Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Open Eurasian Championship

Federation
WPC-AWPC (WPC-AWPC)
From queues
Открытый Чемпионат Евразии
Location
Khabarovsk
Date
18 - 19 may
Division
raw
Number of participants
144
ID
67526
Views
2458
Added by
IrinaRode 20 may
Editor
IrinaRode 20 may
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 48 kg
1
Borsovskaya Viktoriya T 2007 Primorskiy Kray 44.90 52.5
60.0
65.0
60.0
74.38 Лопатина Виктория Евгеньевна
2
Kushnir Ekaterina T 2007 Svobodnyj Атлант, 48.00 35.0
37.5
40.0
37.5
44.21 Еленский А.А
Category 52 kg
1
Kalashnikov Leonid T1 2009 Vladivostok 49.60 60.0
65.0
70.0
65.0
66.24 Шишков С.С.
Category 56 kg
1
Vorotnikova Elena O 1982 Blagoveschensk Real Gym, 54.70 65.0
67.5
70.0
70.0
74.47 Тен Вячеслав Георгиевич
1
Schastlivaya Tatyana M1 1978 Svobodnyj Атлант, 54.80 45.0
50.0
50.0
50.0
56.03 Еленский А.А
Category 60 kg
1
Polovnikova Evgeniya T 2006 Svobodnyj Атлант, 57.40 35.0
37.5
40.0
40.0
40.94 Еленский А.А
1
Bastrykina Kseniya J 2003 Blagoveschensk Машина Fitness, 59.60 45.0
47.5
47.5
45.0
44.68 Круглова Юлия Владимировна
Category 67.5 kg
1
Kutueva Kalina T 2010 Habarovskiy Kray Титан, 67.40 35.0
40.0
42.5
42.5
38.28 Костырко П. Б.
Category 75 kg
2
Kabanchenko Danil T2 2009 Vladivostok 72.60 80.0
85.0
90.0
90.0
63.51 Кабанченко А.П.
Category 90 kg
1
Selikhova Alesya T 2009 Habarovskiy Kray Титан, 83.70 40.0
47.5
55.0
55.0
42.88 Самостоятельно
Category 110 kg
1
Frolova Elena O 1993 Khabarovsk Strong, 109.00 122.5
128.0
128.0
88.42 Дороничев Владимир Владимирович
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 52 kg
2
Azimov Artyom T1 2009 Amurskaya oblast Gonchar Team, 49.10 52.5
55.0
57.5
55.0
56.71 Гончаров Александр Александрович
3
Nikitin Ilya T1 2009 Komsomolsk-on-Amur Белецкий team, 51.50 50.0
55.0
57.5
55.0
53.72 Гапошкина М.С.
4
Mospan Viktor T1 2009 - Титан, 49.20 45.0
52.5
57.5
52.5
54.01 Самостоятельно
Category 60 kg
1
Zhukov Artem T1 2009 Anadir TAURUS, 59.90 55.0
60.0
65.0
60.0
50.05 Жуков Юрий Александрович
1
Sarbaev Albert J 2002 Khabarovsk PRO GYM, 59.70 75.0
80.0
85.0
85.0
71.14 Сарбаев Ренат
Category 67.5 kg
1
Polyakov Maksim T1 2009 Nakhodka 62.50 75.0
87.5
100.0
87.5
70.11 Самостоятельно
1
Shalamov Nikita O 1994 Birobidzhan 66.00 150.0
155.0
155.0
150.0
114.45 Самостоятельно
2
Svinukhov Igor O 1987 Svobodnyj Атлант, 67.30 117.5
125.0
130.0
130.0
97.55 Еленский А.А
3
Kain Konstantin O 1993 Nakhodka 65.20 85.0
95.0
100.0
100.0
77.12 Самостоятельно
Category 75 kg
1
Turakhonov Zhakhongirzhon T2 2008 Khabarovsk 73.20 100.0
105.0
105.0
100.0
70.12 Комов Андрей
3
Terzi Igor T2 2009 Komsomolsk-on-Amur Белецкий team, 73.40 55.0
60.0
62.5
60.0
41.99 Белецкий Е.Ю.
1
Korablin Aleksandr T3 2005 Blagoveschensk Русичи, 71.60 97.5
102.5
102.5
97.5
69.54 Самостоятельно
1
Portnyagin Yaroslav T3 2006 Blagoveschensk Toxic, 74.40 120.0
120.0
127.5
127.5
88.31 Портнягин Г.В.
-
Domanov Nikita T3 2005 Svobodnyj Атлант, 70.10 80.0
0.00 Мароченко Любовь
1
Bashurov Ilya J 2000 Blagoveschensk Машина Fitness, 74.90 120.0
122.5
125.0
122.5
84.43 Приходько Павел Александрович
1
Zavadskiy Aleksandr O 1991 Blagoveschensk Атлант, 74.60 137.5
142.5
142.5
142.5
98.50 Еленский А.А
2
Psarev Kirill O 1994 Khabarovsk Old School Gym, 71.70 110.0
117.5
122.5
122.5
87.28 Бодягин И.М.
