Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

World Championship - "Golden Tiger-12" (bench press Raw)

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Location
Yekaterinbourg
Date
28 - 30 sep 2018
Division
raw
Number of participants
452
ID
51885
Views
4320
Added by
powerlifter8 26 feb 2019
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 44 kg
1
Amurskaya Regina T1 2003 Respublika Tatarstan 44.00 55.0
65.0
67.5
67.5
74.78
2
Vedernikova Anna T1 2003 Novosibirskaya oblast 42.40 45.0
50.0
52.5
50.0
57.04
3
Kudryavtseva Eva T1 2010 Sverdlovskaya oblast 37.50 20.0
23.5
25.0
25.0
1
Rogaleva Larisa O 1981 Sverdlovskaya oblast 43.40 42.5
45.0
50.0
45.0
50.40
Category 48 kg
1
Shulga Anastasiya O 1990 Permskiy Kray 47.90 57.5
60.0
62.5
62.5
64.71
2
Sultangareeva Faina O 1988 Permskiy Kray 47.50 50.0
52.5
55.0
55.0
57.33
1
Sklyar Ekaterina M1 1978 Permskiy Kray 44.80 50.0
55.0
55.0
50.0
54.61
Category 52 kg
1
Ulyanova Ekaterina T1 2003 Tyumenskaya oblast 50.90 55.0
60.0
60.0
55.0
54.21
1
Diss Elena O 1972 Kemerovskaya oblast 51.70 60.0
65.0
70.0
70.0
68.12
1
Bovykina Evgeniya M1 1974 Sverdlovskaya oblast 50.00 30.0
35.0
37.5
37.5
38.66
1
Diss Elena M2 1972 Kemerovskaya oblast 51.70 60.0
65.0
70.0
70.0
74.38
Category 56 kg
1
Zhenikhova Elizaveta T1 2004 Kirovskaya oblast 54.90 47.5
50.0
52.5
50.0
46.32
2
Tokareva Yuliana T1 2004 Sverdlovskaya oblast 55.00 45.0
45.0
47.5
45.0
41.62
3
Chernysh Vasilisa T1 2007 Chelyabinskaya oblast 55.50 32.5
35.0
37.5
37.5
34.43
1
Grigoryeva Rimma J 1994 Chelyabinskaya oblast 53.70 50.0
55.0
57.5
55.0
51.88
-
Kondratovich Mariya J 1996 Tyumenskaya oblast 54.70 65.0
72.5
72.5
1
Ivantsova Tanzilya O 1989 Tyumenskaya oblast 55.30 80.0
85.0
90.0
90.0
82.87
2
Vishnyak Anna O 1984 Novosibirskaya oblast 54.75 85.0
85.0
90.0
85.0
78.91
3
Chaykovskaya Inga O 1988 Tyumenskaya oblast 54.20 60.0
65.0
67.5
67.5
63.19
4
Sysoletina Yuliya O 1982 Permskiy Kray 52.20 50.0
55.0
60.0
55.0
53.10
5
Gagarina Mariya O 1993 Permskiy Kray 55.80 47.5
55.0
57.5
55.0
50.27
6
Soburova Evgeniya O 1991 Sverdlovskaya oblast 52.70 47.5
52.5
57.5
52.5
50.30
-
Zorkina Tatyana O 1994 Sverdlovskaya oblast 53.00 67.5
72.5
72.5
-
Korneeva Irina O 1987 Chelyabinskaya oblast 55.50 60.0
60.0
65.0
-
Brodyagina Veronika O 1994 Chelyabinskaya oblast 55.50 85.0
85.0
85.0
1
Speranskaya Anastasiya M1 1978 Sverdlovskaya oblast 55.40 52.5
57.5
57.5
52.87
2
Bugakova Larisa M1 1976 Chelyabinskaya oblast 55.50 45.0
45.0
45.0
45.0
41.68
1
Gafina Elena M3 1964 Chelyabinskaya oblast 54.10 60.0
62.5
65.0
65.0
81.06
Category 60 kg
1
Zubova Anastasiya T1 2003 Novosibirsk 60.00 60.0
70.0
70.0
60.0
1
Bukharova Kristina T2 2001 Respublika Tatarstan 59.10 30.0
40.0
50.0
40.0
34.85
1
Ezhova Aleksandra J 1996 Respublika Buryatiya 57.90 50.0
50.0
55.0
50.0
44.32
-
Grigoryeva Rimma J 1994 Chelyabinskaya oblast 53.70 50.0
1
Namesova Oksana O 1979 Nizhegorodskaya oblast 59.80 72.5
75.0
77.5
75.0
64.71
2
Mikhaylova Yuliya O 1988 Sverdlovskaya oblast 58.20 65.0
65.0
67.5
67.5
59.57
Category 67.5 kg
1
Zarifullina Anastasiya O 1991 Chelyabinskaya oblast 67.00 62.5
65.0
67.5
67.5
52.90
2
Savkova Irina O 1970 Sverdlovskaya oblast 65.90 57.5
62.5
65.0
62.5
49.68
3
Slepokurova Tatyana O 1969 Novosibirskaya oblast 61.90 55.0
60.0
60.0
55.0
46.10
4
Panchishina Ekaterina O 1981 Respublika Bashkortostan 65.70 55.0
60.0
62.5
60.0
47.81
5
Fominykh Nadezhda O 1989 Chelyabinskaya oblast 66.70 52.5
57.5
60.0
60.0
47.20
1
Savkova Irina M2 1970 Sverdlovskaya oblast 65.90 57.5
62.5
65.0
62.5
55.49
