Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Golden tiger 14

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Чемпионат Мира по силовым видам спорта "Золотой тигр-14"
Location
Yekaterinbourg
Date
25 - 26 sep 2020
Division
raw
Number of participants
378
ID
65768
Views
3993
Added by
KatyaSheveleva 21 oct 2020
Editor
KatyaSheveleva 20 jan
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 48 kg
1
Abzaeva Sofya T1 2005 Chelyabinskaya oblast 48.00 40.0
45.0
47.5
45.0
54.88 Абзаев Андрей
1
Bazhanova Vera O 1992 Kirov 47.80 62.5
65.0
67.5
65.0
67.41 Киселев Андрей Александрович
Category 52 kg
1
Subbotina Elvira M1 1979 Sverdlovskaya oblast 51.30 47.5
52.5
55.0
52.5
51.41 Артамонов Александр
-
Levenets Oksana M1 1975 Novosibirsk 51.20 52.5
52.5
52.5
Category 56 kg
1
Ulyanova Ekaterina T2 2003 Tyumenskaya oblast 55.40 65.0
70.0
75.0
70.0
69.51 Нефёдов Валерий
1
Chaykovskaya Inga O 1988 Tyumenskaya oblast 54.60 80.0
85.0
90.0
85.0
79.09 Нефёдов Валерий
2
Vlasova Alena O 1984 Tyumen 55.50 80.0
85.0
90.0
85.0
78.03 Мацько Игорь
3
Svedentsova Tatyana O 1975 Kirov 54.20 67.5
70.0
72.5
70.0
65.53 Кириллов Андрей Петрович
4
Bakshaeva Tatyana O 1976 Kirov 55.10 57.5
60.0
62.5
60.0
55.41 Киселев Андрей Александрович
1
Bakshaeva Tatyana M1 1976 Kirov 55.10 57.5
60.0
62.5
60.0
57.13 Киселев Андрей Александрович
1
Svedentsova Tatyana M2 1975 Kirov 54.20 67.5
70.0
72.5
70.0
68.68 Кириллов Андрей Петрович
1
Gafina Elena M4 1964 Ozersk 54.60 62.5
65.0
65.0
65.0
86.49
Category 60 kg
1
Gadzhieva Lyudmila M2 1971 Permskiy Kray 60.00 47.5
52.5
55.0
52.5
51.67 Сиротин Вячеслав
-
Ageeva Olga M2 1973 Sverdlovskaya oblast 57.00 35.0
35.0
Зенков Николай
Category 67.5 kg
1
Panchishina Ekaterina O 1981 Respublika Bashkortostan 66.90 72.5
72.5
72.5
72.5
56.89 Петерский Андрей
Category 90 kg
1
Piskovaya Elena M3 1969 Noyabrsk 85.00 57.5
62.5
65.0
62.5
48.26 Кобелев Владислав
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 56 kg
1
Galandarov Ramin O 1992 Sverdlovskaya oblast 53.50 95.0
105.0
107.0
105.0
96.68
Category 60 kg
1
Mikheev Ivan O 1994 Kamyshlov 57.50 115.0
125.0
130.0
130.0
110.50 Артамонов Александр
Category 67.5 kg
1
Chugunov Danil T2 2004 Asbest 66.55 97.5
102.5
102.5
97.5
77.41 Зенков Николай
1
Muzipov Evgeniy O 1981 Yekaterinbourg 67.20 120.0
127.5
127.5
127.5
92.91 Кораблева Анастасия
2
Storozhkov Vyacheslav O 1994 Sverdlovskaya oblast 60.60 100.0
110.0
120.0
110.0
88.51
-
Grudtsyn Evgeniy O 1982 Yekaterinbourg 67.20 140.0
140.0
140.0
Шашков Александр
1
Limberg Vadim M1 1978 Yekaterinbourg 66.90 105.0
110.0
112.0
110.0
81.21
Category 75 kg
1
Kobelev Timofey T1 2004 Asbest 70.00 70.0
72.5
77.5
77.5
64.30 Топорков Борис