1
Chudnovets Andrey M2 1978 - Титан, 75.00 100.0
105.0
110.0
105.0
76.27 Костырко П. Б.
2
Yakushenok Vitaliy M2 1975 Blagoveschensk Gritsaenko ICE TEAM, 70.00 67.5
72.5
75.0
75.0
59.75 Грицаенко Д. В.
1
Krikunov Yuriy M6 1957 Artem 73.20 80.0
85.0
90.0
85.0
90.05 Самостоятельно
Category 82.5 kg
1
Beskorovaynyy Ivan T3 2006 Svobodnyj Атлант, 82.40 100.0
107.5
107.5
100.0
64.51 Мароченко Любовь
2
Samoylov Ivan T3 2007 Khabarovsk Атлетика, 76.00 80.0
85.0
90.0
85.0
57.96 Самоделкин Андрей Борисович
1
Veretennikov Nazar J 2001 Birobidzhan 77.60 110.0
120.0
120.0
120.0
80.62 Шаламов Никита
1
Sattarov Muzhokhiddin O 1995 Kyrgyzstan 81.30 140.0
150.0
155.0
155.0
100.87 Самостоятельно
2
Vershinin Sergey O 1993 Blagoveschensk Toxic, 81.80 140.0
147.5
152.5
147.5
95.61 Архипов И. В.
3
Shovkun Kirill O 1997 Khabarovsk Сбербанк, 79.90 112.5
120.0
127.5
120.0
79.00 Самостоятельно
4
Nagapetyan Roman O 1986 Nakhodka 80.60 100.0
105.0
110.0
105.0
68.72 Самостоятельно
1
Kabanchenko Evgeniy M1 1981 Vladivostok 82.10 110.0
125.0
135.0
125.0
82.45 Самостоятельно
1
Ivanov Dmitriy M2 1976 Kirov Белецкий team, 78.50 120.0
127.5
127.5
127.5
91.93 Белецкий Е.Ю.
1
Elenskiy Andrey M3 1972 Svobodnyj Атлант, 80.30 125.0
132.5
140.0
132.5
99.72 Самостоятельно
1
Kabanchenko Anatoliy M7 1953 Vladivostok 80.80 110.0
115.0
120.0
120.0
131.81 Самостоятельно
Category 90 kg
1
Chernykh Danila T2 2008 Skovorodino Русичи, 83.70 90.0
90.0
100.0
90.0
57.48 Самостоятельно
1
Vedernikov Daniil T3 2005 Tynda 87.10 130.0
137.5
142.5
137.5
85.72 Самостоятельно
2
Gnatishin Danila T3 2004 Khabarovsk Strong, 89.60 125.0
132.5
132.5
132.5
81.27 Грачев Игорь
1
Slyusar Vladislav J 2001 Blagoveschensk Sport Family, 89.00 185.0
192.5
192.5
192.5
118.52 Соловей Андрей
1
Loparev Denis O 1986 Vladivostok 89.10 170.0
175.0
175.0
170.0
104.60 Федяев В.
2
Sitnikov Dmitriy O 1985 Amurskaya oblast Gonchar Team, 89.10 150.0
155.0
155.0
150.0
92.30 Гончаров Александр Александрович
3
Glushak Nikita O 1988 Blagoveschensk 88.50 140.0
145.0
145.0
145.0
89.57 Самостоятельно
1
Dolgosheev Denis M1 1980 Amurskaya oblast Gonchar Team, 84.70 110.0
115.0
120.0
120.0
78.44 Гончаров Александр Александрович
1
Egorchev Timofey M3 1971 Svobodnyj Атлант, 88.00 130.0
137.5
145.0
137.5
99.27 Еленский А.А
1
Nikeshin Vladimir M6 1956 Artem 87.00 100.0
105.0
107.5
107.5
103.48 Самостоятельно
Category 100 kg
1
Dmitriev Kirill T2 2009 Amurskaya oblast Gonchar Team, 99.80 85.0
90.0
95.0
90.0
52.36 Гончаров Александр Александрович
1
Arkhipov Ivan O 1982 Blagoveschensk Toxic, 97.80 150.0
155.0
157.5
155.0
90.98 Самостоятельно
2
Vasilyev Evgeniy O 1992 Blagoveschensk 99.00 145.0
150.0
152.5
150.0
87.57 Глушак Никита Олегович
3
Kazemirov Ruslan O 1992 Blagoveschensk 99.90 142.5
150.0
150.0
142.5
82.87 Самостоятельно
4
Romanov Aleksey O 1992 Amurskaya oblast Gonchar Team, 99.90 140.0
145.0
145.0
140.0
81.42 Гончаров Александр Александрович
1
Arkhipov Ivan M1 1982 Blagoveschensk Toxic, 97.80 150.0
155.0
157.5
155.0
91.89 Самостоятельно
2
Pchelintsev Denis M1 1983 Amurskaya oblast Gonchar Team, 90.50 100.0
105.0
110.0
110.0
67.77 Гончаров Александр Александрович
1
Osipenko Andrey M2 1974 Blagoveschensk СШ№1, 97.60 135.0
135.0
140.0
140.0
91.54 Косогор П.П.
