Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

World Cup Siberian Power Show

Women
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Team Trainer
Category 52 kg
1
Nurutdinova Olga O 1980 Irkutsk Strong Bears 51.00 80.0
82.5
87.5
87.5
87.5
50.0
52.5
55.0
55.0
55.0
107.5
112.5
115.0
112.5
112.5
255.0
250.92 12 Нурутдинов М.И.
2
Torbek Olga O 1997 Bratsk 49.80 75.0
80.0
87.5
80.0
80.0
37.5
40.0
42.5
42.5
42.5
105.0
107.5
105.0
105.0
227.5
228.25 Зайцев А
Category 56 kg
1
Pezhemskaya Mariya O 1995 Bratsk 55.80 117.5
120.0
120.0
120.0
62.5
67.5
70.0
67.5
67.5
135.0
140.0
140.0
140.0
327.5
299.34 Тяжев П.П.
2
Rytikova Irina O 1994 Bratsk 54.00 85.0
90.0
95.0
90.0
90.0
45.0
47.5
50.0
47.5
47.5
105.0
110.0
120.0
110.0
110.0
247.5
232.40 Зайцева О. Ю.
Category 60 kg
1
Boydu Anna O 1987 Kizil 59.40 87.5
92.5
92.5
87.5
87.5
50.0
52.5
55.0
55.0
55.0
90.0
100.0
110.0
100.0
100.0
242.5
210.39 Григорьев Илья
Category 67.5 kg
1
Moskaleva Elena O 1986 Kemerovo Железное Братство 65.00 80.0
87.5
92.5
92.5
92.5
50.0
52.5
55.0
52.5
52.5
90.0
100.0
110.0
100.0
100.0
245.0
197.03 12 Панфилов М
Category 75 kg
1
Frolova Darya O 1999 Krasnoyarsk 74.50 125.0
140.0
145.0
140.0
140.0
80.0
87.5
92.5
87.5
87.5
155.0
165.0
177.5
177.5
177.5
405.0
293.67
Men
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Team Trainer
Category 67.5 kg
1
Dolgorukov Aleksandr T2 2005 Abakan Gorilla Team 67.15 117.5
122.5
122.5
122.5
122.5
72.5
75.0
80.0
80.0
80.0
117.5
125.0
135.0
135.0
135.0
337.5
278.11 12 Савин Дмитрий
1
Tretyakov Daler T3 2003 Krasnoyarsk 62.00 87.5
100.0
105.0
105.0
105.0
57.5
65.0
65.0
57.5
57.5
95.0
110.0
117.5
117.5
117.5
280.0
233.40 Баталов Евгений
Category 75 kg
1
Яковлев Роман O 1989 Russia 73.70 160.0
170.0
172.5
172.5
172.5
125.0
127.5
130.0
130.0
130.0
225.0
237.5
245.0
237.5
237.5
540.0
363.82 Заворин Алексей Васильевич
Category 82.5 kg
1
Sidoruk Igor O 1999 Bratsk 80.00 170.0
180.0
185.0
185.0
185.0
115.0
120.0
125.0
125.0
125.0
210.0
220.0
240.0
220.0
220.0
530.0
335.45 Зайцев А
-
Koptelov Maksim O 1988 Norilsk 81.10 190.0
200.0
200.0
200.0
200.0
115.0
115.0
115.0
115.0
220.0
220.0
1
Shmidt Fedor MS 1986 Krasnoyarsk 79.40 72.5
87.5
97.5
97.5
97.5
70.0
75.0
80.0
80.0
80.0
75.0
90.0
100.0
100.0
100.0
277.5
176.60
Category 90 kg
1
Smorgunov Yuriy O 1990 Kizil 87.85 150.0
160.0
160.0
160.0
160.0
120.0
130.0
137.5
137.5
137.5
200.0
212.5
225.0
212.5
212.5
510.0
302.99 Григорьев Илья
2
Valyaev Gleb O 1997 Kemerovo Железное Братство 85.65 150.0
155.0
165.0
165.0
165.0
105.0
115.0
122.5
115.0
115.0
200.0
210.0
220.0
220.0
220.0
500.0
301.92 5 Панфилов М
Category 100 kg
1
Sosnovskiy Nikita O 1987 Irkutsk Strong Bears 97.20 222.5
232.5
235.0
235.0
235.0
147.5
152.5
160.0
152.5
152.5
250.0
262.5
265.0
262.5
262.5
650.0
364.86 12 Нурутдинов М.И.
2
Felemenyuk Sergey O 1993 Krasnoyarsk 98.50 225.0
235.0
242.5
235.0
235.0
135.0
145.0
150.0
145.0
145.0
245.0
260.0
270.0
260.0
260.0
640.0
357.00 Маленков Юрий Викторович, Захаренко Юрий Васильевич
3
Greydin Sergey O 1989 Achinsk Фитнес Хаус 98.60 190.0
200.0
205.0
200.0
200.0
135.0
140.0
145.0
145.0
145.0
250.0
255.0
260.0
255.0
255.0
600.0
334.53 3
4
Bolotnikov Igor O 1986 Abakan Gorilla Team 98.60 175.0
175.0
185.0
185.0
185.0
137.5
142.5
142.5
142.5
142.5
215.0
230.0
245.0
245.0
245.0
572.5
319.20 2 Савин Дмитрий
5
Loktionov David O 1993 Krasnoyarsk 92.70 170.0
180.0
180.0
180.0
180.0
115.0
115.0
117.5
115.0
115.0
200.0
210.0
210.0
210.0
210.0
505.0
290.59 Плешков Константин
Category 110 kg
1
Borets Aleksey O 1984 Novosibirsk 109.30 225.0
240.0
245.0
245.0
245.0
165.0
175.0
175.0
165.0
165.0
245.0
260.0
267.5
260.0
260.0
670.0
360.02 Суслов Николай
Category 125 kg
1
Akindin Anton T3 2003 Abakan Gorilla Team 121.70 170.0
182.5
195.0
182.5
182.5
100.0
105.0
105.0
100.0
100.0
155.0
165.0
175.0
175.0
175.0
457.5
254.71 12 Савин Дмитрий
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Pezhemskaya Mariya 327.5 55.80 299.34
2
Frolova Darya 405.0 74.50 293.67
3
Nurutdinova Olga 255.0 51.00 250.92
4
Rytikova Irina 247.5 54.00 232.40
5
Torbek Olga 227.5 49.80 228.25
6
Boydu Anna 242.5 59.40 210.39
7
Moskaleva Elena 245.0 65.00 197.03
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 2
1
Dolgorukov Aleksandr 337.5 67.15 278.11
Teen 3
1
Akindin Anton 457.5 121.70 254.71
2
Tretyakov Daler 280.0 62.00 233.40
Open
1
Sosnovskiy Nikita 650.0 97.20 364.86
2
Яковлев Роман 540.0 73.70 363.82
3
Borets Aleksey 670.0 109.30 360.02
4
Felemenyuk Sergey 640.0 98.50 357.00
5
Sidoruk Igor 530.0 80.00 335.45
6
Greydin Sergey 600.0 98.60 334.53
7
Bolotnikov Igor 572.5 98.60 319.20
8
Smorgunov Yuriy 510.0 87.85 302.99
9
Valyaev Gleb 500.0 85.65 301.92
10
Loktionov David 505.0 92.70 290.59
Masters Sub
1
Shmidt Fedor 277.5 79.40 176.60
Team
Team Result Points
1
Gorilla Team 12 + 12 + 2 26
2
Strong Bears 12 + 12 24
3
Железное Братство 12 + 5 17
4
Фитнес Хаус 3 3