1
Koscheev Ilya T2 2002 Pervouralsk 74.40 130.0
137.5
142.5
142.5
102.91 Мечев Павел
1
Kislyak Nikita T3 2000 Ishim 73.90 157.5
162.5
167.5
162.5
113.62
1
Klekovkin Vyacheslav J 1998 Berezniki 73.65 120.0
130.0
137.5
137.5
93.62 Васюченко Олег
2
Zaytsev Kirill J 2000 Saint Petersburg 73.50 115.0
130.0
135.0
130.0
90.41
1
Kislyak Nikita O 2000 Ishim 73.90 157.5
162.5
167.5
162.5
109.25
2
Chudinov Viktor O 1991 Permskiy Kray 73.90 120.0
130.0
137.5
130.0
87.40 Рогожников Егор
3
Nazarov Sergey O 1982 Chernushka 74.70
120.0
125.0
125.0
83.32 Гагарин Дмитрий
4
Zverev Evgeniy O 1992 Kurgan 72.80 120.0
120.0
123.0
123.0
83.70
5
Bagin Andrey O 1994 Yekaterinbourg 74.90 120.0
122.5
122.5
120.0
79.82 Медведев Николай
1
Schegolikhin Oleg M3 1967 Ozersk 73.70 120.0
127.5
130.0
127.5
110.04
1
Grigoryev Sergey M6 1955 Zaozyorniy 73.40 95.0
105.0
110.0
105.0
136.27
1
Zyablikov Ivan M7 1948 Yekaterinbourg 74.70 90.0
95.0
100.0
100.0
138.38 Зябликов А. И.
Category 82.5 kg
1
Sharafutdinov Ildar T2 2003 Berezniki 78.90 120.0
135.0
135.0
120.0
82.86 Васюченко Олег
1
Chodzhoev Zelimkhan O 1990 Magas 82.50 180.0
180.0
180.0
111.47 Богатырёв Магомед
2
Mutin Dmitriy O 1986 Sverdlovskaya oblast 79.60 152.5
162.5
162.5
152.5
96.87 Гибалкин Евгений
3
Schepetkin Andrey O 1995 Sverdlovskaya oblast 80.60 142.5
147.5
147.5
142.5
89.71 Лоскутов Алексей
4
Дильман Максим O 1990 Chelyabinsk 80.20 140.0
150.0
160.0
140.0
88.45 Лукиных Андрей
-
Yanov Dmitriy O 1984 Serov 80.20 120.0
122.5
125.5
Мутин Дмитрий
1
Fattakhov Rishat M3 1967 Almetyevsk 79.00 145.0
155.0
161.0
155.0
126.83
1
Volodin Igor M4 1950 Yekaterinbourg 82.30 125.0
132.5
140.0
140.0
128.53 Пономарев Александр
1
Kiselev Vyacheslav M5 1956 Ozersk 82.20 135.0
140.0
140.0
135.0
156.32
Category 90 kg
1
Shpagin Mikhail O 1988 Ob 88.85 160.0
165.0
170.0
170.0
100.29 Быховец Артём
2
Krasman Daniil O 1990 Sverdlovskaya oblast 89.05 167.5
177.5
177.5
167.5
98.68
3
Romantsev Valeriy O 1986 Kirov 89.15 152.5
155.0
155.0
91.25 Суслов Николай
4
Reutov Anton O 1987 Nizhniy Tagil 88.15 135.0
135.0
135.0
135.0
80.03
1
Adamchuk Evgeniy M1 1975 Chelyabinskaya oblast 87.20 140.0
147.5
147.5
140.0
86.16
1
Zhitskiy Roman M2 1975 Sverdlovskaya oblast 87.85 160.0
170.0
172.5
172.5
107.40 Козлов Алексей
2
Kuritsyn Vadim M2 1974 Tyumenskaya oblast 90.00 165.0
165.0
172.5
172.5
105.82 Нефёдов Валерий
3
Pecherkin Ilya M2 1975 Russia 89.40 155.0
162.5
167.5
162.5
100.09
1
Tokarev Ilya M3 1968 Kungur 89.10 160.0
165.0
170.0
165.0
120.40 Третьяков Александр
2
Batalov Sergey M3 1967 Ozersk 89.15 125.0
130.0
135.0
130.0
94.83
1
Nikolaev Yuriy M4 1962 Kamensk-Uralskiy 85.55 100.0
100.0
92.76 Игнатьев Андрей
-
