2001 Ulyanovsk 72.50 185.0
195.0
200.0
200.0
675.41 9 Рафиков М.И.
Category 83 kg
1
Churakov Aleksey O 1991 Cheboksari 75.10 170.0
175.0
175.0
175.0
595.35 12 Кострюков В.В.
2
Burtasov Dmitriy O 1973 Naberezhnie Chelny 81.95 165.0
175.0
175.0
175.0
561.27 9 Красильников А.А.
Category 93 kg
1
Volkov Danila O 1991 Cheboksari 92.70 265.0
265.0
265.0
265.0
710.97 12 Кострюков В.В., Максимов Ю.А.
2
Sopin Andrey O 1994 Zelenodolsk 92.60 225.0
235.0
235.0
235.0
647.98 9 Крысин И.А.
3
Kochetkov Andrey O 1995 Samara 90.00 207.5
215.0
215.0
215.0
616.21 8 Борисов И.Г., Шутяк Д.В.
4
Goryachev Sergey O 1972 Navashino 90.45 195.0
205.0
205.0
205.0
592.80 7 Медведев В.И.
-
Konev Yuriy O 1984 Nizhniy Novgorod 88.95 205.0
205.0
Аникин А.Б.
Category 105 kg
1
Rakhmatullin Bulat O 1998 Naberezhnie Chelny 104.70 270.0
280.0
300.0
300.0
729.58 12 Коткова Л.Ю.
2
Sukhanov Aleksandr O 1979 Arzamas 100.65 260.0
260.0
270.0
260.0
666.83 9 Шипов С.К.
-
Sosyuk Evgeniy O 1977 Naberezhnie Chelny 103.20
Роенко Е.В.
-
Orlikhin Andrey O 1972 Nizhniy Novgorod 103.50 230.0
230.0
Акопян Л.Л., Хубиев И.Ш.
-
Osipov Ivan O 1981 Naberezhnie Chelny 104.65
Роенко Е.В.
-
Varaksin Vladimir O 1972 Dzerzhinsk 104.85 255.0
255.0
Киселев В.В.
Category 120 kg
1
Belov Mikhail O 1966 Nizhegorodskaya oblast 117.90 260.0
260.0
260.0
260.0
612.14 12 Шульпин С.В.
2
Kuvshinov Ivan O 1992 Nizhniy Novgorod 105.20 200.0
215.0
215.0
215.0
563.45 9 Яшурин Д.А.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Lorents (Petrova) Anastasia 150.0 55.20 802.24
2
Kotkova Larisa 152.5 56.62 800.22
3
Churilova Nadezhda 135.0 62.65 696.63
4
Mikryukova Anna 110.0 63.10 607.04
5
Karataeva Kseniya 117.5 73.95 593.96
6
Palkova Anna 102.5 61.55 586.88
7
Kudryavtseva Ellina 115.0 77.35 576.92
8
Belyaeva Marina 107.5 69.55 575.68
9
Savina Margarita 95.0 59.80 566.81
Absolute
Men
Name Result Weight Points
1
Sadykov Rafael 245.0 73.80 781.23
2
Rakhmatullin Bulat 300.0 104.70 729.58
3
Druzhinin Vladimir 175.0 58.92 725.49
4
Volkov Danila 265.0 92.70 710.97
5
Mullin Daniil 200.0 72.50 675.41
6
Sukhanov Aleksandr 260.0 100.65 666.83
7
Sopin Andrey 235.0 92.60 647.98
8
Kochetkov Andrey 215.0 90.00 616.21
9
Belov Mikhail 260.0 117.90 612.14
10
Khaliullov Ramil 130.0 56.50 604.49
Team
Team Result Points
1
Naberezhnie Chelny 12 + 12 + 12 + 12 + 12 60
2
Cheboksari 12 + 12 + 9 + 9 + 9 51
3
Arzamas 12 + 9 21
4
Navashino 12 + 7 19
5
Ulyanovsk 9 + 9 18
6
Nizhegorodskaya oblast 12 12
Vylgort 12 12
7
Nizhniy Novgorod 9 9
Novocheboksarsk 9 9
Zelenodolsk 9 9
8
Samara 8 8
Volodarsk 8 8