Search competitions

Championship of Moldova and Transnistria WPC\AWPC

 PlLifterAge clsBYFromBody wtSQBPDLTotalGCoach
Men
Category 67.5 kg
1Doni ArtemT32000Bender65.9012090165375286.50
Category 75 kg
1Baychurin GermanT22002Balţi74.6016080150390269.61
2Bezhan IlyaT22002Tiraspol72.3010077.5135312.5221.22
1Kapunov AlekseyO1990Dnestrovsc73.9015090165405281.96
Category 82.5 kg
1Giorgitsa AndreyJ1995Balţi79.50170130210510336.91
1Samoylenko DmitriyO1994Bender81.10230140240610397.60
Category 90 kg
1Gomeniuc AndreiJ1996Chişinău87.60172.5127.5225525326.18Б.Реутов
1Lisovoy DmitriyO1979Tiraspol86.90210155220585365.16
2Vlasenco OlegO1982Tiraspol88.60180150240570351.86
1Sokolovskiy ViktorM11976Dnestrovsc86.00200130210540349.69
1Meleka VladimirM51955Crasnogorca89.0018090212.5482.5422.14
1Vlasenco OlegMS1982Tiraspol88.60180150240570351.86
Category 100 kg
1Konya DenisJ1997Chişinău94.80185145250580345.39Б.Реутов
2Popescu TudorJ1997Chişinău98.50185145225555324.68Б.Реутов
1Balan GrigoriyO1983Chişinău96.20165115200480283.87Л.Зубрицкая, А.Русаков
1Bobutsak RuslanM11978Balţi92.90200140235575349.38
Category 110 kg
1Teslev AleksandrT21902Chişinău109.00170110180460259.44Л.Зубрицкая, А.Русаков
1Dovganyuk YanJ1998Chişinău107.00185120207.5512.5290.64А.Печерский, А.Русаков
1Dolomanzhi JurijO1984Bender103.70230115250595340.99А.Щербаков
1Rybak BorisM51956Bender108.60165120210495389.24А.Щербаков
1Fedoruk SergeyMS1983Bender105.40180120220520296.35А.Щербаков
Category 140 kg
1Ryabov EduardM21969Balţi130.00165140165470282.64

Best lifters

Men
Open
1 Samoylenko Dmitriy 397.60 610 @ 81.10
2 Lisovoy Dmitriy 365.16 585 @ 86.90
3 Vlasenco Oleg 351.86 570 @ 88.60
4 Dolomanzhi Jurij 340.99 595 @ 103.70
5 Balan Grigoriy 283.87 480 @ 96.20
6 Kapunov Aleksey 281.96 405 @ 73.90
Masters
1 Meleka Vladimir 422.14 482.5 @ 89.00
2 Rybak Boris 389.24 495 @ 108.60
Sub-Masters
1 Vlasenco Oleg 351.86 570 @ 88.60
Masters
1 Sokolovskiy Viktor 349.69 540 @ 86.00
2 Bobutsak Ruslan 349.38 575 @ 92.90
Sub-Masters
1 Fedoruk Sergey 296.35 520 @ 105.40
Masters
1 Ryabov Eduard 282.64 470 @ 130.00
Teen/Sub-juniors
1 Doni Artem 286.50 375 @ 65.90
2 Baychurin German 269.61 390 @ 74.60
3 Teslev Aleksandr 259.44 460 @ 109.00
4 Bezhan Ilya 221.22 312.5 @ 72.30
Juniors
1 Konya Denis 345.39 580 @ 94.80
2 Giorgitsa Andrey 336.91 510 @ 79.50
3 Gomeniuc Andrei 326.18 525 @ 87.60
4 Popescu Tudor 324.68 555 @ 98.50
5 Dovganyuk Yan 290.64 512.5 @ 107.00