Luzin Sergey M6 1954 Perm 89.55
1
Isaev Petr M7 1950 Respublika Tatarstan 86.70 105.0
112.5
117.5
112.5
138.97 Фаттахов Ришат
Category 100 kg
1
Trubin Sergey O 1969 Perm 99.20 175.0
182.5
190.0
182.5
101.47
2
Kuzmitskiy Nikita O 1994 Russia 98.70 150.0
165.0
175.0
175.0
97.53 Нефёдов Валерий
3
Kupriyanov Ivan O 1986 Asbest 100.00 145.0
150.0
150.0
145.0
80.34 Топорков Борис
4
Dzhunusov Mirek O 1991 Asbest 98.55 142.5
150.0
150.0
142.5
79.47 Топорков Борис
5
Galagan Dmitriy O 1988 Lesnoy 96.10 137.5
142.0
142.0
137.5
77.62 Сомов Александр
1
Gavrilov Vladimir M1 1979 Revda 98.20 142.5
145.0
147.5
145.0
81.00 Мельников Алексей
-
Safronov Valeriy M2 1973 Kurganskaya oblast 97.90 240.0
240.0
240.0
Костянов Александр
1
Trubin Sergey M3 1969 Perm 99.20 175.0
182.5
190.0
182.5
122.17
2
Nikonov Vladimir M3 1966 Perm 97.30 165.0
172.5
175.0
172.5
123.98
1
Aksentyev Igor M4 1965 Surgut 94.00 135.0
145.0
155.0
155.0
122.14
2
Usov Aleksey M4 1965 Rostov-na-Donu 90.90 147.5
150.0
152.5
152.5
122.46 Усов Максим
3
Emelkin Yuriy M4 1962 Russia 99.40 137.5
137.5
137.5
113.05 Карамалак Павел
1
Nikolaev Vyacheslav M5 1956 Novosibirsk 92.10 155.0
160.0
155.0
166.95
2
Komarov Petr M5 1958 Kamensk-Uralskiy 100.00 140.0
150.0
157.5
150.0
141.28 Игнатьев Андрей
Category 110 kg
1
Zubarev Aleksandr O 1986 Permskiy Kray 107.80 180.0
190.0
195.0
195.0
105.17
2
Krutikov Aleksey O 1993 Perm 107.70 187.5
192.5
195.0
192.5
103.85 Прищепа Владимир
3
Ermilov Sergey O 1984 Kurgan 109.20 165.0
167.5
167.5
90.03 Курпишев Иван
-
Karapuzov Igor O 1962 Tabuny 104.85
-
Grigorenko Aleksandr O 1984 Kurgan 108.90
Костянов Александр
1
Antonov Artem M1 1979 Altayskiy Kray 106.95 192.5
205.0
205.0
111.15 Рыбальченко Кирилл
2
Mokretsov Konstantin M1 1979 Sverdlovskaya oblast 108.30 185.0
190.0
195.0
195.0
105.35 Боев Сергей
3
Zhilin Andrey M1 1977 Yekaterinbourg 110.00 170.0
177.5
182.5
182.5
99.67 Пономарев Александр
4
Kislitsyn Sergey M1 1978 Yekaterinbourg 107.80 145.0
145.0
150.0
150.0
81.63 Митрофанов Андрей
1
Kazantsev Ivan M3 1967 Kamyshlov 101.70 170.0
180.0
185.0
185.0
130.38 Пастухова Любовь
-
Karapuzov Igor M4 1962 Tabuny 104.85
Category 125 kg
1
Grebenkin Sergey O 1973 Novosibirsk 123.20 190.0
200.0
205.0
200.0
104.68
2
Cheryasov Evgeniy O 1989 Yekaterinbourg 124.70 170.0
175.0
182.5
175.0
91.26 Адаменко Михаил
1
Misharin Aleksey M1 1976 Perm 117.35 160.0
170.0
180.0
180.0
98.23 Никонов Владимир
1
Grebenkin Sergey M2 1973 Novosibirsk 123.20 190.0
200.0
205.0
200.0
111.90
1
Borisevich Vasiliy M3 1966 Kartaly 122.00 140.0
140.0
97.74 Борисевич Кирилл
1
Chubarov Vladimir M4 1964 Russia 124.10 160.0
165.0
167.5
167.5
125.09
1
Chernavskikh Arkadiy M6 1953 Sverdlovskaya oblast 114.90 145.0
