Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

9th Tavrika Cup

Federation
NPA-Crimea (NPA-CRI)
From queues
Location
Gurzuf
Date
4 - 5 jul 2015
Division
raw
Number of participants
100
ID
23300
Views
1179
Added by
Pete Kravtsov 27 jul 2015
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 44 kg
1
Egorova Valeriya T 1996 Simferopol 41.70 40.0
45.0
47.5
47.5
54.90
Category 48 kg
1
Erakaeva Feride T 1996 Simferopol 48.00 62.5
67.5
67.5
62.5
64.60
1
Dubikovskaya Mariya O 1994 Simferopol 47.20 65.0
70.0
72.5
72.5
75.95
2
Erakaeva Feride O 1996 Simferopol 48.00 62.5
67.5
67.5
62.5
64.60
3
Golovataya Olga O 1989 Krasnoperekopsk 46.60 45.0
50.0
50.0
45.0
47.63
Category 52 kg
1
Zaichenko Alena O 1988 Simferopol 50.30 45.0
47.5
50.0
50.0
49.76
2
Shirmanova Tatyana O 1986 Simferopol 50.30 40.0
42.5
45.0
42.5
42.30
Category 56 kg
1
Dementyeva Snezhana T 2000 Simferopol 55.80 42.5
45.0
47.5
47.5
43.42
1
Osipchuk Vera O 1984 Simferopol 55.30 55.0
57.5
60.0
57.5
52.95
2
Dementyeva Snezhana O 2000 Simferopol 55.80 42.5
45.0
47.5
47.5
43.42
Category 60 kg
1
Kudryavtseva Irina J 1993 Simferopol 58.80 55.0
57.5
60.0
57.5
50.31
2
Konobeeva Anastasiya J 1994 Simferopol 59.50 55.0
60.0
65.0
55.0
47.65
1
Osipova Natalya O 1990 Simferopol 59.30 55.0
60.0
65.0
65.0
56.47
2
Konobeeva Anastasiya O 1994 Simferopol 59.50 55.0
60.0
65.0
55.0
47.65
Category 75 kg
1
Kovalenko Darya T 2002 Sevastopol 73.30 60.0
65.0
70.0
65.0
47.68
1
Kovalenko Darya O 2002 Sevastopol 73.30 60.0
65.0
70.0
65.0
47.68
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 52 kg
1
Afanasyev Ivan T1 2007 Simferopol 32.40 20.0
25.0
27.5
27.5
Category 60 kg
1
Usmonov Emir Ali T1 1999 Simferopol 59.50 80.0
82.5
90.0
82.5
67.64
1
Sergeev Nikita T2 1998 Yalta 59.00 65.0
70.0
72.5
72.5
59.96
1
Vaschenko Vladislav T3 1996 Simferopol 60.00 80.0
82.5
87.5
82.5
67.06
1
Nikonov Denis J 1992 Simferopol 59.80 100.0
105.0
105.0
100.0
91.56
Category 67.5 kg
1
Dzhebbarov Dzhebbar T2 1997 Simferopol 67.50 115.0
120.0
127.5
120.0
87.10
2
Deev Dmitriy T2 1998 Simferopol 66.30 90.0
95.0
100.0
90.0
66.39
3
Bazayants Vladislav T2 1999 Gurzuf 66.80 75.0
80.0
85.0
85.0
62.28
4
Khritokhin Denis T2 1998 Simferopol 65.60 75.0
80.0
82.5
82.5
61.46
5
Lyubenko Nikolay T2 1998 Yalta 65.90 75.0
80.0
85.0
80.0
59.34
1
Blaschitsin Vladimir O 1983 Yalta 64.40 100.0
110.0
112.5
110.0
83.38
Category 75 kg
1
Zaynulin Artem T2 1998 Simferopol 75.00 95.0
100.0
105.0
105.0
69.77
2
Nebiev Ruslan T2 1999 Simferopol 74.20 75.0
80.0
85.0
85.0
56.96
1
Abraimov Dmytro J 1993 Simferopol 74.90 140.0
145.0
147.5
147.5
98.12
2
Slavich Aleksandr J 1994 Yalta 74.50 115.0
120.0
125.0
120.0
80.16
3
Selevin Artem J 1991 Simferopol 72.90 110.0
115.0
115.0
110.0
74.77
4
Sharov Dmitriy J 1994 Yalta 74.40 85.0
95.0
97.5
95.0
63.53
1
Abraimov Dmytro O 1993 Simferopol 74.90 140.0
145.0
147.5
147.5
98.12
2
Ibraimov Sabri O 1989 Simferopol 70.40 140.0
142.5
145.0
145.0
101.46
3