2
Slepokurova Tatyana M2 1969 Novosibirskaya oblast 61.90 55.0
60.0
60.0
55.0
54.07
Category 75 kg
-
Bykova Elizaveta T2 2002 Sverdlovskaya oblast 73.80 60.0
60.0
60.0
1
Kondratyeva Lyudmila O 1981 Respublika Buryatiya 74.20 50.0
57.5
62.5
57.5
41.81
-
Gamova Irina M1 1974 Orenburg 67.75 70.0
1
Petoshina Elena M2 1970 Vologodskaya oblast 72.00 55.0
57.5
60.0
60.0
49.80
1
Romasko Larisa M3 1966 Chelyabinskaya oblast 70.20 50.0
55.0
57.5
55.0
53.30
1
Nekrasova Svetlana M4 1963 Permskiy Kray 75.00 57.5
60.0
62.5
62.5
62.24
Category 82.5 kg
1
Mochilevskaya Natalya O 1986 Permskiy Kray 81.00 110.0
117.5
117.5
110.0
75.05
Category 90 kg
1
Kodzaeva Yana O 1993 Rostovskaya oblast 86.00 115.0
120.0
127.5
120.0
78.31
Category 90+ kg
1
Dorogina Alena O 1993 Sverdlovskaya oblast 102.80 85.0
87.5
90.0
87.5
51.64
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points
Category 44 kg
1
Paley (Sultanov) Artem T1 2006 Chelyabinskaya oblast 32.70 42.5
45.0
47.5
45.0
Category 48 kg
1
Kharizov Dinislam T1 2005 Chelyabinskaya oblast 47.00 35.0
40.0
45.0
45.0
48.34
Category 52 kg
1
Vishnyakov Ruslan T1 2003 Sverdlovskaya oblast 49.60 50.0
55.0
60.0
60.0
60.37
2
Medvedev Artem T1 2006 Altayskiy Kray 48.40 47.5
52.5
52.5
47.5
49.23
1
Dranitskiy Dmitriy O 1984 Kazakhstan 50.65 100.0
110.0
110.0
107.97
Category 56 kg
1
Minikaev Danil T1 2004 Sverdlovskaya oblast 52.70 47.5
50.0
52.5
52.5
49.18
1
Zubov Mikhail J 2003 Chelyabinskaya oblast 56.00 77.5
80.0
82.5
80.0
69.98
Category 60 kg
1
Gribov Konstantin T1 2004 Sverdlovskaya oblast 59.70 60.0
62.5
65.0
65.0
53.11
1
Artemenko Evgeniy T2 2001 Krasnoyarskiy Kray 60.00 105.0
110.0
115.0
115.0
93.47
-
Mindiyarov Saveliy T2 2001 Sverdlovskaya oblast 58.20 130.0
1
Cherenev Evgeniy J 1995 Sverdlovskaya oblast 59.80 90.0
95.0
95.0
90.0
82.40
1
Mikheev Ivan O 1994 Sverdlovskaya oblast 56.40 115.0
120.0
125.0
125.0
108.50
-
Khayrulin Ayrat M3 1964 Respublika Tatarstan 59.30 45.0
45.0
Category 67.5 kg
1
Yakimchik Yan T2 2001 Chelyabinskaya oblast 67.50 120.0
127.5
120.0
87.10
2
Rodionov Egor T2 2001 Sverdlovskaya oblast 64.70 80.0
82.5
85.0
82.5
62.25
1
Ivanov Pavel T3 2000 Tyumen 60.50 80.0
80.0
85.0
80.0
1
Ismailov Furkat J 1994 Sverdlovskaya oblast 64.20 117.5
120.0
120.0
120.0
91.22
2
Sobeschanskiy Ruslan J 1997 Sverdlovskaya oblast 67.35 100.0
105.0
110.0
105.0
76.37
3
Mamedov Renat J 1996 Sverdlovskaya oblast 67.50 100.0
100.0
102.5
100.0
72.58
1
Sokolov Aleksandr O 1992 Chelyabinskaya oblast 67.50 160.0
167.5
170.0
167.5
121.57
2
Zagray Sergey O 1985 Kazakhstan 66.95 157.5
162.5
162.5
157.5
115.16
3
Poboykin Sergey O 1989 Novosibirskaya oblast 67.30 135.0
140.0
145.0
145.0
105.53
4
Spesivtsev Danil O 1987 Sverdlovskaya oblast 67.30 135.0
142.5
145.0
142.5
103.71
5
Kiselev Denis O 1980 Permskiy Kray 64.70 100.0
105.0
110.0
110.0
83.01
-
Chudinov Viktor O 1991 Permskiy Kray 66.00 110.0
115.0
120.0
1
Milov Vyacheslav M1 1973 Sverdlovskaya oblast 65.10 90.0
100.0
110.0
100.0
78.63
1
Ivanov Ivan M2 1971 Tyumen 65.00 75.0
80.0
85.0
80.0
1
Valiyakhmetov Radislav M5 1957 Sverdlovskaya oblast 67.00 75.0
80.0
85.0
80.0
99.38
1
Ustinov Vadim M8 1938 Sverdlovskaya oblast 63.70 47.5
50.0
52.5
50.0
79.96
Category 75 kg
1
Salosalov Sergey T1 2002 Moskovskaya oblast 75.00 122.5
127.5
132.5
127.5
132.5
84.72
1
Simbiryakov Danil T2 2000 Chelyabinskaya oblast 73.35 132.5
137.5
137.5
132.5
89.62
2
Panteleev Aleksandr T2 2001 Sverdlovskaya oblast 75.00 65.0
70.0
75.0
65.0
43.19
-
Kozhevnikov Roman T2 2001 Sverdlovskaya oblast 73.60 95.0
97.5
97.5
1
