Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Russian Cup Steel Vikings

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Кубок России"Стальные Викинги"
Location
Tomsk
Date
11 - 12 jun
Division
raw
Number of participants
96
ID
66640
Views
535
Added by
KatyaSheveleva 29 jun
Editor
KatyaSheveleva 29 jun
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 48 kg
1
Eglit Tatyana O 1980 Novokuznetsk Стальной орёл 47.90 52.5
57.5
57.5
52.5
54.35 12 Ямщиков Дмитрий
1
Eglit Tatyana M1 1980 Novokuznetsk Стальной орёл 47.90 52.5
57.5
57.5
52.5
54.52 12 Ямщиков Дмитрий
Category 52 kg
1
Kylymnik Ekaterina O 1999 Barnaul Атлетик 51.44 57.5
60.0
62.5
60.0
58.67 12 Лубягин Денис
Category 56 kg
1
Kudryavtseva Ekaterina O 1988 Novosibirsk Стальной Медведь 55.80 67.5
70.0
70.0
70.0
63.98 12
2
Naumova Olga O 1986 Novokuznetsk Стальной орёл 54.52 40.0
45.0
50.0
50.0
46.60 5 Ямщиков Дмитрий
Category 60 kg
1
Sapogova Yuliya O 1993 Tomsk 59.60 52.5
57.5
57.5
52.5
45.43
Category 67.5 kg
1
Tereshina Tatyana O 1981 Tomsk Strong Bears 67.25 60.0
65.0
67.5
65.0
50.81 12 Степанов И.А.
2
Mironova Anastasiya O 1987 Novosibirsk Стальной Медведь 67.50 45.0
50.0
55.0
50.0
38.89 5 Быховец Артём
1
Chernyavskaya Violeta M3 1970 Novokuznetsk Стальной орёл 64.80 35.0
40.0
42.5
42.5
42.46 12 Ямщиков Дмитрий
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 52 kg
1
Naumov Vladislav T1 2006 Novokuznetsk Стальной орёл 49.54 35.0
40.0
47.5
47.5
56.48 12 Ямщиков Дмитрий
Category 56 kg
1
Efimov Egor O 1991 Tomsk 55.26 80.0
87.5
87.5
80.0
71.02
Category 67.5 kg
1
Olenyak Aleksandr O 1990 Tomsk Strong Bears 64.80 80.0
90.0
95.0
95.0
71.59 12
Category 75 kg
1
Poboykin Sergey O 1989 Novosibirsk Стальной Медведь 72.30 145.0
150.0
152.5
150.0
102.65 12 Быховец Артём
2
Kasyan Kirill O 1995 Prokopievsk Стальной орёл 74.20 140.0
145.0
145.0
140.0
93.82
3
Kopyev Viktor O 1991 Tomsk 71.80 110.0
110.0
110.0
110.0
75.71
1
Burtsev Andrey M1 1981 Belovo Olympia 75.00 132.5
137.5
137.5
132.5
88.31 12 Ельшин А
1
Yarygin Aleksandr M7 1951 Seversk Силуэт 73.90 100.0
102.5
105.0
102.5
142.09 12 Ларягин Сергей
Category 82.5 kg
1
Chalyy Andrey O 1988 Barnaul 81.00 155.0
165.0
170.0
170.0
106.64
2
Svetlov-Ilin Vladimir O 1983 Seversk Strong Bears 82.05 130.0
147.5
147.5
147.5
91.69 5
1
Klimenko Evgeniy M1 1982 Tomsk 82.50 125.0
130.0
130.0
125.0
77.41 Чулошников Д.
Category 90 kg
1
Khalimov Konstantin O 1986 Tomsk Звездный 88.30 165.0
170.0
170.0
165.0
97.71 12 Вольф
2
Kochurov Dmitriy O 1991 Tomsk Strong Bears 86.60 145.0
152.5
157.5
152.5
91.43 5 Степанов И.А.
3
Rechkov Vladislav O 1991 Tomsk 88.15 130.0
140.0
145.0
140.0
83.00
Category 100 kg
1
Zhevtnev Aleksey O 1987 Novosibirsk 99.15 175.0
185.0
190.0
185.0
102.89
2
Eremeev Valentin O 1990 Tomsk Томская сила 99.45 162.5
165.0
165.0
162.5
90.25 5 Кочмарев Д.С.
-
Andrakhanov Nikita O 1993 Mariinsk Мариинск 98.75 160.0
160.0
160.0
1
Trofimov Dmitriy M3 1971 Tomsk Восход 98.70 137.5
142.5
150.0
150.0
98.06 12 Кузнецов А.В.
Category 110 kg
1
Stepanchenko Vladimir O 1990 Tomsk RockGym 103.15 165.0
175.0
185.0
175.0
95.76 12 Базайкин А.
2
Duseev Ravil O 1963 Tomsk Стальной орёл 108.10 142.5
145.0
155.0
155.0
83.53 5
3
Mazur Artem O 1989 Tomsk Strong Bears 109.25 130.0
132.5
135.0
132.5
71.21 3
1
Maksimov Oleg M3 1971 Novokuznetsk 107.60 162.5
170.0
170.0
170.0
107.61 Журавлев Андрей
1
Duseev Ravil M4 1963 Tomsk Стальной орёл 108.10 142.5
145.0
155.0
155.0
128.23 12
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Open
1
Kudryavtseva Ekaterina 70.0 55.80 63.98
2
Kylymnik Ekaterina 60.0 51.44 58.67
3
Eglit Tatyana 52.5 47.90 54.35
4
Tereshina Tatyana 65.0 67.25 50.81
5
Naumova Olga 50.0 54.52 46.60
6
Sapogova Yuliya 52.5 59.60 45.43
7
Mironova Anastasiya 50.0 67.50 38.89
Masters 1
1
Eglit Tatyana 52.5 47.90 54.52
Masters 4
1
Chernyavskaya Violeta 42.5 64.80 42.46
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Naumov Vladislav 47.5 49.54 56.48
Open
1
Chalyy Andrey 170.0 81.00 106.64
2
Zhevtnev Aleksey 185.0 99.15 102.89
3
Poboykin Sergey 150.0 72.30 102.65
4
Khalimov Konstantin 165.0 88.30 97.71
5
Stepanchenko Vladimir 175.0 103.15 95.76
6
Kasyan Kirill 140.0 74.20 93.82
7
Svetlov-Ilin Vladimir 147.5 82.05 91.69
8
Kochurov Dmitriy 152.5 86.60 91.43
9
Eremeev Valentin 162.5 99.45 90.25
10
Duseev Ravil 155.0 108.10 83.53
Masters 1
1
Burtsev Andrey 132.5 75.00 88.31
2
Klimenko Evgeniy 125.0 82.50 77.41
Masters 4
1
Maksimov Oleg 170.0 107.60 107.61
2
Trofimov Dmitriy 150.0 98.70 98.06
Masters 3
1
Duseev Ravil 155.0 108.10 128.23
Masters 7
1
Yarygin Aleksandr 102.5 73.90 142.09
Team
Team Result Points
1
Стальной орёл 12 + 12 + 12 + 12 + 12 60
2
Strong Bears 12 + 12 + 5 + 5 + 3 37
3
Стальной Медведь 12 + 12 + 5 29
4
Olympia 12 12
RockGym 12 12
Атлетик 12 12
Восход 12 12
Звездный 12 12
Силуэт 12 12
5
Томская сила 5 5