Search competitions

Open regional tournament "Anthea Cup"

 PlLifterAge clsBYFromBody wtBP1BP2BP3BPG
Women
Category 52 kg
1Lambina ViktoriyaO1997Rubtsovsk51.30455052.552.558.77
2Avdeeva ViktoriyaO1998Barnaul48.5042.54547.54552.63
3Pivovarova TatyanaO1982Barnaul51.70303537.53538.94
Category 56 kg
1Markova DaryaO1995Barnaul54.207072.5757580.37
Category 60 kg
1Zhelezovskaya ValeriyaT31998Barnaul59.50404547.547.547.23
Category 67.5 kg
1Lumpova AnnaO1982Barnaul66.106570757064.02
Category 75 kg
1Skosyreva VasilinaT31998Barnaul71.2042.547.55047.541.14
Category 90 kg
1Maruseeva AnastasiyaT31998Barnaul82.905052.55552.541.17
Men
Category 67.5 kg
1Menkov DmitriyT22001Russia63.9075808080104.88
1Peredera SergeyJ1994Barnaul66.80859510010075.51
1Novokreschennykh AleksandrO1988Barnaul66.40107.5112.5117.5117.589.18
2Peredera IvanO1989Barnaul64.007582.5909070.57
Category 75 kg
1Avdeev RomanT31998Barnaul74.208590959062.46
2Ryashentsev EvgeniyT31999Russia74.9085909590100.53
1Mikheev VladimirO1991Barnaul75.00127.513514013592.95
2Shapkin EvgeniyO1986Barnaul67.7090951009570.93
Category 82.5 kg
1Bragin KirillT31998Barnaul77.90100107.5112.5112.575.38
2Muravyev IvanT31999Barnaul79.6090100107.5107.570.95
1Verkhotin EvgeniyJ1995Novoaltaysk76.10160170180180122.62
1Shabanov DmitriyO1989Barnaul80.80142.514515014594.76
Category 90 kg
1Scherban NikitaJ1994Barnaul88.4010010511010564.90
1Krupko AnatoliyO1992Barnaul90.00180190195190116.26
2Fokin EvgeniyO1992Barnaul83.10130135142.5142.5
3Alekhin AlekseyO1974Barnaul89.2010012013012073.79
Category 100 kg
1Zlyuchiy AleksandrO1982Barnaul93.3015516016516096.05
2Akunenko BorisO1975Barnaul97.4012013514513579.38
Category 110 kg
1Andreychenko AndreyJ1995Barnaul101.00140145152.514583.94
1Karapuzov IgorO1962Russia102.20150160165160145.12
2Ivanov SergeyO1973Barnaul100.2014015016515087.14
3Yanov ArtemiyO1987Barnaul108.10140147.5152.5147.578.96
Category 125 kg
1Adaykin AleksandrO1978Barnaul114.9015016017016089.01

Best lifters

Men
Open
1 Karapuzov Igor 145.12 160 @ 102.20
2 Krupko Anatoliy 116.26 190 @ 90.00
3 Zlyuchiy Aleksandr 96.05 160 @ 93.30
4 Shabanov Dmitriy 94.76 145 @ 80.80
5 Mikheev Vladimir 92.95 135 @ 75.00
6 Novokreschennykh Aleksandr 89.18 117.5 @ 66.40
7 Adaykin Aleksandr 89.01 160 @ 114.90
8 Ivanov Sergey 87.14 150 @ 100.20
9 Akunenko Boris 79.38 135 @ 97.40
10 Yanov Artemiy 78.96 147.5 @ 108.10
Teen/Sub-juniors
1 Menkov Dmitriy 104.88 80 @ 63.90
2 Ryashentsev Evgeniy 100.53 90 @ 74.90
3 Bragin Kirill 75.38 112.5 @ 77.90
4 Muravyev Ivan 70.95 107.5 @ 79.60
5 Avdeev Roman 62.46 90 @ 74.20
Juniors
1 Verkhotin Evgeniy 122.62 180 @ 76.10
2 Andreychenko Andrey 83.94 145 @ 101.00
3 Peredera Sergey 75.51 100 @ 66.80
4 Scherban Nikita 64.90 105 @ 88.40
Women
Open
1 Markova Darya 80.37 75 @ 54.20
2 Lumpova Anna 64.02 70 @ 66.10
3 Lambina Viktoriya 58.77 52.5 @ 51.30
4 Avdeeva Viktoriya 52.63 45 @ 48.50
5 Pivovarova Tatyana 38.94 35 @ 51.70
Teen/Sub-juniors
1 Zhelezovskaya Valeriya 47.23 47.5 @ 59.50
2 Maruseeva Anastasiya 41.17 52.5 @ 82.90
3 Skosyreva Vasilina 41.14 47.5 @ 71.20