Gorbunov Platon T3 1999 Sverdlovskaya oblast 74.90 130.0
137.5
140.0
140.0
93.13
2
Andrushevskiy Aleksey T3 1998 Kizil 73.90 130.0
137.5
140.0
137.5
3
Schelkanov Maksim T3 1999 Kazakhstan 72.80 105.0
115.0
120.0
120.0
81.66
4
Barmin Denis T3 2000 Sverdlovskaya oblast 70.20 102.5
105.0
105.0
102.5
71.89
1
Makhmadkulov Buzurgmekhr J 1996 Tadjikistan 73.90 150.0
155.0
157.5
155.0
104.21
2
Fedoseev Evgeniy J 1998 Tyumenskaya oblast 75.00 135.0
140.0
142.5
142.5
94.69
3
Kuznetsov Roman J 1995 Sverdlovskaya oblast 74.45 132.5
137.5
140.0
132.5
88.56
4
Cherepanov Egor J 1995 Chelyabinskaya oblast 74.10 130.0
135.0
135.0
130.0
87.20
5
Smotrin Anton J 1995 Sverdlovskaya oblast 71.00 120.0
125.0
125.0
125.0
86.84
1
Khalikov Ramazan O 1990 Orenburgskaya oblast 75.00 177.5
182.5
185.0
185.0
122.93
2
Agabalaev Rovshan O 1992 Permskiy Kray 72.90 160.0
165.0
170.0
160.0
108.75
3
Vorobyev Evgeniy O 1984 Sverdlovskaya oblast 74.30 150.0
157.5
162.5
157.5
105.43
4
Promyshlennikov Ilya O 1994 Sverdlovskaya oblast 73.10 135.0
145.0
157.5
145.0
98.34
5
Kukubaev Samat O 1987 Sverdlovskaya oblast 74.90 140.0
145.0
150.0
145.0
96.45
6
Popov Nikita O 1986 Sverdlovskaya oblast 74.50 120.0
137.5
137.5
137.5
91.85
7
Masalimov Evgeniy O 1994 Kazakhstan 74.55 135.0
137.5
137.5
137.5
91.81
8
Kholkin Aleksandr O 1990 Sverdlovskaya oblast 73.80 130.0
135.0
137.5
130.0
87.49
9
Bovykin Andrey O 1979 Sverdlovskaya oblast 72.20 110.0
115.0
120.0
120.0
82.21
10
Fedorokhin Aleksey O 1984 Chelyabinskaya oblast 74.80 110.0
117.5
117.5
117.5
78.24
-
Kurbatov Ilya O 1994 Novosibirskaya oblast 74.60 240.0
-
Kosochkikhin Pavel O 1986 Permskiy Kray 74.80 55.0
1
Mashlyakevich Igor M1 1978 Permskiy Kray 72.80 120.0
127.5
132.5
127.5
86.76
2
Artemov Dmitriy M1 1975 Kemerovskaya oblast 74.95 120.0
132.5
137.5
120.0
81.22
1
Baltaev Rafail M2 1972 Sverdlovskaya oblast 73.60 97.5
105.0
110.0
110.0
79.31
1
Shegolikhin Oleg M3 1967 Chelyabinskaya oblast 74.70 140.0
145.0
147.5
145.0
119.76
2
Khoda Sergey M3 1967 Novosibirskaya oblast 73.40 85.0
90.0
92.5
90.0
73.25
1
Nekrasov Dmitriy M4 1963 Permskiy Kray 75.00 122.5
127.5
130.0
130.0
119.21
2
Rakhmetullin Ruslan M4 1961 Izhevsk 73.00 120.0
125.0
127.5
127.5
-
Babazhanov Senakuly M5 1955 Permskiy Kray 74.90 122.5
1
Zyablikov Ivan M7 1948 Sverdlovskaya oblast 74.50 110.0
115.0
117.5
117.5
161.85
2
Oshivalov Anatoliy M7 1944 Sverdlovskaya oblast 72.80 80.0
85.0
87.5
85.0
120.43
1
Demin Aleksandr M8 1941 Sverdlovskaya oblast 74.50 85.0
90.0
95.0
95.0
132.31
Category 82.5 kg
1
Voronin Dmitriy T1 2003 Chelyabinskaya oblast 81.50 122.0
130.0
135.0
130.0
81.19
1
Chekomazov Danila T2 2002 Novosibirskaya oblast 81.20 95.0
102.5
115.0
102.5
64.19
-
Abdulloev Abdumalik T2 2001 Tadjikistan 81.70 100.0
1
Shishkanov Aleksandr T3 1999 Tyumenskaya oblast 82.00 125.0
135.0
145.0
135.0
85.31
2
Osmanov Nasib T3 2000 Tyumenskaya oblast 76.60 90.0
110.0
130.0
110.0
71.91
1
Kilyakov Stanislav J 1997 Permskiy Kray 81.80 165.0
167.5
170.0
170.0
105.91
2
Mikheev Georgiy J 1996 Krasnoyarskiy Kray 81.30 155.0
165.0
170.0
165.0
103.24
3
Ilin Maksim J 1995 Sverdlovskaya oblast 82.40 160.0
165.0
170.0
165.0
102.27
4
Schepetkin Andrey J 1995 Sverdlovskaya oblast 79.70 125.0
130.0
135.0
135.0
85.68
5
Ketov Nikita J 1998 Tyumenskaya oblast 81.10 120.0
127.5
130.0
127.5
79.92
6
Morozov Vladislav J 1995 Vologodskaya oblast 79.90 120.0
125.0
130.0
125.0
79.19
-
Gafurzhonov Sherzod J 1998 Tadjikistan 81.50 100.0
1
Pavlov Ivan O 1991 Chelyabinskaya oblast 81.50 160.0
170.0
175.0
170.0
106.17
