Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Kubok Evropy "Russkaya vesna VI"

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Кубок Европы "Русская весна VI"
Location
Yekaterinbourg
Date
16 - 17 apr
Division
equip
Number of participants
383
ID
66720
Views
1154
Added by
Gorbunov 22 sep
Editor
Gorbunov 27 oct
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 52 kg
1
Uryvkova Irina O 1983 Mikhaylovsk Михайловск, 50.90 75.0
82.5
85.0
82.5
81.31 Глазунов Михаил
Category 56 kg
1
Fomina Alina T3 2002 Solikamsk Пермский край, 55.44 80.0
85.0
90.0
85.0
81.27 Самостоятельно
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 44 kg
1
Eliseev Igor T0 2008 Chelyabinsk Челябинская область, 43.64 50.0
52.5
55.0
55.0
79.67 Абрамов Дмитрий
Category 52 kg
1
Sinelnikov Sergey T0 2010 Chelyabinsk 48.78 55.0
57.5
60.0
60.0
75.77 Абрамов Дмитрий
Category 56 kg
1
Selenskikh Sergey T0 2009 Chelyabinsk 55.90 67.5
70.0
72.5
72.5
78.16 Абрамов Дмитрий
Category 67.5 kg
1
Ivanov Ivan M3 1971 Tyumen Тюменская область, 66.85 120.0
130.0
135.0
130.0
114.60 Кодолов Александр
Category 75 kg
1
Gaymatov Dmitriy T0 2009 Chelyabinsk 69.15 70.0
72.5
75.0
75.0
65.55 Абрамов Дмитрий
1
Klekovkin Vyacheslav J 1998 Berezniki Урал-Спорт, Пермский край, 73.35 160.0
175.0
185.0
175.0
118.36 Васюченко Олег
1
Safin Rustam M1 1978 Russia Урал-Спорт, Пермский край, 73.25 140.0
155.0
162.5
155.0
106.83 Васюченко Олег
Category 82.5 kg
1
Kulikov Evgeniy O 1984 Solikamsk Пермский край, 80.35 170.0
180.0
190.0
180.0
113.57 Тохтуев Андрей
Category 90 kg
1
Kovtun Aleksandr T0 2009 Chelyabinsk Челябинская область, 84.80 50.0
52.5
55.0
52.5
39.25 Самостоятельно
1
Igonin Andrey M2 1973 Yekaterinbourg Джим Холл, Екатеринбург, 86.75 152.5
162.5
172.5
152.5
104.48 Козлов Алексей
Category 100 kg
1
Tokhtuev Andrey O 1982 Solikamsk Пермский край, 97.60 250.0
265.0
280.0
265.0
148.46 Нарыков
2
Narykov Oleg O 1984 Solikamsk Пермский край, 96.15 232.5
250.0
250.0
250.0
141.09 Самостоятельно
3
Ponomarev Anton O 1989 Berezniki Урал-Спорт, Пермский край, 97.05 200.0
220.0
220.0
220.0
123.58 Васюченко Олег
Category 110 kg
1
Farion Denis O 1991 Berezniki Урал-Спорт, Пермский край, 107.35 280.0
290.0
300.0
300.0
162.00 Васюченко Олег
2
Popov Egor O 1976 Permskiy Kray Урал-Спорт, 103.70 250.0
260.0
265.0
265.0
144.72 Васюченко Олег
3
Borisov Stanislav O 1983 Chelyabinsk 108.30 230.0
240.0
245.0
245.0
131.97 Самостоятельно
1
Popov Egor M2 1976 Permskiy Kray Урал-Спорт, Пермский край, 103.70 250.0
260.0
265.0
265.0
154.71 Васюченко Олег
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 3
1
Fomina Alina 85.0 55.44 81.27
Open
1
Uryvkova Irina 82.5 50.90 81.31
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Subteen
1
Eliseev Igor 55.0 43.64 79.67
2
Selenskikh Sergey 72.5 55.90 78.16
3
Sinelnikov Sergey 60.0 48.78 75.77
4
Gaymatov Dmitriy 75.0 69.15 65.55
5
Kovtun Aleksandr 52.5 84.80 39.25
Junior
1
Klekovkin Vyacheslav 175.0 73.35 118.36
Open
1
Farion Denis 300.0 107.35 162.00
2
Tokhtuev Andrey 265.0 97.60 148.46
3
Popov Egor 265.0 103.70 144.72
4
Narykov Oleg 250.0 96.15 141.09
5
Borisov Stanislav 245.0 108.30 131.97
6
Ponomarev Anton 220.0 97.05 123.58
7
Kulikov Evgeniy 180.0 80.35 113.57
Masters 1
1
Safin Rustam 155.0 73.25 106.83
Masters 2
1
Popov Egor 265.0 103.70 154.71
2
Igonin Andrey 152.5 86.75 104.48
Masters 4
1
Ivanov Ivan 130.0 66.85 114.60