Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Championship Of Russia Vityaz Bench Press and Deadlift

Federation
The Association of Power Combined Events Knight (Vityaz)
From queues
Location
Moscow
Date
16 may 2015
Division
raw
Number of participants
197
ID
22063
Views
4587
Added by
Powerlifter 19 may 2015
Women
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points
Category 52 kg
1
Kalacheva Vera J 1992 Moscow 52.00 72.5
77.5
82.5
82.5
79.91
1
Papyan Anastasiya O 1982 Moscow 51.90 85.0
95.0
110.0
110.0
106.71
-
Shutova Anna O 1989 Moscow 49.65 90.0
90.0
90.0
Category 56 kg
1
Kosareva Olga T2 1998 Solnechnogorsk 55.15 80.0
90.0
102.5
90.0
83.06
1
Spichka Anna O 1988 Moscow 55.35 80.0
87.5
90.0
90.0
82.81
2
Chuchkalova Alisa O 1990 Moscow 56.00 70.0
70.0
75.0
75.0
68.42
1
Terekhova Svetlana M1 1972 Moscow 54.05 62.5
67.5
70.0
62.5
59.17
Category 60 kg
1
Tikhonova Tatyana T2 1997 Solnechnogorsk 56.65 70.0
80.0
90.0
90.0
81.23
Category 67.5 kg
1
Gurevich Alisa T2 1997 Moscow 65.75 85.0
92.5
95.0
95.0
75.66
1
Guseva Oksana O 1978 Solnechnogorsk 65.80 115.0
120.0
122.5
122.5
97.50
2
Kalugina Darya O 1983 Vidnoe 66.10 105.0
115.0
120.0
120.0
95.14
1
Makarova Yuliya M1 1969 Solnechnogorsk 65.00 110.0
120.0
127.5
127.5
107.46
Category 75 kg
1
Grigoryan Darya O 1984 Moscow 72.80 105.0
112.5
120.0
112.5
82.94
Men
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points
Category 67.5 kg
1
Lebedev Dmitriy T1 1999 Solnechnogorsk 67.00 170.0
180.0
185.0
180.0
131.53
1
Avdyukhin Pavel T2 1997 Moscow 65.45 160.0
175.0
175.0
175.0
130.66
1
Rek Aleksandr O 1987 Moscow 67.00 190.0
200.0
205.5
200.0
146.14
2
Vlasov Pavel O 1987 Perm 66.65 165.0
175.0
185.0
185.0
135.83
Category 75 kg
1
Pedurets Evgeniy T1 1999 Solnechnogorsk 74.55 170.0
190.0
190.0
170.0
113.51
1
Bakhtinov Miroslav T2 1997 Solnechnogorsk 73.35 170.0
180.0
190.0
190.0
128.52
1
Brutskiy Vladislav T3 1997 Mytischi 74.80 200.0
212.5
220.0
220.0
146.50
1
Baydin Maksim O 1986 Zvenigorod 74.65 190.0
212.5
220.0
220.0
146.74
Category 82.5 kg
1
Adashev Fedor T3 1997 Moscow 80.95 190.0
200.0
200.0
190.0
118.31
1
Stepanets Aleksey J 1991 Khimki 76.05 200.0
210.0
215.0
215.0
141.34
1
Sokolov Mikhail O 1984 Solnechnogorsk 82.10 210.0
220.0
230.0
230.0
142.92
1
Antipov Valeriy M2 1943 Moscow 78.30 165.0
172.5
182.5
172.5
229.60
1
Puchkov Mikhail PFM 1987 Korolev 79.75 170.0
182.5
202.5
182.5
115.78
Category 90 kg
1
Bezverkhov Konstantin J 1994 Moscow 87.40 205.0
215.0
220.0
205.0
122.18
1
Gontarev Pavel O 1989 Tbilisskaya 90.00 150.0
150.0
170.0
170.0
99.50
1
Davydov Aleksandr PFM 1984 Korolev 88.70 235.0
235.0
245.0
235.0
138.77
2
Khazeev Ramil PFM 1989 Korolev 87.10 190.0
205.0
215.0
205.0
122.45
Category 100 kg
1
Oboznyy Nikita J 1993 Solnechnogorsk 98.25 245.0
245.0
255.0
255.0
142.42
1
Grinko Mikhail O 1978 Solnechnogorsk 98.65 240.0
260.0
260.0
144.92
2
Stepanov Andrey O 1984 Moscow 98.05 170.0
180.0
190.0
180.0
100.62
Category 110 kg
1
Kulebyakin Ruslan O 1991 Taganrog 105.70 245.0
255.0
260.0
255.0
138.36
Category 125 kg
1
Batyrov Vyacheslav M1 1975 Korolev 121.10 190.0
200.0
210.0
210.0
110.44
Category 140 kg
1
Shoniya Aleksey M1 1970 Korolev 130.90 230.0
250.0
265.0
265.0
140.41
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 2
1
Kosareva Olga 90.0 55.15 83.06
2
Tikhonova Tatyana 90.0 56.65 81.23
3
Gurevich Alisa 95.0 65.75 75.66
Junior
1
Kalacheva Vera 82.5 52.00 79.91
Open
1
Papyan Anastasiya 110.0 51.90 106.71
2
Guseva Oksana 122.5 65.80 97.50
3
Kalugina Darya 120.0 66.10 95.14
4
Grigoryan Darya 112.5 72.80 82.94
5
Spichka Anna 90.0 55.35 82.81
6
Chuchkalova Alisa 75.0 56.00 68.42
Masters 1
1
Makarova Yuliya 127.5 65.00 107.46
2
Terekhova Svetlana 62.5 54.05 59.17
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Lebedev Dmitriy 180.0 67.00 131.53
2
Pedurets Evgeniy 170.0 74.55 113.51
Teen 2
1
Avdyukhin Pavel 175.0 65.45 130.66
2
Bakhtinov Miroslav 190.0 73.35 128.52
Teen 3
1
Brutskiy Vladislav 220.0 74.80 146.50
2
Adashev Fedor 190.0 80.95 118.31
Junior
1
Oboznyy Nikita 255.0 98.25 142.42
2
Stepanets Aleksey 215.0 76.05 141.34
3
Bezverkhov Konstantin 205.0 87.40 122.18
Open
1
Baydin Maksim 220.0 74.65 146.74
2
Rek Aleksandr 200.0 67.00 146.14
3
Grinko Mikhail 260.0 98.65 144.92
4
Sokolov Mikhail 230.0 82.10 142.92
5
Kulebyakin Ruslan 255.0 105.70 138.36
6
Vlasov Pavel 185.0 66.65 135.83
7
Stepanov Andrey 180.0 98.05 100.62
8
Gontarev Pavel 170.0 90.00 99.50
Masters 1
1
Shoniya Aleksey 265.0 130.90 140.41
2
Batyrov Vyacheslav 210.0 121.10 110.44
Masters 2
1
Antipov Valeriy 172.5 78.30 229.60
Firefighters/Police/Military
1
Davydov Aleksandr 235.0 88.70 138.77
2
Khazeev Ramil 205.0 87.10 122.45
3
Puchkov Mikhail 182.5 79.75 115.78