Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Eurasia Championship

Federation
WPA Россия (WPA-RUS)
From queues
Чемпионат Евразии
Location
Khabarovsk
Date
20 may 2023
Division
raw
Number of participants
114
ID
67104
Views
1824
Added by
IrinaRode 22 may 2023
Editor
IrinaRode 23 may 2023
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 44 kg
1
Kalashnikov Leonid C 2009 Vladivostok 39.40 50.0
55.0
60.0
60.0
98.77 Шишков Сергей ( МС СССР)
1
Taravkova Tatyana J 2000 Blagoveschensk Extreme gym premium, 43.50 35.0
37.5
40.0
40.0
45.17 Приходько Павел
Category 52 kg
1
Popova Viktoriya J 1999 Khabarovsk 50.70 52.5
57.5
60.0
60.0
59.33 Самостоятельно
Category 60 kg
1
Schastlivaya Tatyana M 1978 Svobodnyj Атлант, 57.60 40.0
42.5
45.0
45.0
41.98 Еленский Андрей
Category 67.5 kg
1
Proschenkova Olesya O 1990 Birobidzhan 66.40 37.5
45.0
47.5
45.0
35.54 Колюхов Андрей
2
Shaydurova Kseniya O 1987 Birobidzhan 64.40 32.5
37.5
37.5
37.5
30.39 Колюхов Андрей
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 44 kg
2
Glukhoedov Pavel C 2014 Khabarovsk Strong, 35.90 27.5
30.0
32.5
30.0
55.40 Кузнецова Ирина Владимировна
Category 48 kg
1
Sipeta Viktor T 2010 Amurskaya oblast Русичи, 39.80 22.5
25.0
32.5
32.5
52.83 Москалёв Артём
Category 52 kg
1
Lukashin Dmitriy T1 2008 Amurskaya oblast Русичи, 48.50 42.5
45.0
52.5
52.5
64.05 Москалёв Артём
1
Shaposhnikov Kirill O 1998 Khabarovsk Strong, 51.20 100.0
105.0
107.5
107.5
104.16 Белец Елесей
Category 60 kg
1
Mineev Denis T 2009 Komsomolsk-on-Amur 59.20 45.0
47.5
50.0
47.5
48.15 Гапошкина М.С.
Category 67.5 kg
1
Kondrashev Ivan T2 2007 Svobodnyj Атлант, 65.50 65.0
72.5
77.5
72.5
61.12 Еленский Андрей
1
Mikhaylovskiy Zakhar T3 2005 Amurskaya oblast Gonchar Team, 65.10 95.0
100.0
105.0
105.0
83.51 Гончаров Александр Александрович
1
Gresyuk Timur J 2002 Svobodnyj Атлант, 66.60 97.5
102.5
107.5
107.5
80.56 Еленский Андрей
1
Kalashnitsyn Anton M1 1980 Blagoveschensk Real Gym, 64.40 85.0
95.0
100.0
95.0
72.65 Самостоятельно
Category 75 kg
1
Sergeev Artem T2 2006 Svobodnyj Атлант, 71.90 87.5
95.0
100.0
95.0
73.80 Самостоятельно
2
Samoylov Ivan T2 2007 Khabarovsk 70.90 70.0
80.0
82.5
80.0
62.88 Самоделкин А.Б.
1
Zavadskiy Aleksandr O 1991 Svobodnyj Атлант, 73.30 127.5
135.0
135.0
127.5
86.28 Свинухов Игорь
2
Ryaysyanen Mikhail O 1989 Khabarovsk 74.00 90.0
100.0
107.5
100.0
67.16 Гаврилюк А.Р.
1
Sarbaev Renat M4 1966 Amurskaya oblast Gonchar Team, 74.20 110.0
115.0
120.0
115.0
110.20 Гончаров Александр Александрович
1
Krikunov Yuriy M6 1957 Vladivostok 71.60 80.0
85.0
90.0
90.0
119.20 Шишков Сергей ( МС СССР)
Category 82.5 kg
1
Chernykh Danila T1 2008 Amurskaya oblast Русичи, 77.70 72.5
77.5
80.0
80.0
63.63 Москалёв Артём
1
Zakharov Ivan T2 2006 Svobodnyj Атлант, 78.40 80.0
87.5
90.0
90.0
65.33 Еленский Андрей
1
Shkuratovskiy Bogdan T3 2004 Khabarovsk Strong, 79.70 105.0
105.0
105.0
105.0
70.64 Грачёв Игорь Петрович
1
Elenskiy Andrey O 1972 Svobodnyj 79.90 120.0
127.5
135.0
135.0
85.52 Самостоятельно
1
Elenskiy Andrey M3 1972 Svobodnyj 79.90 120.0
127.5
135.0
135.0
100.32 Самостоятельно
1
Kabanchenko Anatoliy M7 1953 Vladivostok 79.50 110.0
115.0
120.0
115.0
149.75 Самостоятельно
Category 90 kg
1
Dmitriev Kirill T1 2009 Amurskaya oblast Gonchar Team, 89.10 65.0
70.0
75.0
75.0
54.33 Гончаров Александр Александрович
1
Gnatishin Danila T3 2004 Khabarovsk Strong, 89.70 115.0
120.0
125.0
125.0
77.72 Грачёв Игорь Петрович
1
Gavrilyuk Andrey O 1992 Khabarovsk 86.70 155.0
155.0
155.0
155.0
92.86 Суслов Н. Д.
