Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Russia Masters BP Championships

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Чемпионат ФПР среди ветеранов по жиму
Location
Zelenogorsk
Date
25 - 28 feb
Division
raw
Number of participants
101
ID
65975
Views
1141
Added by
Pete Kravtsov 10 mar
Editor
Pete Kravtsov 10 mar
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 52 kg
1
Kovalenko Svetlana M1 1978 Krasnoyarsk 50.85 37.5
45.0
50.0
45.0
43.97 12 Некошнова Т.О.
Category 57 kg
1
Grishanova Olga M1 1976 Zelenogorsk 56.30 40.0
42.5
45.0
45.0
40.38 12 Чешук С.С.
Category 63 kg
1
Dolskaya Olesya M1 1979 Abakan 61.65 82.5
85.0
87.5
87.5
73.93 12 Первухин Д.Ю.
2
Chuvileva Olga M1 1979 Krasnoyarsk 62.35 65.0
75.0
82.5
75.0
62.95 9 Бычков А.Н.
Category 69 kg
1
Katrosha Irina M1 1976 Zelenogorsk 68.80 nm1 45.0
nm1 50.0
nm1 52.5
nm1 52.5
41.92 12 Свободный О.С.
Category 76 kg
1
Tereshina Lyubov M1 1974 Novosibirsk 69.05 nm1 45.0
nm1 50.0
nm1 52.5
nm1 52.5
41.85 12 Завгородний Е.В.
Category 84+ kg
1
Kuzmina Alyona M1 1979 Sosnovoborsk 103.20 50.0
55.0
60.0
60.0
43.16 12 Сладков А.В.
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 66 kg
1
Kachaev Aleksandr M1 1978 Krasnoyarsk 65.80 125.0
135.0
125.0
71.02 12 Вислоцкий С.Е.
2
Ivanov Aleksey M1 1979 Krasnoyarsk 62.40 70.0
77.5
82.5
77.5
45.33 9
Category 74 kg
1
Nosach Evgeniy M1 1976 Krasnoyarsk 74.00 135.0
140.0
145.0
145.0
77.33 12 Бычков А.Н.
2
Ivanov Gleb M1 1980 Koltsovo 72.95 120.0
130.0
130.0
120.0
64.48 9
3
Valiev Tukhtamurod M1 1978 Gurievsk 73.15 90.0
100.0
110.0
110.0
59.02 8 Бокарев О.В.
Category 83 kg
1
Bukreev Andrey M1 1975 Gurievsk 81.80 165.0
172.5
175.0
175.0
88.56 12
2
Chesnokov Roman M1 1980 Kaliningrad 81.00 150.0
155.0
155.0
150.0
76.30 9 Чесноков Р.О.
3
Gerasimov Andrey M1 1980 Zelenogorsk 81.95 120.0
127.5
132.5
132.5
66.99 8 Чешук С.С.
4
Grinchenko Denis M1 1979 Krasnoyarsk 80.10 120.0
125.0
130.0
130.0
66.51
Category 93 kg
1
Galaida Andrei M1 1972 Yekaterinbourg 91.85 180.0
187.5
192.5
187.5
89.50 12 Козлов А.И.
2
Nesterov Andrey M1 1972 Tyumenskaya oblast 92.30 167.5
175.0
182.5
182.5
86.91 9 Павлов И.Е.
3
Yablonskiy Sergey M1 1979 Krasnoyarsk 92.45 170.0
175.0
185.0
175.0
83.27 8
4
Schiklin Aleksey M1 1978 Novokuznetsk 93.00 162.5
170.0
172.5
162.5
77.10 7 Семенов В.И.
5
Ritter Evgeniy M1 1981 Zaozyorniy 88.75 140.0
155.0
162.5
155.0
75.26 Рубанов Ю.И.
Category 105 kg
1
Milovanov Pavel M1 1977 Moscow 104.55 210.0
220.0
228.0
228.0
102.29 12 Дросин А.В.
2
Kuznetsov Konstantin M1 1972 Yekaterinbourg 104.65 190.0
197.5
205.0
205.0
91.93 9 Козлов А.И.
3
Berg Aleksey M1 1981 Russia 103.05 160.0
172.5
180.0
180.0
81.30 8 Горбань А.Л.
4
Mikhaylov Aleksandr M1 1975 Ilanskiy 101.75 165.0
170.0
177.5
170.0
77.25
5
Baskov Evgeniy M1 1978 Krasnoyarsk 103.45 145.0
155.0
155.0
145.0
65.38 Бычков А.Н.
6
Komarov Aleksandr M1 1972 Krasnoyarsk 96.30 135.0
140.0
145.0
140.0
65.30 Корнев П.И.
Category 120 kg
1
Pimenov Anatoliy M1 1973 Taseevo 118.40 205.0
215.0
220.0
220.0
93.35 12
2
Panferov Sergey M1 1976 Kaliningrad 116.70 180.0
190.0
195.0
190.0
81.13 9 Чесноков Р.О.
3
Zherlygin Ivan M1 1977 Krasnoyarsk 109.70 180.0
180.0
190.0
180.0
79.00 8 Шмыглевский А.П.
4
Gilek Sergey M1 1977 Krasnoyarsk 115.60 160.0
167.5
175.0
175.0
75.03
Category 120+ kg
1
Selezen Sergey M1 1980 Verkhnyaya Salda 131.85 180.0
190.0
200.0
200.0
81.14 12 Мигачёв В.В.
2
Ipatov Aleksandr M1 1973 Abakan 123.60 165.0
170.0
175.0
175.0
72.91 9
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Dolskaya Olesya 87.5 61.65 73.93
2
Chuvileva Olga 75.0 62.35 62.95
3
Kovalenko Svetlana 45.0 50.85 43.97
4
Kuzmina Alyona 60.0 103.20 43.16
5
Katrosha Irina nm1 52.5 68.80 41.92
6
Tereshina Lyubov nm1 52.5 69.05 41.85
7
Grishanova Olga 45.0 56.30 40.38
Absolute
Men
Name Result Weight Points
1
Milovanov Pavel 228.0 104.55 102.29
2
Pimenov Anatoliy 220.0 118.40 93.35
3
Kuznetsov Konstantin 205.0 104.65 91.93
4
Galaida Andrei 187.5 91.85 89.50
5
Bukreev Andrey 175.0 81.80 88.56
6
Nesterov Andrey 182.5 92.30 86.91
7
Yablonskiy Sergey 175.0 92.45 83.27
8
Berg Aleksey 180.0 103.05 81.30
9
Selezen Sergey 200.0 131.85 81.14
10
Panferov Sergey 190.0 116.70 81.13
Team
Team Result Points
1
Krasnoyarsk 12 + 12 + 12 + 9 + 9 54
2
Zelenogorsk 12 + 12 + 8 32
3
Abakan 12 + 9 21
Yekaterinbourg 12 + 9 21
4
Gurievsk 12 + 8 20
5
Kaliningrad 9 + 9 18
6
Moscow 12 12
Novosibirsk 12 12
Sosnovoborsk 12 12
Taseevo 12 12
Verkhnyaya Salda 12 12
7
Koltsovo 9 9
Tyumenskaya oblast 9 9
8
Russia 8 8
9
Novokuznetsk 7 7