Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

RPF Russian Bench Press Championships

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Location
Stavropol
Date
9 - 10 oct 1992
Division
equip
Number of participants
198
ID
1212
Views
1552
Added by
kotmurzik 30 jan 2010
Women
Name YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 44 kg
1
Morozova Iraida 1961 Yoshkar-Ola 43.15 52.5
nr 57.5
60.0
57.5
82.01 12 В.Спириденко
2
Tesleva Svetlana 1975 Ulan-Ude 42.25 40.0
42.5
42.5
40.0
57.82 9 А.Деханов
Category 48 kg
1
Stepanova Svetlana 1975 Kamyshin 47.90 77.5
nr 83.5
87.5
82.5
109.43 12 П.Чернышов
2
Zagrudnyaya Galina 1955 Kemerovo 47.40 60.0
65.0
65.0
60.0
80.20 9 А.Загрудний
3
Yamskikh Elena 1975 Krasnoyarsk 47.70 60.0
62.5
60.0
79.83 8 С.Вислоцкий
4
Khramtsova Olga 1964 Kamensk-Uralskiy 47.50 50.0
52.5
55.0
52.5
70.07 7 А.Сулицин
5
Akdasova Mariya 1971 Saint Petersburg 47.60 50.0
50.0
50.0
50.0
66.63 6 Л.Петров
6
Obrezkova Valentina 1960 Orsk 47.80 50.0
55.0
55.0
50.0
66.42 5 Е.Галахов
7
Fasakhova Djamilya 1968 Obninsk 47.80 35.0
35.0
37.5
37.5
49.82 4 В.Хабаровский
Category 52 kg
1
Nelyubova Valentina 1966 Krasnoyarsk 51.75 75.0
nr 80.0
82.5
80.0
100.10 12 А.Бычков
2
Uvachan Nadezhda 1944 Krasnoyarsk 50.70 57.5
60.0
62.5
60.0
76.27 9
3
Akhnazarova Natalya 1962 Dolgoprudnyy 51.65 60.0
62.5
62.5
60.0
8 Н.Борисов
4
Denisova Vera 1968 Kostroma 51.95 55.0
57.5
60.0
60.0
74.85 7 А.Муравьев
5
Chernyshova Larisa 1973 Saint Petersburg 51.00 52.5
57.5
57.5
57.5
72.76 6 А.Петров
6
Bolshakova Olga 1964 Krasnoyarsk 52.00 57.5
62.5
62.5
57.5
71.68 5 Г.Ходосевич-А.Загрудний
7
Kachan Olga 1961 Severodvinsk 51.00 45.0
50.0
52.5
52.5
66.43 4 Г.Ходосевич-В.Громов
8
Karaush Olga 1973 Vladimir 50.20 35.0
40.0
40.0
51.23 3 А.Лаврентьев
9
Bekreneva Svetlana 1969 Novocheboksarsk 51.40 35.0
40.0
42.5
40.0
50.31 2 С.Иванов
Category 56 kg
1
Sibiriakova Elena 1968 Kemerovo 55.15 nr 80.0
87.5
87.5
80.0
95.26 12 В.Загрудний
2
Ivanova Natalya 1964 Omsk 55.80 80.0
85.0
85.0
80.0
94.39 9 В.Крюков
3
Trifonova Tatyana 1966 Novosibirsk 55.30 75.0
77.5
80.0
77.5
92.09 8 Н.Исаченко
4
Rodionova Elena 1968 Saint Petersburg 55.75 70.0
75.0
77.5
77.5
91.51 7 Л.Петров
5
Shpilenya Natalya 1960 Saint Petersburg 55.00 62.5
65.0
70.0
70.0
83.53 6 Л.Петров
6
Soboleva Irina 1971 Krasnoyarsk 55.80 62.5
65.0
67.5
67.5
79.64 И.Соболев
7
Fomina Elena 1969 Ulyanovsk 55.85 50.0
55.0
60.0
60.0
70.74 5 А.Фомин
8
Ivanova Lyudmila 1965 Sverdlovskaya oblast 55.90 55.0
57.5
60.0
57.5
67.75 4 А.Сулицин
9
Kotelnikova Olga 1977 Obninsk 55.50 45.0
50.0
52.5
50.0
59.25 3 В.Котельников
10
Sinyukova Elena 1976 Respublika Mordoviya 55.75 45.0
47.5
45.0
53.13 2 А.Бикчурин
11
Chikhacheva Elena 1968 Vladimir 56.00 40.0
40.0
45.0
40.0
47.06 1 А.Фанфимов
Category 60 kg
1
Fishchenko Svetlana 1965 Krasnoyarsk 59.70 87.5
92.5
nr 95.0
95.0
12 Г.Ходосевич
2
Tkachenko Olga 1975 Volgograd 59.50 75.0
80.0
80.0
80.0
89.77 9 П.Чернышов
3
Ivanova Inna 1970 Omsk 59.60 80.0
90.0
90.0
80.0
89.65 8 В.Миронова
4
Galimova Alevtina 1966 Nizhniy Tagil 59.50 70.0
75.0
75.0
75.0
84.16 7 Н.Пятницкий
5
Chistiakova Vera 1973 Krasnoyarsk 59.30 60.0
62.5
65.0
65.0
73.13 6 Г.Ходосевич
6
