Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Russia BP SJ&J Championships

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Location
Yekaterinbourg
Date
18 - 21 feb 2019
Division
equip
Number of participants
202
ID
54337
Views
3679
Added by
PeteKravtsov 18 may 2019
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 53 kg
1
Vakhrushev Konstantin T 2003 Zelenogorsk 52.78 95.0
100.0
105.0
105.0
101.45 12 Юдинцева А.Г., Чехович Д.В.
2
Maltsev Nikita T 2001 Pyt-Yakh 50.88 90.0
90.0
95.0
95.0
95.39 9 Симонов Д.В., .
3
Levin Nikolay T 2001 Biysk 51.92 95.0
100.0
100.0
95.0
93.37 8 Подзоров А.В.
4
Andrienko Nikita T 2003 Leninsk-Kuznetskiy 51.14 85.0
90.0
90.0
90.0
89.88 7 Небаева Н.Е.
5
Nikiforov Nikita T 2001 Dalnegorsk 52.76 87.5
92.5
92.5
87.5
84.58 6 Ким С.А.
6
Dyakov Nikita T 2001 Noyabrsk 52.80 72.5
77.5
80.0
77.5
74.85 5 Флегантов А.О.
7
Repin Aleksandr T 2003 Salehard 52.86 65.0
70.0
72.5
70.0
67.53 4 Хосроева Е.В., Хосроев М.Г.
8
Moiseenko Vladislav T 2005 Noyabrsk 52.78 52.5
57.5
62.5
62.5
60.39 3 Флегантов А.О.
Category 59 kg
1
Marichev Ilya T 2001 Obninsk 58.56 155.0
155.0
160.0
160.0
139.56 12 Маричев И.В.
2
Titov Egor T 2002 Seversk 58.44 122.5
127.5
132.5
132.5
115.79 9 Расторгуев Н.Г.
3
Aksaev Maksim T 2001 Noyabrsk 58.84 112.5
115.0
127.5
115.0
99.86 8 Флегантов А.О.
4
Kleymakov Maksim T 2001 Tikhvin 58.34 90.0
95.0
100.0
95.0
83.16 7 Тузов С.Г.
5
Koval Leonid T 2003 Dalnegorsk 58.54 60.0
65.0
65.0
56.71 6 Лапынин В.Б.
-
Volkov Danil T 2002 Naberezhnie Chelny 58.54 125.0
125.0
125.0
Роенко Е.В., Рыженков А.А.
Category 66 kg
1
Prokopyev Valeriy T 2001 Noyabrsk 65.30 135.0
140.0
145.0
140.0
110.90 12 Флегантов А.О.
2
Suvorov Nikita T 2001 Urengoy 65.60 135.0
135.0
137.5
137.5
108.51 9 Ковбель С.О.
3
Shabanov Evgeniy T 2001 Hanti-Mansiysk 65.90 130.0
137.5
140.0
137.5
108.10 8 Нарыгина Е.О.
4
Shevchenko Igor T 2001 Nizhniy Tagil 64.00 135.0
135.0
145.0
135.0
108.77 7 Рамазанов Р.М.
5
Lutsakov Aleksandr T 2002 Suzemka 64.15 95.0
100.0
105.0
105.0
84.43 6 Заложкова Ю.Н., Заложков С.В.
6
Gziryan Armen T 2001 Novokubansk 64.20 100.0
120.0
120.0
100.0
80.35 5 Лунев А.А.
7
Sergeev Artem T 2003 Rezh 65.75 85.0
90.0
95.0
95.0
74.83 4 Сурнин Р.В.
-
Mullin Daniil T 2001 Ulyanovsk 65.70 145.0
145.0
147.5
Рафиков М.И.
Category 74 kg
1
Stepanov Evgeniy T 2001 Zykovo 73.35 170.0
177.5
177.5
177.5
128.48 12 Ходосевич Г.В.
2
Pasynkov Vitaliy T 2001 Solikamsk 72.55 165.0
175.0
175.0
165.0
120.39 9 Чуклинов С.А.