Radzhabov Lenur O 1991 Simferopol 72.30 132.5
137.5
142.5
142.5
97.51
4
Selevin Artem O 1991 Simferopol 72.90 110.0
115.0
115.0
110.0
74.77
5
Levchenko Igor O 1986 Simferopol 75.00 95.0
100.0
105.0
105.0
69.77
1
Pismennyy Sergіy M3 1952 Simferopol 75.00 110.0
115.0
110.0
128.28
Category 82.5 kg
1
Stasyuk Artem J 1993 Simferopol 80.00 190.0
195.0
200.0
195.0
123.42
2
Ostapenko Danylo J 1994 Simferopol 80.60 135.0
140.0
145.0
145.0
91.28
3
Svertnev Konstantin J 1993 Evpatoriya 78.20 120.0
125.0
130.0
130.0
83.67
1
Stasyuk Artem O 1993 Simferopol 80.00 190.0
195.0
200.0
195.0
123.42
2
Yurchenko Vitaliy O 1985 Simferopol 82.50 155.0
162.5
170.0
162.5
100.64
3
Bezruk Oleksandr O 1991 Yalta 80.80 142.5
155.0
155.0
155.0
98.95
-
Kindyushenko Oleg O 1986 Simferopol 80.70 120.0
120.0
125.0
1
Shamray Yuriy M3 1945 Yalta 78.20 85.0
100.0
100.0
85.0
112.04
Category 90 kg
1
Pronin Valeriy T2 1998 Simferopol 89.30 95.0
100.0
110.0
110.0
64.69
1
Danets Stanislav T3 1997 Feodosiya 85.70 140.0
150.0
162.5
150.0
90.54
1
Poyarkov Artem J 1994 Simferopol 87.40 132.5
140.0
145.0
145.0
86.42
1
Karsakov Dmytro O 1990 Simferopol 89.90 175.0
185.0
187.5
187.5
109.82
2
Chikin Sergey O 1976 Smolensk 88.50 170.0
180.0
185.0
185.0
3
Ulytskyy Mykhaylo O 1969 Krasnoperekopsk 90.00 160.0
170.0
175.0
170.0
99.50
4
Starodubov Aleksandr O 1988 Alushta 86.00 160.0
160.0
170.0
160.0
96.35
5
Bondarenko Dmitriy O 1978 Novofedorovka 89.90 140.0
150.0
150.0
150.0
87.86
6
Turchin Vladimir O 1976 Novofedorovka 85.00 120.0
130.0
132.5
120.0
72.83
7
Khlevnoy Maksim O 1990 Simferopol 84.30 120.0
130.0
130.0
120.0
73.22
1
Ulytskyy Mykhaylo M1 1969 Krasnoperekopsk 90.00 160.0
170.0
175.0
170.0
106.37
2
Yakushin Andriy M1 1973 Simferopol 88.30 150.0
160.0
170.0
160.0
95.04
1
Sizykh Mykhaylo M2 1962 Simferopol 86.90 107.5
112.5
115.0
115.0
85.23
2
Chornyy Sergiy M2 1956 Simferopol 89.10 100.0
110.0
112.5
110.0
103.00
1
Glamazdin Sergey M3 1951 Yalta 87.00 110.0
117.5
122.5
122.5
132.55
2
Fiks Efim M3 1946 Simferopol 85.00 80.0
85.0
90.0
90.0
110.88
Category 100 kg
1
Vlasenko Radion T2 1999 Krasnoperekopsk 98.20 125.0
130.0
130.0
130.0
72.62
1
Zhelenkov Dmitriy J 1993 Yalta 90.80 120.0
130.0
135.0
130.0
75.70
1
Menesenko Evgen O 1989 Genichesk 91.70 210.0
220.0
225.0
225.0
227.5
130.28
2
Bochkaryov Oleksandr O 1977 Simferopol 91.90 177.5
187.5
187.5
177.5
102.63
3
Gorunov Maksim O 1986 Krasnoperekopsk 94.70 150.0
160.0
162.5
160.0
91.01
4
Filippov Vasiliy O 1984 Simferopol 99.10 150.0
155.0
157.5
155.0
86.23
-
Martynenko Ruslan O 1982 Simferopol 97.90 155.0
155.0
-
Sitnikov Aleksey O 1979 Simferopol 97.60 190.0
190.0
190.0
Category 110 kg
1
Roschin Fedir J 1994 Simferopol 104.00 180.0
190.0
200.0
200.0
109.10
2
Pinko Oleksandr J 1992 Sevastopol 109.40 145.0
150.0
150.0
150.0
80.58
1
Rizhov Sergiy O 1980 Simferopol 106.00 200.0
210.0
210.0
200.0
108.42
2
Artyukhov Viktor O 1977 Alushta 105.70 170.0
190.0
205.0
190.0
103.09
Category 125 kg