2
Lavrov Stepan O 1983 Sverdlovskaya oblast 82.00 150.0
160.0
160.0
160.0
101.10
3
Limarev Aleksey O 1986 Novosibirskaya oblast 82.40 150.0
160.0
165.0
160.0
99.17
4
Vakhrushev Egor O 1993 Permskiy Kray 81.90 140.0
147.5
152.5
152.5
94.92
5
Platov Sergey O 1984 Chelyabinskaya oblast 82.50 145.0
152.5
157.5
152.5
94.44
6
Mullayarov Marat O 1984 Chelyabinskaya oblast 82.30 150.0
160.0
162.5
150.0
93.05
7
Zakirov Vadim O 1992 Kazakhstan 80.80 130.0
140.0
147.5
147.5
94.16
8
Zhelvakov Maksim O 1989 Sverdlovskaya oblast 82.30 132.5
140.0
147.5
140.0
86.84
9
Gilvanov Aleksandr O 1979 Sverdlovskaya oblast 82.30 125.0
130.0
135.0
130.0
80.64
10
Lebedev Mikhail O 1991 Hanti-Mansiyskiy avtonomniy okrug 82.45 122.5
130.0
147.5
130.0
80.55
11
Malyutin Vladimir O 1982 Tyumen 80.90 125.0
130.0
130.0
125.0
12
Aydarov Artur O 1985 Respublika Bashkortostan 81.80 110.0
110.0
112.5
112.5
70.09
13
Strazhnov Evgeniy O 1991 Chelyabinskaya oblast 77.10 100.0
107.5
110.0
107.5
69.93
1
Adamchuk Evgeniy M1 1975 Chelyabinskaya oblast 79.90 120.0
130.0
135.0
135.0
87.06
1
Chezganov Sergey M2 1973 Sverdlovskaya oblast 82.40 125.0
130.0
135.0
130.0
84.44
2
Rakhmangulov Azat M2 1972 Ufa 80.55 110.0
120.0
125.0
125.0
84.16
1
Kozlov Igor M3 1964 Sverdlovskaya oblast 80.20 125.0
130.0
132.5
132.5
111.34
2
Komarov Sergey M3 1964 Permskiy Kray 81.65 122.5
127.5
132.5
127.5
105.78
3
Shutikhin Valeriy M3 1966 Permskiy Kray 81.70 115.0
120.0
120.0
120.0
92.70
1
Volodin Igor M4 1950 Sverdlovskaya oblast 82.50 120.0
127.5
130.0
130.0
115.13
2
Frolukhin Vladimir M4 1962 Sverdlovskaya oblast 81.60 115.0
120.0
125.0
120.0
107.10
1
Kiselev Vyacheslav M5 1956 Chelyabinskaya oblast 80.60 120.0
130.0
135.0
130.0
143.62
1
Kotov Yuriy M6 1951 Kurganskaya oblast 82.50 120.0
125.0
132.5
125.0
155.60
2
Gilman Yuriy M6 1951 Sverdlovskaya oblast 81.80 85.0
87.5
90.0
90.0
112.70
-
Slyunko Viktor M6 1954 Permskiy Kray 81.90 90.0
90.0
90.0
1
Puzhaev Nikolay M8 1935 Sverdlovskaya oblast 75.60 87.5
90.0
92.5
92.5
61.08
2
Frolov Yuriy M8 1939 Sverdlovskaya oblast 79.80 52.5
57.5
60.0
60.0
79.44
Category 90 kg
-
Kudryavtsev Vladislav T2 2001 Sverdlovskaya oblast 89.30 130.0
130.0
1
Syutkin Dmitriy T3 2000 Chelyabinskaya oblast 88.70 125.0
135.0
155.0
135.0
79.72
1
Ascherbagin Azat J 1996 Omskaya oblast 88.60 155.0
162.5
165.0
162.5
96.04
2
Purtoyan Mekhak J 1995 Chelyabinskaya oblast 85.35 150.0
160.0
160.0
150.0
90.80
3
Khasanov Dzhomi J 1997 Tadjikistan 87.90 140.0
140.0
147.5
147.5
87.60
4
Mikheev Evgeniy J 1997 Sverdlovskaya oblast 89.30 140.0
145.0
150.0
145.0
85.27
-
Zhuravlev Egor J 1996 Chelyabinskaya oblast 86.90 60.0
-
Sasunov Maksim J 1996 Permskiy Kray 88.30 145.0
145.0
145.0
1
Tomchuk Aleksandr O 1987 Hanti-Mansiyskiy avtonomniy okrug 87.35 180.0
185.0
190.0
190.0
113.30
2
Shorokhov Denis O 1976 Tyumenskaya oblast 87.75 175.0
185.0
190.0
185.0
109.98
3
Petrov Artem O 1989 Permskiy Kray 88.30 170.0
175.0
177.5
177.5
105.12
4
Pinyazhin Andrey O 1974 Sverdlovskaya oblast 89.25 170.0
182.5
182.5
170.0
100.01
5
Mukhartov Evgeniy O 1986 Sverdlovskaya oblast 87.40 150.0
155.0
160.0
160.0
95.36
6
Popkov Aleksandr O 1993 Respublika Bashkortostan 83.25 155.0
165.0
165.0
155.0
95.40
7
Artemyev Andrey O 1992 Sverdlovskaya oblast 89.60 150.0
155.0
160.0
155.0
90.97
8
Krasman Daniil O 1990 Chelyabinskaya oblast 87.90 145.0
155.0
155.0
145.0
86.12
9
Vinogradov Mikhail O 1981 Sverdlovskaya oblast 88.00 125.0
135.0
142.5
142.5
84.57
10
Paderin Yuriy O 1977 Tyumen 88.20 140.0
150.0
150.0
140.0
11