2
Egorchev Timofey O 1971 Svobodnyj Атлант, 85.30 127.5
135.0
135.0
127.5
77.20 Еленский Андрей
1
Egorchev Timofey M3 1971 Svobodnyj Атлант, 85.30 127.5
135.0
135.0
127.5
92.95 Еленский Андрей
Category 100 kg
1
Grischenko Yulian O 1995 Birobidzhan 97.60 150.0
162.5
167.5
162.5
91.04 Троянов Иван
2
Panshin Aleksey O 1987 Khabarovsk Strong, 97.70 140.0
165.0
165.0
140.0
78.39 Самостоятельно
1
Medved Aleksandr M3 1972 Arsenyev Богатырь, 100.00 160.0
162.5
167.5
167.5
108.86 Самостоятельно
Category 110 kg
1
Smuskin Egor T3 2004 Amurskaya oblast Gonchar Team, 104.80 115.0
120.0
122.5
120.0
69.21 Гончаров Александр Александрович
1
Bekerev Igor M3 1969 Khabarovsk 109.00 160.0
165.0
167.5
165.0
113.66 Самостоятельно
Category 125 kg
1
Yugay Anton MS 1989 Nakhodka АО Восточный порт, 112.60 160.0
180.0
190.0
190.0
101.39 Самостоятельно
Category 140 kg
1
Kulibaba Gleb O 1994 Blagoveschensk Flex fitness, 136.50 150.0
157.5
160.0
160.0
81.17 Романенко Вячеслав
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Children (<12)
1
Kalashnikov Leonid 60.0 39.40 98.77
Junior
1
Popova Viktoriya 60.0 50.70 59.33
2
Taravkova Tatyana 40.0 43.50 45.17
Open
1
Proschenkova Olesya 45.0 66.40 35.54
2
Shaydurova Kseniya 37.5 64.40 30.39
Masters
1
Schastlivaya Tatyana 45.0 57.60 41.98
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Children (<12)
1
Glukhoedov Pavel 30.0 35.90 55.40
Teen
1
Sipeta Viktor 32.5 39.80 52.83
2
Mineev Denis 47.5 59.20 48.15
Teen 1
1
Lukashin Dmitriy 52.5 48.50 64.05
2
Chernykh Danila 80.0 77.70 63.63
3
Dmitriev Kirill 75.0 89.10 54.33
Teen 2
1
Sergeev Artem 95.0 71.90 73.80
2
Zakharov Ivan 90.0 78.40 65.33
3
Samoylov Ivan 80.0 70.90 62.88
4
Kondrashev Ivan 72.5 65.50 61.12
Teen 3
1
Mikhaylovskiy Zakhar 105.0 65.10 83.51
2
Gnatishin Danila 125.0 89.70 77.72
3
Shkuratovskiy Bogdan 105.0 79.70 70.64
4
Smuskin Egor 120.0 104.80 69.21
Junior
1
Gresyuk Timur 107.5 66.60 80.56
Open
1
Shaposhnikov Kirill 107.5 51.20 104.16
2
Gavrilyuk Andrey 155.0 86.70 92.86
3
Grischenko Yulian 162.5 97.60 91.04
4
Zavadskiy Aleksandr 127.5 73.30 86.28
5
Elenskiy Andrey 135.0 79.90 85.52
6
Kulibaba Gleb 160.0 136.50 81.17
7
Panshin Aleksey 140.0 97.70 78.39
8
Egorchev Timofey 127.5 85.30 77.20
9
Ryaysyanen Mikhail 100.0 74.00 67.16
Masters 1
1
Kalashnitsyn Anton 95.0 64.40 72.65
Masters 4
1
Bekerev Igor 165.0 109.00 113.66
2
Medved Aleksandr 167.5 100.00 108.86
3
Elenskiy Andrey 135.0 79.90 100.32
4
Egorchev Timofey 127.5 85.30 92.95
Masters 3
1
Sarbaev Renat 115.0 74.20 110.20
Masters 6
1
Krikunov Yuriy 90.0 71.60 119.20
Masters 7
1
Kabanchenko Anatoliy 115.0 79.50 149.75
Masters Sub
1
Yugay Anton 190.0 112.60 101.39