Shevchenko Yuliya 1973 Sverdlovskaya oblast 57.50 50.0
57.5
60.0
57.5
66.27 5 В.Пепелев
7
Mkhitarova Anzhela 1975 Stavropol 57.00 52.5
52.5
55.0
52.5
60.92 4 И.Рогожин
8
Leschenko Larisa 1970 Krasnoyarsk 59.60 52.5
57.5
57.5
52.5
58.84 3 И.Увачан
9
Mikhaylova Olga 1976 Obninsk 59.10 45.0
50.0
55.0
50.0
56.40 2 В.Котельников
Category 67.5 kg
1
Tanokova Ekaterina 1964 Tomsk 66.90 90.0
100.0
nr 105.0
105.0
107.86 12 самостоятельно
2
Yarushevich Ludmila 1964 Krasnoyarsk 66.90 75.0
80.0
82.5
80.0
82.18 8 Г.Ходасевич
3
Lyakina Nataliya 1970 Krasnoyarsk 65.30 80.0
85.0
87.5
87.5
91.48 9 Г.Ходосевич
4
Chernykh Irina 1966 Saint Petersburg 66.20 60.0
65.0
70.0
70.0
72.46 6 Л.Петров
5
Trufanova Irina 1962 Tula 66.75 70.0
75.0
80.0
75.0
77.17 7 В.Воронин
6
Napidenina Tatyana 1974 Kamyshin 67.50 60.0
60.0
62.5
62.5
63.79 3 П.Чернышов
7
Paportnaya Svetlana 1967 Yoshkar-Ola 65.75 60.0
62.5
65.0
65.0
67.62 5 В.Спириденко
8
Zimina Marina 1972 Suzemka 67.50 62.5
65.0
65.0
66.34 4 Андриенко
9
Krapivina Ekaterina 1975 Vladimir 66.45 50.0
52.5
50.0
51.61 2 Анфилова
Category 75 kg
1
Savina Svetlana 1959 Moskovskaya oblast 72.90 100.0
105.0
nr 105.0
105.0
101.65 12 М.Богорад
2
Magula Natalya 1966 Khabarovsk 67.60 75.0
80.0
85.0
85.0
86.66 9 С.Медведев
3
Tarakanova Larisa 1971 Nadym 73.80 75.0
85.0
90.0
85.0
8 Е.Бражникова
4
Doragaya Larisa 1965 Khabarovsk 70.30 72.5
77.5
80.0
80.0
79.35 7 В.Мулин
5
Oskina Irina 1975 Stavropol 69.20 65.0
70.0
75.0
70.0
70.20 6 И.Рогожин
Category 82.5 kg
1
Rumyantseva Natalya 1971 Leningradskaya oblast 78.80 85.0
nr 95.0
100.0
95.0
87.67 12 Л.Петров
2
Ignatenkova Elena 1971 Bryanskaya oblast 75.10 82.5
87.5
90.0
90.0
85.49 9 А.Коротченко
3
Yakovleva Tatyana 1969 Novgorodskaya oblast 76.00 85.0
90.0
90.0
85.0
80.14 8 В.Кочерыгин
4
Korshunova (Khotimchenko) Alla 1968 Khabarovsk 82.40 77.5
80.0
80.0
80.0
72.04 7 Е.Пупышев
Category 90+ kg
1
Dyakova Zhanna 1969 Volgograd 115.40 100.0
nr 105.0
110.0
105.0
84.56 9 В.Лисицин
2
Pavlova Anastasia 1968 Leningradskaya oblast 100.70 87.5
95.0
100.0
100.0
83.09 12 Л.Петров
3
Kuznetsova Natalya 1978 Leningradskaya oblast 96.60 70.0
80.0
80.0
80.0
67.33 8 Л.Петров
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Stepanova Svetlana 82.5 47.90 109.43
2
Tanokova Ekaterina 105.0 66.90 107.86
3
Savina Svetlana 105.0 72.90 101.65
4
Nelyubova Valentina 80.0 51.75 100.10
5
Sibiriakova Elena 80.0 55.15 95.26
6
Rumyantseva Natalya 95.0 78.80 87.67
7
Dyakova Zhanna 105.0 115.40 84.56
8
Morozova Iraida 57.5 43.15 82.01
Team
Team Result Points
1
Krasnoyarsk 12 + 12 + 9 + 9 + 8 50
2
Leningradskaya oblast 12 + 12 + 8 32
3
Saint Petersburg 7 + 6 + 6 + 6 + 6 31
4
Khabarovsk 9 + 7 + 7 23
5
Kemerovo 12 + 9 21
6
Volgograd 9 + 9 18
7
Omsk 9 + 8 17
Yoshkar-Ola 12 + 5 17
8
Kamyshin 12 + 3 15
9
Moskovskaya oblast 12 12
Tomsk 12 12
10
Stavropol 6 + 4 10
11
Bryanskaya oblast 9 9
Obninsk 4 + 3 + 2 9
Sverdlovskaya oblast 5 + 4 9
Ulan-Ude 9 9
12
Dolgoprudnyy 8 8
Nadym 8 8
Novgorodskaya oblast 8 8
Novosibirsk 8 8
13
Kamensk-Uralskiy 7 7
Kostroma 7 7
Nizhniy Tagil 7 7
Tula 7 7
14
Vladimir 3 + 2 + 1 6
15
Orsk 5 5
Ulyanovsk 5 5
16
Severodvinsk 4 4
Suzemka 4 4
17
Novocheboksarsk 2 2
Respublika Mordoviya 2 2