150.0
152.5
150.0
160.24
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Abzaeva Sofya 45.0 48.00 54.88
Teen 2
1
Ulyanova Ekaterina 70.0 55.40 69.51
Open
1
Chaykovskaya Inga 85.0 54.60 79.09
2
Vlasova Alena 85.0 55.50 78.03
3
Bazhanova Vera 65.0 47.80 67.41
4
Svedentsova Tatyana 70.0 54.20 65.53
5
Panchishina Ekaterina 72.5 66.90 56.89
6
Bakshaeva Tatyana 60.0 55.10 55.41
Masters 1
1
Bakshaeva Tatyana 60.0 55.10 57.13
2
Subbotina Elvira 52.5 51.30 51.41
Masters 2
1
Svedentsova Tatyana 70.0 54.20 68.68
2
Gadzhieva Lyudmila 52.5 60.00 51.67
Masters 4
1
Piskovaya Elena 62.5 85.00 48.26
Masters 3
1
Gafina Elena 65.0 54.60 86.49
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Kobelev Timofey 77.5 70.00 64.30
Teen 2
1
Koscheev Ilya 142.5 74.40 102.91
2
Sharafutdinov Ildar 120.0 78.90 82.86
3
Chugunov Danil 97.5 66.55 77.41
Teen 3
1
Kislyak Nikita 162.5 73.90 113.62
Junior
1
Klekovkin Vyacheslav 137.5 73.65 93.62
2
Zaytsev Kirill 130.0 73.50 90.41
Open
1
Chodzhoev Zelimkhan 180.0 82.50 111.47
2
Mikheev Ivan 130.0 57.50 110.50
3
Kislyak Nikita 162.5 73.90 109.25
4
Zubarev Aleksandr 195.0 107.80 105.17
5
Grebenkin Sergey 200.0 123.20 104.68
6
Krutikov Aleksey 192.5 107.70 103.85
7
Trubin Sergey 182.5 99.20 101.47
8
Shpagin Mikhail 170.0 88.85 100.29
9
Krasman Daniil 167.5 89.05 98.68
10
Kuzmitskiy Nikita 175.0 98.70 97.53
Masters 1
1
Antonov Artem 205.0 106.95 111.15
2
Mokretsov Konstantin 195.0 108.30 105.35
3
Zhilin Andrey 182.5 110.00 99.67
4
Misharin Aleksey 180.0 117.35 98.23
5
Adamchuk Evgeniy 140.0 87.20 86.16
6
Kislitsyn Sergey 150.0 107.80 81.63
7
Limberg Vadim 110.0 66.90 81.21
8
Gavrilov Vladimir 145.0 98.20 81.00
Masters 2
1
Grebenkin Sergey 200.0 123.20 111.90
2
Zhitskiy Roman 172.5 87.85 107.40
3
Kuritsyn Vadim 172.5 90.00 105.82
4
Pecherkin Ilya 162.5 89.40 100.09
Masters 4
1
Kazantsev Ivan 185.0 101.70 130.38
2
Fattakhov Rishat 155.0 79.00 126.83
3
Nikonov Vladimir 172.5 97.30 123.98
4
Trubin Sergey 182.5 99.20 122.17
5
Tokarev Ilya 165.0 89.10 120.40
6
Schegolikhin Oleg 127.5 73.70 110.04
7
Borisevich Vasiliy 140.0 122.00 97.74
8
Batalov Sergey 130.0 89.15 94.83
Masters 3
1
Volodin Igor 140.0 82.30 128.53
2
Chubarov Vladimir 167.5 124.10 125.09
3
Usov Aleksey 152.5 90.90 122.46
4
Aksentyev Igor 155.0 94.00 122.14
5
Emelkin Yuriy 137.5 99.40 113.05
6
Nikolaev Yuriy 100.0 85.55 92.76
Masters 5
1
Nikolaev Vyacheslav 155.0 92.10 166.95
2
Kiselev Vyacheslav 135.0 82.20 156.32
3
Komarov Petr 150.0 100.00 141.28
Masters 6
1
Chernavskikh Arkadiy 150.0 114.90 160.24
2
Grigoryev Sergey 105.0 73.40 136.27
Masters 7
1
Isaev Petr 112.5 86.70 138.97
2
Zyablikov Ivan 100.0 74.70 138.38