Seturidze Georgiy O 1989 Permskiy Kray 88.60 140.0
142.5
142.5
140.0
82.74
12
Samarin Aleksandr O 1990 Sverdlovskaya oblast 88.00 130.0
135.0
140.0
135.0
80.12
13
Safin Marat O 1991 Respublika Bashkortostan 89.35 125.0
135.0
135.0
135.0
79.37
14
Korobkov Sergey O 1989 Sverdlovskaya oblast 84.40 115.0
125.0
125.0
125.0
76.23
15
Vasilyev Dmitriy O 1990 Sverdlovskaya oblast 84.85 120.0
130.0
120.0
72.91
16
Kosoturov Nikolay O 1985 Sverdlovskaya oblast 90.00 90.0
100.0
100.0
90.0
52.68
-
Zyryanov Anatoliy O 1980 Sverdlovskaya oblast 86.90 145.0
145.0
-
Agapov Dmitriy O 1992 Sverdlovskaya oblast 88.10 190.0
1
Khudyakov Aleksandr M1 1977 Permskiy Kray 86.70 180.0
187.5
192.5
192.5
115.67
2
Shorokhov Denis M1 1976 Tyumenskaya oblast 87.75 175.0
185.0
190.0
185.0
111.96
3
Pecherkin Ilya M1 1975 Sverdlovskaya oblast 88.50 162.5
170.0
172.5
172.5
103.85
4
Pinyazhin Andrey M1 1974 Sverdlovskaya oblast 89.25 170.0
182.5
182.5
170.0
103.11
5
Ganov Sergey M1 1974 Orenburgskaya oblast 90.00 160.0
165.0
170.0
170.0
102.59
6
Zhitskiy Roman M1 1975 Sverdlovskaya oblast 87.60 160.0
165.0
170.0
165.0
99.98
7
Redikultsev Aleksandr M1 1973 Tyumenskaya oblast 86.00 160.0
160.0
170.0
160.0
100.98
8
Glukhov Konstantin M1 1976 Chelyabinskaya oblast 89.85 150.0
160.0
170.0
160.0
93.74
9
Paderin Yuriy M1 1977 Tyumen 88.20 140.0
150.0
150.0
140.0
83.21
10
Aleksandrov Dmitriy M1 1976 Chelyabinskaya oblast 88.40 135.0
140.0
140.0
140.0
83.60
11
Ilin Pavel M1 1977 Sverdlovskaya oblast 89.70 135.0
142.5
142.5
135.0
79.42
12
Zhdanov Aleksey M1 1974 Sverdlovskaya oblast 89.10 125.0
130.0
130.0
130.0
78.93
-
Batenkov Aleksey M1 1977 Sverdlovskaya oblast 88.10 150.0
-
Zamaliev Sergey M1 1977 Omskaya oblast 89.70 180.0
1
Otavin Konstantin M2 1973 Permskiy Kray 89.90 160.0
170.0
180.0
180.0
110.49
2
Nesterov Andrey M2 1972 Tyumenskaya oblast 89.25 167.5
175.0
175.0
167.5
105.34
3
Shulepov Nikolay M2 1973 Sverdlovskaya oblast 85.60 150.0
157.5
165.0
165.0
104.46
4
Seregin Sergey M2 1970 Chelyabinskaya oblast 84.30 145.0
150.0
155.0
155.0
105.65
1
Tyulenev Aleksandr M3 1968 Kemerovskaya oblast 89.90 150.0
155.0
160.0
160.0
109.92
2
Kaleev Radik M3 1966 Kyrgyzstan 89.95 145.0
152.5
157.5
157.5
114.26
3
Usov Aleksey M3 1965 Tyumen 89.10 150.0
155.0
155.0
150.0
113.16
1
Noritsyn Andrey M4 1963 Sverdlovskaya oblast 89.40 150.0
155.0
160.0
160.0
129.76
2
Mochalov Andrey M4 1960 Permskiy Kray 90.00 135.0
145.0
145.0
135.0
121.29
3
Leontyev Alexander M4 1961 Respublika Bashkortostan 85.50 125.0
130.0
135.0
130.0
120.63
1
Luzin Sergey M5 1954 Permskiy Kray 89.60 120.0
127.5
130.0
130.0
142.29
1
Ksenushko Oleg M6 1951 Permskiy Kray 86.70 140.0
145.0
147.5
147.5
177.62
2
Moshechkin Yuriy M6 1951 Permskiy Kray 90.00 115.0
120.0
125.0
125.0
147.06
3
Pavlenko Anatoliy M6 1956 Kemerovskaya oblast 90.00 112.5
117.5
122.5
117.5
120.70
4
Zhelnin Vladimir M6 1949 Permskiy Kray 82.80 90.0
95.0
100.0
100.0
126.51
1
Ivanov Dmitriy M7 1948 Chelyabinskaya oblast 85.50 120.0
130.0
135.0
130.0
162.67
Category 100 kg
1
Kuzmitskiy Nikita J 1994 Tyumenskaya oblast 98.40 160.0
170.0
180.0
170.0
94.88
1
Buzin Evgeniy O 1987 Respublika Hakasiya 98.50 210.0
217.5
225.0
225.0
125.51
2
Kurok Dmitriy O 1993 Permskiy Kray 100.00 185.0
192.5
195.0
195.0
108.03
3
Tsygurov Dmitriy O 1986 Sverdlovskaya oblast 98.00 180.0
187.5
192.5
192.5
107.63
4
Kazantsev Ivan O 1967 Sverdlovskaya oblast 99.50 172.5
177.5
180.0
180.0
99.95
5
Nasibov Natig O 1992 Tyumenskaya oblast 98.55 172.5
177.5
185.0
177.5
98.99
6
Aulov Vladislav O 1982 Kazakhstan 99.30 162.5
