Search competitions

Open championship of the "Russian Railways" on the classical powerlifting

 PlLifterBYFromBody wtSQBPDLTotalWTeamCoach
Women
Category 52 kg
1Zimina Yulya1988Valday49.10654085190247.440Семёнов А.В.
Category 57 kg
1Sled' (Shachneva) Anastasiya1985Moscow56.6011590
145350408.390Следь П.Л.
Category 63 kg
1Evtushenko Ekaterina1999Ozyorniy62.20755080205222.310Лебедев В.В.
Men
Category 59 kg
1Kovalev Konstantin1999Ozyorniy57.409070130290257.780Лебедев В.В.
Category 66 kg
1Pukhovskiy Egor1996Ozyorniy64.00117.582.5127.5327.5263.860Лебедев В.В.
Category 74 kg
1Zinkov Evgeniy1980Ozyorniy72.00140120200460337.510Лебедев В.В.
2Bobrov Dmitriy1982Omsk,Западно - Сибирская72.70150115172.5437.5318.7312Замяткин А.К.
3Gromov Dmitriy1986Khotilovo71.40150105180435321.150Тавтилов Р.Ш.
4Trifonov Yuriy1988Omsk,Западно - Сибирская72.80125105170400291.129Замяткин А.К.
5Lychkov Vladimir1984Valday72.3012582.5170377.5276.130Семёнов А.В.
Category 83 kg
1Chushechkin Vadim1973Valday80.90207.5132.5245585396.600Семёнов А.В.
2Andreev Artem1988Omsk,Западно - Сибирская81.20185152.5190527.5356.8012Замяткин А.К.
3Tavtilov Ruslan1980Bologoe,Октябрьская81.80177.5130220527.5355.209Садовников М.Г.
4Karpeshin Maksim1999Ozyorniy77.20137.590150377.5263.740Лебедев В.В.
5Kormyshov Maksim1988Valday75.40112.5112.5150375266.230Семёнов А.В.
6Lutsenko Vladimir1998Bologoe80.8092.570145307.5208.630Тавтилов Р.Ш.
Category 93 kg
1Kudaev Maksim1991Novgorod90.90220145265630400.180Иванищенко А.Б.
2Rubtsov Sergey1963Danilov86.20210150250610398.440Прокофьев В.С.
3Vlasov Ivan1982Danilov,Северная85.70205140210555363.6912Кокорнов А.Н.
Category 105 kg
1Kotiev Ruslan1986Omsk,Северная98.30222.5185240647.5396.8312Грищенко В.Н.
2Lebedev Vladimir1984Ozyorniy99.10202.5162.5240605369.540Самостоятельно
3Pastukhov Pavel1980Valday104.00177.5145240562.5337.270Самостоятельно
4Popov Sergey1989Novgorod93.50162.5135200497.5311.740Иванищенко А.Б.
Category 120 kg
1Smirnov Yuriy1982,Северная114.80200142.5250592.5344.4312Кокорнов А.Н.
Category +120 kg
1Evseev Pavel1985Novgorod178.30222.5155225602.5324.740Иванищенко А.Б.
2Pavlov Nikolay1968Valday121.60170157.5227.5555318.120Семёнов А.В.

Best lifters

Women
1 Sled' (Shachneva) Anastasiya 408.39 350 @ 56.60
2 Zimina Yulya 247.44 190 @ 49.10
3 Evtushenko Ekaterina 222.31 205 @ 62.20
Men
1 Kudaev Maksim 400.18 630 @ 90.90
2 Rubtsov Sergey 398.44 610 @ 86.20
3 Kotiev Ruslan 396.83 647.5 @ 98.30
4 Chushechkin Vadim 396.60 585 @ 80.90
5 Lebedev Vladimir 369.54 605 @ 99.10
6 Vlasov Ivan 363.69 555 @ 85.70
7 Andreev Artem 356.80 527.5 @ 81.20
8 Tavtilov Ruslan 355.20 527.5 @ 81.80
9 Smirnov Yuriy 344.43 592.5 @ 114.80
10 Zinkov Evgeniy 337.51 460 @ 72.00

Team points

1Северная3612 + 12 + 12
2Западно - Сибирская3312 + 12 + 9
3Октябрьская99
4Novgorodskaya oblast0