3
Veretennikov Maksim T 2003 Kamyshin 73.30 150.0
157.5
162.5
162.5
117.68 8 Быков А.С.
4
Talko Andrey T 2002 Irkutsk 73.10 152.5
157.5
162.5
157.5
114.29 7 Володько В.А.
5
Nekrasov Pavel T 2001 Krasnoufimsk 72.45 140.0
147.5
152.5
147.5
107.73 6 Федосиенко С.А., Некрасов М.П.
6
Zaytsev Nikita T 2001 Nizhniy Tagil 70.45 130.0
130.0
130.0
130.0
96.95 5 Рамазанов Р.М.
7
Piskov Ilya T 2001 Noyabrsk 69.45 80.0
85.0
90.0
90.0
67.86 4 Флегантов А.О.
8
Bukharov Kiril T 2002 Chelyabinsk 73.80 87.5
92.5
92.5
87.5
63.06 3 Абрамов Д.С.
-
Nikitin Kenzhes T 2002 Cheboksari 73.70 170.0
170.0
170.0
Тимофеев А.Б.
Category 83 kg
1
Kuzubov Aleksandr T 2001 Belgorod 80.35 185.0
195.0
197.5
185.0
125.95 12 Чурикова Е.В.
2
Sosedov Sergey T 2002 Krasnoyarsk 81.40 165.0
170.0
175.0
170.0
114.81 9 Долгопятов Ф.В.
3
Khodosenko Yaroslav T 2001 Poykovskiy 81.70 152.5
160.0
167.5
160.0
107.82 8 Малюгин В.С.
4
Gashnikov Vitaliy T 2001 Ufa 81.85 150.0
160.0
170.0
160.0
107.70 7 Николаев Р.В.
5
Kazak Vyacheslav T 2001 Nizhnevartovsk 82.00 157.5
167.5
167.5
157.5
105.90 6 Мороз В.И., Хамов А.С.
6
Perepechin Artem T 2002 Pyt-Yakh 81.30 135.0
145.0
145.0
135.0
91.24 5 Симонов Д.В.
7
Zolotarev Sergey T 2002 Chelyabinsk 79.55 95.0
102.5
102.5
95.0
65.09 4 Абрамов Д.С.
-
Ferderer Denis T 2001 Nizhniy Tagil 79.00 130.0
130.0
130.0
Рамазанов Р.М.
Category 93 kg
1
Shupikov Pavel T 2002 Suzemka 91.40 182.5
190.0
200.0
200.0
126.70 12 Заложкова Ю.Н., Заложков С.В.
2
Volbenko Mikhail T 2001 Poykovskiy 90.75 180.0
187.5
197.5
187.5
119.20 9 Малюгин В.С.
3
Konkov Arseniy T 2001 Kogalym 92.25 177.5
187.5
195.0
187.5
118.24 8 Степаненко В.А.
4
Gugnin Nikita T 2001 Leninsk-Kuznetskiy 92.55 167.5
177.5
177.5
167.5
105.47 7 Небаев М.Л.
5
Brekhov Ilya T 2002 Krasnoufimsk 89.60 160.0
175.0
187.5
160.0
102.38 6 Некрасов М.П.
6
Fedorov Dmitriy T 2001 Ufa 91.10 160.0
165.0
167.5
160.0
101.52 5 Николаев Р.В.
7
Struikhin Nikita T 2003 Rezh 89.70 130.0
135.0
140.0
135.0
86.33 4 Сурнин Р.В.
Category 105 kg
1
Kolevatov Aleksey T 2001 Kirov 102.55 165.0
175.0
180.0
180.0
108.48 12 Арасланов Р.Н.
2
Khaybullin Stepan T 2002 Naberezhnie Chelny 94.00 170.0
177.5
200.0
177.5
110.95 9 Рыженков А.А.
3
Kurdyukov Andrey T 2003 Pyt-Yakh 102.30 165.0
175.0
175.0
175.0
105.57 8 Симонов Д.В., .
4
Sakharov Pavel T 2002 Kurgan 104.20 160.0
170.0
180.0
170.0
101.86 7 Базаров В.Д.