Category 110 kg
1
Kostyukhin Vasiliy O 1986 Vysokogornyy Титан, 109.50 140.0
147.5
155.0
155.0
87.30 Костырко П. Б.
1
Grits Sergey M1 1982 Blagoveschensk Gritsaenko ICE TEAM, 109.00 147.5
152.5
157.5
157.5
90.60 Самостоятельно
1
Bekerev Igor M3 1969 Khabarovsk 108.70 155.0
162.5
162.5
155.0
105.33 Самостоятельно
Category 125 kg
1
Voznyuk Roman O 1989 Svobodnyj 113.00 132.5
140.0
147.5
147.5
82.39 Романенко Вячеслав
1
Khlon Aleksey M2 1976 Khabarovsk Аполло, 112.00 170.0
175.0
175.0
170.0
102.96 Понуров Валерий
1
Solovyev Aleksandr M5 1959 Vladivostok 119.80 100.0
110.0
120.0
120.0
95.90 Самостоятельно
Category 140 kg
1
Kulibaba Gleb O 1994 Blagoveschensk Flex Fitness, 134.30 152.5
160.0
165.0
160.0
85.78 Романенко Вячеслав
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen
1
Borsovskaya Viktoriya 60.0 44.90 74.38
2
Kushnir Ekaterina 37.5 48.00 44.21
3
Selikhova Alesya 55.0 83.70 42.88
4
Polovnikova Evgeniya 40.0 57.40 40.94
5
Kutueva Kalina 42.5 67.40 38.28
Teen 1
1
Kalashnikov Leonid 65.0 49.60 66.24
Teen 2
1
Kabanchenko Danil 90.0 72.60 63.51
Junior
1
Bastrykina Kseniya 45.0 59.60 44.68
Open
1
Frolova Elena 128.0 109.00 88.42
2
Vorotnikova Elena 70.0 54.70 74.47
Masters 1
1
Schastlivaya Tatyana 50.0 54.80 56.03
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Polyakov Maksim 87.5 62.50 70.11
2
Azimov Artyom 55.0 49.10 56.71
3
Mospan Viktor 52.5 49.20 54.01
4
Nikitin Ilya 55.0 51.50 53.72
5
Zhukov Artem 60.0 59.90 50.05
Teen 2
1
Turakhonov Zhakhongirzhon 100.0 73.20 70.12
2
Chernykh Danila 90.0 83.70 57.48
3
Dmitriev Kirill 90.0 99.80 52.36
4
Terzi Igor 60.0 73.40 41.99
Teen 3
1
Portnyagin Yaroslav 127.5 74.40 88.31
2
Vedernikov Daniil 137.5 87.10 85.72
3
Gnatishin Danila 132.5 89.60 81.27
4
Korablin Aleksandr 97.5 71.60 69.54
5
Beskorovaynyy Ivan 100.0 82.40 64.51
6
Samoylov Ivan 85.0 76.00 57.96
Junior
1
Slyusar Vladislav 192.5 89.00 118.52
2
Bashurov Ilya 122.5 74.90 84.43
3
Veretennikov Nazar 120.0 77.60 80.62
4
Sarbaev Albert 85.0 59.70 71.14
Open
1
Shalamov Nikita 150.0 66.00 114.45
2
Loparev Denis 170.0 89.10 104.60
3
Sattarov Muzhokhiddin 155.0 81.30 100.87
4
Zavadskiy Aleksandr 142.5 74.60 98.50
5
Svinukhov Igor 130.0 67.30 97.55
6
Vershinin Sergey 147.5 81.80 95.61
7
Sitnikov Dmitriy 150.0 89.10 92.30
8
Arkhipov Ivan 155.0 97.80 90.98
9
Glushak Nikita 145.0 88.50 89.57
10
Vasilyev Evgeniy 150.0 99.00 87.57
Masters 1
1
Arkhipov Ivan 155.0 97.80 91.89
2
Grits Sergey 157.5 109.00 90.60
3
Kabanchenko Evgeniy 125.0 82.10 82.45
4
Dolgosheev Denis 120.0 84.70 78.44
5
Pchelintsev Denis 110.0 90.50 67.77
Masters 2
1
Khlon Aleksey 170.0 112.00 102.96
2
Ivanov Dmitriy 127.5 78.50 91.93
3
Osipenko Andrey 140.0 97.60 91.54
4
Chudnovets Andrey 105.0 75.00 76.27
5
Yakushenok Vitaliy 75.0 70.00 59.75
Masters 4
1
Bekerev Igor 155.0 108.70 105.33
2
Elenskiy Andrey 132.5 80.30 99.72
3
Egorchev Timofey 137.5 88.00 99.27
Masters 5
1
Solovyev Aleksandr 120.0 119.80 95.90
Masters 6
1
Nikeshin Vladimir 107.5 87.00 103.48
2
Krikunov Yuriy 85.0 73.20 90.05
Masters 7
1
Kabanchenko Anatoliy 120.0 80.80 131.81