1
Makarovets Yaroslav O 1986 Simferopol 114.60 195.0
205.0
210.0
210.0
111.66
2
Berezin Aleksandr O 1982 Evpatoriya 121.00 185.0
195.0
205.0
195.0
102.57
3
Chekachkov Andriy O 1980 Krasnoperekopsk 117.00 165.0
170.0
170.0
90.03
4
Ivachenkov Evgeniy O 1980 Novofedorovka 118.70 140.0
150.0
160.0
160.0
84.51
Category 140 kg
1
Kolesnik Roman J 1991 Krasnoperekopsk 133.20 170.0
175.0
180.0
180.0
92.02
1
Afanasyev Oleg O 1977 Simferopol 132.60 190.0
200.0
200.0
190.0
97.26
2
Kharchenko Yevgen O 1990 Krasnoperekopsk 129.20 150.0
160.0
160.0
150.0
77.40
1
Kogut Vladimir M1 1970 Evpatoriya 133.00 105.0
110.0
115.0
115.0
61.62
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen
1
Erakaeva Feride 62.5 48.00 64.60
2
Egorova Valeriya 47.5 41.70 54.90
3
Kovalenko Darya 65.0 73.30 47.68
4
Dementyeva Snezhana 47.5 55.80 43.42
Junior
1
Kudryavtseva Irina 57.5 58.80 50.31
2
Konobeeva Anastasiya 55.0 59.50 47.65
Open
1
Dubikovskaya Mariya 72.5 47.20 75.95
2
Erakaeva Feride 62.5 48.00 64.60
3
Osipova Natalya 65.0 59.30 56.47
4
Osipchuk Vera 57.5 55.30 52.95
5
Zaichenko Alena 50.0 50.30 49.76
6
Kovalenko Darya 65.0 73.30 47.68
7
Konobeeva Anastasiya 55.0 59.50 47.65
8
Golovataya Olga 45.0 46.60 47.63
9
Dementyeva Snezhana 47.5 55.80 43.42
10
Shirmanova Tatyana 42.5 50.30 42.30
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Usmonov Emir Ali 82.5 59.50 67.64
Teen 2
1
Dzhebbarov Dzhebbar 120.0 67.50 87.10
2
Vlasenko Radion 130.0 98.20 72.62
3
Zaynulin Artem 105.0 75.00 69.77
4
Deev Dmitriy 90.0 66.30 66.39
5
Pronin Valeriy 110.0 89.30 64.69
6
Bazayants Vladislav 85.0 66.80 62.28
7
Khritokhin Denis 82.5 65.60 61.46
8
Sergeev Nikita 72.5 59.00 59.96
9
Lyubenko Nikolay 80.0 65.90 59.34
10
Nebiev Ruslan 85.0 74.20 56.96
Teen 3
1
Danets Stanislav 150.0 85.70 90.54
2
Vaschenko Vladislav 82.5 60.00 67.06
Junior
1
Stasyuk Artem 195.0 80.00 123.42
2
Roschin Fedir 200.0 104.00 109.10
3
Abraimov Dmytro 147.5 74.90 98.12
4
Kolesnik Roman 180.0 133.20 92.02
5
Nikonov Denis 100.0 59.80 91.56
6
Ostapenko Danylo 145.0 80.60 91.28
7
Poyarkov Artem 145.0 87.40 86.42
8
Svertnev Konstantin 130.0 78.20 83.67
9
Pinko Oleksandr 150.0 109.40 80.58
10
Slavich Aleksandr 120.0 74.50 80.16
Open
1
Menesenko Evgen 225.0
227.5
91.70 130.28
2
Stasyuk Artem 195.0 80.00 123.42
3
Makarovets Yaroslav 210.0 114.60 111.66
4
Karsakov Dmytro 187.5 89.90 109.82
5
Rizhov Sergiy 200.0 106.00 108.42
6
Artyukhov Viktor 190.0 105.70 103.09
7
Bochkaryov Oleksandr 177.5 91.90 102.63
8
Berezin Aleksandr 195.0 121.00 102.57
9
Ibraimov Sabri 145.0 70.40 101.46
10
Yurchenko Vitaliy 162.5 82.50 100.64
Masters 1
1
Ulytskyy Mykhaylo 170.0 90.00 106.37
2
Yakushin Andriy 160.0 88.30 95.04
3
Kogut Vladimir 115.0 133.00 61.62
Masters 2
1
Chornyy Sergiy 110.0 89.10 103.00
2
Sizykh Mykhaylo 115.0 86.90 85.23
Masters 4
1
Glamazdin Sergey 122.5 87.00 132.55
2
Pismennyy Sergіy 110.0 75.00 128.28
3
Shamray Yuriy 85.0 78.20 112.04
4
Fiks Efim 90.0 85.00 110.88