170.0
162.5
90.32
7
Kostyanov Aleksandr O 1991 Kurganskaya oblast 99.50 152.5
162.5
165.0
162.5
90.24
8
Tatarov Spartak O 1994 Sverdlovskaya oblast 98.40 130.0
140.0
150.0
150.0
83.72
9
Lyamtsev Vadim O 1979 Sverdlovskaya oblast 96.85 142.5
142.5
142.5
142.5
80.13
10
Radzhabov Timur O 1981 Amurskaya oblast 98.70 135.0
140.0
142.5
140.0
78.02
11
Gromov Vladimir O 1979 Vologodskaya oblast 96.10 110.0
117.5
117.5
110.0
62.10
-
Zalevskiy Nikolay O 1993 Orenburgskaya oblast 98.60 180.0
180.0
1
Kuzeev Dmitriy M1 1975 Chelyabinskaya oblast 99.60 185.0
190.0
190.0
185.0
104.52
2
Tarasov Sergey M1 1976 Tyumenskaya oblast 97.50 170.0
180.0
182.5
180.0
101.80
DQ
Ryazanov David M1 1976 Kemerovskaya oblast 99.50 170.0
175.0
182.5
182.5
102.25
1
Trubin Sergey M2 1969 Permskiy Kray 96.40 165.0
170.0
175.0
175.0
112.83
-
Voronin Vadim M2 1972 Chelyabinskaya oblast 94.40 145.0
145.0
145.0
1
Kazantsev Ivan M3 1967 Sverdlovskaya oblast 99.50 172.5
177.5
180.0
180.0
120.34
2
Nikonov Vladimir M3 1966 Permskiy Kray 98.30 167.5
172.5
177.5
177.5
122.78
3
Tokarev Ilya M3 1968 Permskiy Kray 95.90 150.0
160.0
165.0
165.0
109.37
4
Monid Leonid M3 1966 Vologodskaya oblast 99.50 125.0
135.0
135.0
135.0
92.88
5
Kazakov Igor M3 1968 Chelyabinskaya oblast 98.90 100.0
110.0
125.0
110.0
71.84
-
Kirillov Sergey M3 1964 Sverdlovskaya oblast 99.75 172.5
175.0
1
Dobrin Boris M4 1959 Permskiy Kray 98.70 160.0
165.0
165.0
160.0
141.78
2
Komarov Petr M4 1958 Sverdlovskaya oblast 93.60 120.0
130.0
137.5
137.5
129.45
3
Emelkin Yuriy M4 1962 Chelyabinskaya oblast 99.20 130.0
137.5
137.5
130.0
84.78
1
Akentyev Valeriy M5 1958 Respublika Komi 99.30 130.0
137.5
142.5
137.5
125.72
1
Zenkov Nikolay M6 1962 Sverdlovskaya oblast 92.10 137.5
142.5
145.0
142.5
167.06
1
Chernomorets Andrey M7 1946 Permskiy Kray 91.40 90.0
95.0
95.0
95.0
114.41
Category 110 kg
1
Erashev Maksim O 1991 Sverdlovskaya oblast 104.80 195.0
200.0
202.5
202.5
110.18
2
Okulov Maksim O 1988 Permskiy Kray 108.30 192.5
197.5
202.5
202.5
109.07
3
Parfenenko Sergey O 1984 Hanti-Mansiyskiy avtonomniy okrug 103.35 200.0
202.5
202.5
200.0
109.36
4
Kurochkin Evgeniy O 1989 Omsk 102.60 175.0
180.0
185.0
180.0
98.69
5
Dyukin Ruslan O 1993 Sverdlovskaya oblast 102.10 170.0
175.0
177.5
175.0
96.13
6
Pakhomov Igor O 1987 Sverdlovskaya oblast 105.30 155.0
167.5
175.0
175.0
95.06
7
Nizovkin Ivan O 1983 Sverdlovskaya oblast 104.30 165.0
170.0
172.5
170.0
92.65
8
Tsarev Igor O 1983 Omskaya oblast 109.35 160.0
167.5
170.0
170.0
91.34
9
Efremov Vitaliy O 1986 Kurganskaya oblast 107.40 140.0
147.5
155.0
155.0
83.68
-
Aksenov Dmitriy O 1980 Kurganskaya oblast 105.90 180.0
195.0
195.0
-
Khamroboev Azizzhon O 1994 Tadjikistan 108.60 185.0
1
Sharovatov Sergey M1 1978 Novosibirsk 110.00 160.0
167.5
172.5
167.5
90.13
2
Sharapov Timofey M1 1978 Sverdlovskaya oblast 108.20 165.0
172.5
172.5
165.0
89.17
3
Chernikov Vyacheslav M1 1974 Sverdlovskaya oblast 105.10 140.0
140.0
140.0
140.0
78.46
-
Polischuk Nikita M1 1976 Kazakhstan 106.10 140.0
-
Mikov Aleksandr M1 1974 Permskiy Kray 107.90 170.0
1
Belyaev Aleksandr M2 1972 Sverdlovskaya oblast 108.10 170.0
180.0
190.0
180.0
103.70
1
Mikheev Valeriy M3 1965 Krasnoyarskiy Kray 103.80 165.0
175.0
185.0
185.0
129.37
2
Kirichenko Sergey M3 1968 Tyumen 108.70 160.0
165.0
170.0
170.0
110.14
3
Prokopyev Evgeniy M3 1967 Sverdlovskaya oblast 110.00 155.0
155.0
160.0
155.0
100.12
1
Karapuzov Igor M4 1962 Sverdlovskaya oblast 102.20 150.0
155.0
160.0
155.0
121.71
1
Nepomnyaschikh Leonid M5 1957 Tyumenskaya oblast 109.80 110.0