5
Pirtskhalava Dimuriy T 2001 Nizhniy Tagil 102.65 150.0
165.0
180.0
165.0
99.41 6 Рамазанов Р.М.
6
Silin Maksim T 2001 Tyumen 103.20 140.0
150.0
152.5
140.0
84.18 5 Поздеева Н.Н., Щербакова М.А.
Category 120 kg
1
Sherstnev Ilya T 2003 Zelenodolsk 112.00 210.0
225.0
241.0
225.0
131.70 12 Крысин И.А.
2
Eremenko Denis T 2001 Leninsk-Kuznetskiy 105.90 160.0
165.0
170.0
170.0
101.28 9 Небаева Н.Е.
3
Pugovkin Ivan T 2002 Magadan 110.30 142.5
150.0
155.0
155.0
91.14 8 Крюков М.Ю.
4
Mokhov Ilya T 2003 Tikhvin 107.95 140.0
142.5
150.0
142.5
84.36 7 Тузов С.Г.
5
Nigmatullin Maksim T 2001 Nizhniy Tagil 107.75 110.0
120.0
125.0
120.0
71.08 6 Чурсина В.О., Шекуров С.В.
Category 120+ kg
1
Efimik Dmitriy T 2001 Yakutsk 123.80 200.0
210.0
220.0
210.0
119.91 12 Румянцев С.С.
2
Belousov Ivan T 2001 Krasnoyarsk 131.80 190.0
200.0
202.2
202.2
114.09 9 Долгопятов Ф.В.
3
Sunnatov Rustam T 2002 Belovo 120.05 195.0
200.0
200.0
200.0
114.97 8 Алсуфьев Ю.В., Белобородов М.Н.
4
Tkachuk Egor T 2001 Gubkinskiy 137.80 180.0
190.0
202.5
190.0
106.43 7 Ионин А.А.
5
Azizov Mukhametdin T 2003 Pyt-Yakh 141.90 140.0
150.0
160.0
150.0
83.65 6 Симонов Д.В.
Absolute
Men
Name Result Weight Points
1
Marichev Ilya 160.0 58.56 139.56
2
Sherstnev Ilya 225.0 112.00 131.70
3
Stepanov Evgeniy 177.5 73.35 128.48
4
Shupikov Pavel 200.0 91.40 126.70
5
Kuzubov Aleksandr 185.0 80.35 125.95
6
Pasynkov Vitaliy 165.0 72.55 120.39
7
Efimik Dmitriy 210.0 123.80 119.91
8
Volbenko Mikhail 187.5 90.75 119.20
9
Konkov Arseniy 187.5 92.25 118.24
10
Veretennikov Maksim 162.5 73.30 117.68
Team
Team Result Points
1
Noyabrsk 12 + 8 + 5 + 4 + 3 32
2
Pyt-Yakh 9 + 8 + 6 + 5 28
3
Nizhniy Tagil 7 + 6 + 6 + 5 24
4
Leninsk-Kuznetskiy 9 + 7 + 7 23
5
Krasnoyarsk 9 + 9 18
Suzemka 12 + 6 18
6
Poykovskiy 9 + 8 17
7
Tikhvin 7 + 7 14
8
Belgorod 12 12
Dalnegorsk 6 + 6 12
Kirov 12 12
Krasnoufimsk 6 + 6 12
Obninsk 12 12
Ufa 7 + 5 12
Yakutsk 12 12
Zelenodolsk 12 12
Zelenogorsk 12 12
Zykovo 12 12
9
Naberezhnie Chelny 9 9
Seversk 9 9
Solikamsk 9 9
Urengoy 9 9
10
Belovo 8 8
Biysk 8 8
Hanti-Mansiysk 8 8
Kamyshin 8 8
Kogalym 8 8
Magadan 8 8
Rezh 4 + 4 8
11
Chelyabinsk 4 + 3 7
Gubkinskiy 7 7
Irkutsk 7 7
Kurgan 7 7
12
Nizhnevartovsk 6 6
13
Novokubansk 5 5
Tyumen 5 5
14
Salehard 4 4