Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

X Masters Russian National Bench Press Championships

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Location
Slyudyanka
Date
14 aug 2012
Division
equip
Number of participants
62
ID
10143
Views
1542
Added by
kadet 17 aug 2012
Women
Name YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 52 kg
1
Gutorova Valentina 1971 Irkutsk 49.20 nr 95.0
100.0
nr 102.5
nr 102.5
12 Володько В.А.
Category 57 kg
1
Knysh Olga 1965 Zelenogorsk 55.80 25.0
25.0
27.5
27.5
32.45 12 Чешук С.С.
Category 63 kg
1
Megezhekskaya Aleksandra 1971 Yakutsk 62.85 90.0
105.0
105.0
105.0
112.97 12 Лауэр А. А., Колодко Н.А.
2
Gorbacheva Svetlana 1965 Zelenogorsk 59.70 45.0
47.5
50.0
50.0
55.96 9 Чешук С.С.
Men
Name YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 66 kg
1
Busygin Aleksandr 1969 Zaozyorniy 65.50 110.0
115.0
120.0
120.0
94.82 12 Самостоятельно
2
Emelyanov Nikolay 1963 Leninsk-Kuznetskiy 65.50 105.0
112.5
120.0
112.5
88.89 9 Квич С.
Category 74 kg
1
Kopeykin Konstantin 1966 Zykovo 73.60 190.0
200.0
215.0
200.0
144.42 12 Самостоятельно
2
Semenov Konstantin 1964 Chenyshevsk 72.09 165.0
170.0
175.0
170.0
124.62 9 Самостоятельно
3
Adamovskiy Ivan 1972 Bratsk 73.70 150.0
157.5
172.5
157.5
113.62 8 Самостоятельно
Category 83 kg
1
Shmyglevskiy Andrey 1969 Krasnoyarsk 82.80 180.0
190.0
200.0
200.0
133.69 12 Максимук И.П.
2
Gruzdev Sergey 1968 Bratsk 83.00 155.0
160.0
165.0
160.0
106.80 9 Самостоятельно
3
Gridyakin Aleksandr 1965 Cheremkhovo 82.70 140.0
147.5
155.0
147.5
98.67 8 Акинин Е.В.
4
Lebedev Aleksandr 1966 Irkutsk 82.60 140.0
142.5
147.5
140.0
93.72 7 Володько В.А.
Category 93 kg
1
Stepanenko Aleksandr 1971 Kemerovo 92.55 215.0
222.5
235.0
235.0
147.97 12 Самостоятельно
2
Minenko Viktor 1968 Krasnokamsk 90.80 190.0
200.0
205.0
205.0
130.29 9 Ивенских А.В.
-
Volodko Valeriy 1964 Irkutsk 90.80 205.0
205.0
Самостоятельно
Category 105 kg
1
Dedevshin Stanislav 1969 Kogalym 104.30 235.0
240.0
242.5
242.5
12 Дедевшина Е.В.
2
Gamolin Konstantin 1970 Krasnoyarsk 103.50 235.0
240.0
242.5
240.0
144.15 9 Ковальчук С.Ф.
3
Ulanov Oleg 1971 Gurievsk 100.70 215.0
220.0
230.0
230.0
139.59 8 Бокарев О.В.
4
Osipov Vitaliy 1971 Surgut 103.10 230.0
237.5
237.5
230.0
138.34 7 Фролов М.Н.
5
Stolyarov Timur 1968 Gurievsk 102.50 200.0
200.0
210.0
210.0
126.59 6 Бокарев О.В.
6
Vasilyev Aleksandr 1972 Irkutsk 104.00 160.0
167.5
175.0
175.0
5 Королёв А.В., Несмеянов А.И.
Category 120 kg
1
Bokarev Oleg 1965 Gurievsk 114.80 240.0
250.0
260.0
260.0
151.14 12 Самостоятельно
2
Rogachev Grigoriy 1969 Krasnoyarsk 110.20 230.0
232.5
232.5
232.5
136.75 9 Бычков А.Н.
3
Chicherin Aleksandr 1969 Irkutsk 115.45 220.0
220.0
230.0
230.0
133.50 8 Соболев И.В.
4
Zherdev Valeriy 1964 Chita 111.20 210.0
220.0
210.0
123.18 7 Колтаков В.М.
Category 120+ kg
1
Morozevich Vitaliy 1966 Irkutsk 179.95 240.0
262.5
275.0
275.0
148.00 12 Несмеянов А.И. Володько В.А.
2
Marochkin Viktor 1967 Dyat'kovo 131.55 225.0
235.0
242.5
242.5
9 Ратниекс К.Ю., Бычков С.А
3
Andreev Yuriy 1964 Krasnyy Chikoy 157.50 225.0
230.0
230.0
225.0
123.63 8 Самостоятельно
-
Kolchanov Aleksandr 1969 Irkutsk 144.50 260.0
260.0
262.5
Володько В.А.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Megezhekskaya Aleksandra 105.0 62.85 112.97
2
Gorbacheva Svetlana 50.0 59.70 55.96
3
Knysh Olga 27.5 55.80 32.45
Absolute
Men
Name Result Weight Points
1
Bokarev Oleg 260.0 114.80 151.14
2
Morozevich Vitaliy 275.0 179.95 148.00
3
Stepanenko Aleksandr 235.0 92.55 147.97
4
Kopeykin Konstantin 200.0 73.60 144.42
5
Gamolin Konstantin 240.0 103.50 144.15
6
Ulanov Oleg 230.0 100.70 139.59
7
Osipov Vitaliy 230.0 103.10 138.34
8
Rogachev Grigoriy 232.5 110.20 136.75
9
Shmyglevskiy Andrey 200.0 82.80 133.69
10
Chicherin Aleksandr 230.0 115.45 133.50
Team
Team Result Points
1
Irkutsk 12 + 12 + 8 + 7 + 5 44
2
Krasnoyarsk 12 + 9 + 9 30
3
Gurievsk 12 + 8 + 6 26
4
Zelenogorsk 12 + 9 21
5
Bratsk 9 + 8 17
6
Kemerovo 12 12
Kogalym 12 12
Yakutsk 12 12
Zaozyorniy 12 12
Zykovo 12 12
7
Chenyshevsk 9 9
Dyat'kovo 9 9
Krasnokamsk 9 9
Leninsk-Kuznetskiy 9 9
8
Cheremkhovo 8 8
Krasnyy Chikoy 8 8
9
Chita 7 7
Surgut 7 7