117.5
120.0
120.0
109.49
1
Chernavskikh Arkadiy M6 1953 Sverdlovskaya oblast 110.00 135.0
140.0
142.5
140.0
144.21
Category 125 kg
1
Reshetnikov Artem O 1989 Tyumen 115.50 205.0
215.0
215.0
215.0
114.14
2
Avdyukov Artem O 1994 Sverdlovskaya oblast 115.30 192.5
200.0
207.5
207.5
110.20
3
Sapozhnikov Aleksandr O 1974 Sverdlovskaya oblast 121.30 200.0
207.5
207.5
207.5
109.08
4
Grigorenko Aleksandr O 1984 Kurganskaya oblast 112.10 190.0
200.0
210.0
200.0
106.82
5
Chernikov Igor O 1983 Krasnodarskiy Kray 123.80 197.5
202.5
202.5
197.5
103.23
6
Izmaylov Pavel O 1983 Hanti-Mansiyskiy avtonomniy okrug 118.30 180.0
190.0
202.5
190.0
100.42
7
Karamalak Nikita O 1994 Chelyabinskaya oblast 123.60 180.0
190.0
190.0
180.0
94.14
-
Zverev Maksim O 1982 Sverdlovskaya oblast 119.20 150.0
-
Tsyplenkov Ivan O 1985 Chelyabinskaya oblast 124.70 195.0
195.0
202.5
1
Sapozhnikov Aleksandr M1 1974 Sverdlovskaya oblast 121.30 200.0
207.5
207.5
207.5
112.46
2
Chirkov Evgeniy M1 1977 Sverdlovskaya oblast 117.60 192.5
202.5
207.5
202.5
107.46
1
Kharlamov Sergey M2 1973 Kurganskaya oblast 118.00 180.0
190.0
200.0
190.0
114.94
1
Khutorov Igor M3 1963 Rostovskaya oblast 125.00 185.0
190.0
190.0
185.0
137.83
2
Chubarov Vladimir M3 1964 Moscow 124.00 160.0
165.0
170.0
170.0
118.11
Category 140 kg
1
Mizev Evgeniy O 1980 Sverdlovskaya oblast 139.70 215.0
225.0
235.0
235.0
118.37
2
Dotsenko Pavel O 1984 Omskaya oblast 136.50 210.0
220.0
232.5
232.5
117.92
3
Yurin Aleksandr O 1982 Omskaya oblast 139.70 170.0
180.0
180.0
170.0
85.63
1
Merenko Dmitriy M3 1966 Sverdlovskaya oblast 140.00 170.0
175.0
177.5
177.5
110.71
2
Borisevich Vasiliy M3 1966 Chelyabinskaya oblast 134.50 162.5
167.5
170.0
170.0
107.34
1
Lazarev Sergey M4 1960 Sverdlovskaya oblast 135.40 130.0
135.0
140.0
140.0
109.28
2
Ziyatdinov Kasym M4 1963 Respublika Tatarstan 139.40 110.0
120.0
130.0
130.0
Category 140+ kg
1
Panov Maksim O 1981 Respublika Tatarstan 144.30 155.0
162.5
170.0
170.0
84.78
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Amurskaya Regina 67.5 44.00 74.78
2
Vedernikova Anna 50.0 42.40 57.04
3
Ulyanova Ekaterina 55.0 50.90 54.21
4
Zhenikhova Elizaveta 50.0 54.90 46.32
5
Tokareva Yuliana 45.0 55.00 41.62
6
Chernysh Vasilisa 37.5 55.50 34.43
Teen 2
1
Bukharova Kristina 40.0 59.10 34.85
Junior
1
Grigoryeva Rimma 55.0 53.70 51.88
2
Ezhova Aleksandra 50.0 57.90 44.32
Open
1
Ivantsova Tanzilya 90.0 55.30 82.87
2
Vishnyak Anna 85.0 54.75 78.91
3
Kodzaeva Yana 120.0 86.00 78.31
4
Mochilevskaya Natalya 110.0 81.00 75.05
5
Diss Elena 70.0 51.70 68.12
6
Shulga Anastasiya 62.5 47.90 64.71
7
Namesova Oksana 75.0 59.80 64.71
8
Chaykovskaya Inga 67.5 54.20 63.19
9
Mikhaylova Yuliya 67.5 58.20 59.57
10
Sultangareeva Faina 55.0 47.50 57.33
Masters 1
1
Sklyar Ekaterina 50.0 44.80 54.61
2
Speranskaya Anastasiya 57.5 55.40 52.87
3
Bugakova Larisa 45.0 55.50 41.68
4
Bovykina Evgeniya 37.5 50.00 38.66
Masters 2
1
Diss Elena 70.0 51.70 74.38
2
Savkova Irina 62.5 65.90 55.49
3
Slepokurova Tatyana 55.0 61.90 54.07
4
Petoshina Elena 60.0 72.00 49.80
Masters 4
1
Gafina Elena 65.0 54.10 81.06
2
Romasko Larisa 55.0 70.20 53.30
Masters 3
1
Nekrasova Svetlana 62.5 75.00 62.24
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Salosalov Sergey 127.5
132.5
75.00 84.72
2
Voronin Dmitriy 130.0 81.50 81.19
3
Vishnyakov Ruslan 60.0 49.60 60.37
4
Gribov Konstantin 65.0 59.70 53.11
5
Medvedev Artem 47.5 48.40 49.23
6
Minikaev Danil 52.5 52.70 49.18
7
Kharizov Dinislam 45.0 47.00 48.34
Teen 2
1
Artemenko Evgeniy 115.0 60.00 93.47
2
