Search competitions

National Champions' Cup

FederationWPA Россия (WPA-RUS)
VenueRussia, Voronezh
Datejune 26, 2016
Number of lifters38
Added byPete Kravtsov july 10, 2016
ID31512
 PlLifterAge clsBYFromBody wtBP1BP2BP3BPS/M
Women
Category 97 lbs
1Enina NatalyaJ1996Kursk96.5699.21104.72115.74104.7252.82
1Enina NatalyaO1996Kursk96.5699.21104.72115.74104.7252.82
Category 105 lbs
1Sokhina AnastasiyaT12000Kursk99.2199.21115.74121.25115.7457.14
1Kuznetsova KseniyaO1989Moscow102.74126.77132.28143.3132.2863.50
2Enina ElenaO1989Kursk105.16104.72115.74104.7249.34
Category 123 lbs
1Anikanova AlinaO1991Bryansk123.46121.25137.79137.79121.2550.17
Category 148 lbs
1Umerenkova YuliyaO1980Kursk148.59176.37187.39187.3966.28
2Asatryan ElenaO1992Kursk147.2788.1899.21104.72104.7237.32
1Umerenkova YuliyaMS1980Kursk148.59176.37187.39187.3966.28
Category 165 lbs
1Makarova ElenaM31962Lipetsk162.0499.21110.23121.25110.2346.90
Men
Category 181 lbs
Golubnichiy AndreyJ1992Bryansk174.61319.67330.69330.69
1Maslov AndreyO1987Borisoglebsk178.57286.6286.6286.6286.681.55
1Chibisov VyacheslavM21971Voronezh179.46209.44248.02259.04259.0476.97
1Kordon MaksimMS1983Kursk181.88192.9209.44209.44209.4458.83
Category 198 lbs
1Ivanov OlegO1984Borisoglebsk193.57264.55264.55270.07270.0772.80
1Kalashnikov SergeyM11974Novovoronezh189.60264.55275.58286.6275.5875.50
Category 220 lbs
1Natroshvili MalkhazJ1993Kursk219.80330.69347.23358.25347.2387.38
1Sgibnev AntonO1986Moscow216.05374.79396.83407.86407.86103.43
2Parinov MaksimO1979Voronezh219.36352.74374.79380.3374.7994.40
Category 275 lbs
1Bogoslovskiy AndreyO1978Voronezh247.36396.83396.83418.88396.8396.12
2Tamoyan RazmikO1983Tambov255.07380.3391.32396.83391.3294.22

Best lifters

Men
Open
1 Sgibnev Anton 103.43 407.86 @ 216.05
2 Bogoslovskiy Andrey 96.12 396.83 @ 247.36
3 Parinov Maksim 94.40 374.79 @ 219.36
4 Tamoyan Razmik 94.22 391.32 @ 255.07
5 Maslov Andrey 81.55 286.6 @ 178.57
6 Ivanov Oleg 72.80 270.07 @ 193.57
Masters
1 Chibisov Vyacheslav 76.97 259.04 @ 179.46
2 Kalashnikov Sergey 75.50 275.58 @ 189.60
Sub-Masters
1 Kordon Maksim 58.83 209.44 @ 181.88
Juniors
1 Natroshvili Malkhaz 87.38 347.23 @ 219.80
Women
Open
1 Umerenkova Yuliya 66.28 187.39 @ 148.59
2 Kuznetsova Kseniya 63.50 132.28 @ 102.74
3 Enina Natalya 52.82 104.72 @ 96.56
4 Anikanova Alina 50.17 121.25 @ 123.46
5 Enina Elena 49.34 104.72 @ 105.16
6 Asatryan Elena 37.32 104.72 @ 147.27
Sub-Masters
1 Umerenkova Yuliya 66.28 187.39 @ 148.59
Masters
1 Makarova Elena 46.90 110.23 @ 162.04
Teen/Sub-juniors
1 Sokhina Anastasiya 57.14 115.74 @ 99.21
Juniors
1 Enina Natalya 52.82 104.72 @ 96.56