Simbiryakov Danil 132.5 73.35 89.62
3
Yakimchik Yan 120.0 67.50 87.10
4
Chekomazov Danila 102.5 81.20 64.19
5
Rodionov Egor 82.5 64.70 62.25
6
Panteleev Aleksandr 65.0 75.00 43.19
Teen 3
1
Gorbunov Platon 140.0 74.90 93.13
2
Shishkanov Aleksandr 135.0 82.00 85.31
3
Schelkanov Maksim 120.0 72.80 81.66
4
Syutkin Dmitriy 135.0 88.70 79.72
5
Osmanov Nasib 110.0 76.60 71.91
6
Barmin Denis 102.5 70.20 71.89
Junior
1
Kilyakov Stanislav 170.0 81.80 105.91
2
Makhmadkulov Buzurgmekhr 155.0 73.90 104.21
3
Mikheev Georgiy 165.0 81.30 103.24
4
Ilin Maksim 165.0 82.40 102.27
5
Ascherbagin Azat 162.5 88.60 96.04
6
Kuzmitskiy Nikita 170.0 98.40 94.88
7
Fedoseev Evgeniy 142.5 75.00 94.69
8
Ismailov Furkat 120.0 64.20 91.22
9
Purtoyan Mekhak 150.0 85.35 90.80
10
Kuznetsov Roman 132.5 74.45 88.56
Open
1
Buzin Evgeniy 225.0 98.50 125.51
2
Khalikov Ramazan 185.0 75.00 122.93
3
Sokolov Aleksandr 167.5 67.50 121.57
4
Mizev Evgeniy 235.0 139.70 118.37
5
Dotsenko Pavel 232.5 136.50 117.92
6
Zagray Sergey 157.5 66.95 115.16
7
Reshetnikov Artem 215.0 115.50 114.14
8
Tomchuk Aleksandr 190.0 87.35 113.30
9
Avdyukov Artem 207.5 115.30 110.20
10
Erashev Maksim 202.5 104.80 110.18
Masters 1
1
Khudyakov Aleksandr 192.5 86.70 115.67
2
Sapozhnikov Aleksandr 207.5 121.30 112.46
3
Shorokhov Denis 185.0 87.75 111.96
4
Chirkov Evgeniy 202.5 117.60 107.46
5
Kuzeev Dmitriy 185.0 99.60 104.52
6
Pecherkin Ilya 172.5 88.50 103.85
7
Pinyazhin Andrey 170.0 89.25 103.11
8
Ganov Sergey 170.0 90.00 102.59
9
Tarasov Sergey 180.0 97.50 101.80
10
Redikultsev Aleksandr 160.0 86.00 100.98
Masters 2
1
Kharlamov Sergey 190.0 118.00 114.94
2
Trubin Sergey 175.0 96.40 112.83
3
Otavin Konstantin 180.0 89.90 110.49
4
Seregin Sergey 155.0 84.30 105.65
5
Nesterov Andrey 167.5 89.25 105.34
6
Shulepov Nikolay 165.0 85.60 104.46
7
Belyaev Aleksandr 180.0 108.10 103.70
8
Chezganov Sergey 130.0 82.40 84.44
9
Rakhmangulov Azat 125.0 80.55 84.16
10
Baltaev Rafail 110.0 73.60 79.31
Masters 4
1
Khutorov Igor 185.0 125.00 137.83
2
Mikheev Valeriy 185.0 103.80 129.37
3
Nikonov Vladimir 177.5 98.30 122.78
4
Kazantsev Ivan 180.0 99.50 120.34
5
Shegolikhin Oleg 145.0 74.70 119.76
6
Chubarov Vladimir 170.0 124.00 118.11
7
Kaleev Radik 157.5 89.95 114.26
8
Usov Aleksey 150.0 89.10 113.16
9
Kozlov Igor 132.5 80.20 111.34
10
Merenko Dmitriy 177.5 140.00 110.71
Masters 3
1
Dobrin Boris 160.0 98.70 141.78
2
Noritsyn Andrey 160.0 89.40 129.76
3
Komarov Petr 137.5 93.60 129.45
4
Karapuzov Igor 155.0 102.20 121.71
5
Mochalov Andrey 135.0 90.00 121.29
6
Leontyev Alexander 130.0 85.50 120.63
7
Nekrasov Dmitriy 130.0 75.00 119.21
8
Volodin Igor 130.0 82.50 115.13
9
Lazarev Sergey 140.0 135.40 109.28
10
Frolukhin Vladimir 120.0 81.60 107.10
Masters 5
1
Kiselev Vyacheslav 130.0 80.60 143.62
2
Luzin Sergey 130.0 89.60 142.29
3
Akentyev Valeriy 137.5 99.30 125.72
4
Nepomnyaschikh Leonid 120.0 109.80 109.49
5
Valiyakhmetov Radislav 80.0 67.00 99.38
Masters 6
1
Ksenushko Oleg 147.5 86.70 177.62
2
Zenkov Nikolay 142.5 92.10 167.06
3
Kotov Yuriy 125.0 82.50 155.60
4
Moshechkin Yuriy 125.0 90.00 147.06
5
Chernavskikh Arkadiy 140.0 110.00 144.21
6
Zhelnin Vladimir 100.0 82.80 126.51
7
Pavlenko Anatoliy 117.5 90.00 120.70
8
Gilman Yuriy 90.0 81.80 112.70
Masters 7
1
Ivanov Dmitriy 130.0 85.50 162.67
2
Zyablikov Ivan 117.5 74.50 161.85
3
Oshivalov Anatoliy 85.0 72.80 120.43
4
Chernomorets Andrey 95.0 91.40 114.41
Masters 8
1
Demin Aleksandr 95.0 74.50 132.31
2
Ustinov Vadim 50.0 63.70 79.96
3
Frolov Yuriy 60.0 79.80 79.44
4
Puzhaev Nikolay 92.5 75.60 61.08