Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

VI tournament Russkiy Sever

Federation
Russian Union Of Powerlifters (ROP)
From queues
VI Всероссийский мастерский турнир "Русский север"
Location
Vologda
Date
25 dec 2021
Division
raw
Number of participants
126
ID
66391
Views
3569
Added by
KatyaSheveleva 25 dec 2021
Editor
KatyaSheveleva 6 jun 2022
Women
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 48 kg
1
Guseva Kseniya O 2000 Moscow 46.50 85.0
95.0
100.0
95.0
95.0
42.5
47.5
50.0
47.5
47.5
80.0
87.5
92.5
87.5
87.5
230.0
277.77 Румянцев С.
Category 56 kg
1
Agapitova Polina T3 2002 Arhangelsk 54.10 55.0
60.0
62.5
62.5
62.5
32.5
37.5
40.0
40.0
40.0
65.0
70.0
75.0
75.0
75.0
177.5
190.49 Аксёнов П.
1
Shtanko Darya O 1998 Moscow 55.30 110.0
115.0
117.5
117.5
117.5
52.5
57.5
57.5
52.5
52.5
100.0
107.5
115.0
107.5
107.5
277.5
292.62 Румянцев С.
Category 60 kg
1
Sapozhnikova Anastasiya O 1995 Moscow 59.20 120.0
132.5
140.0
132.5
132.5
52.5
57.5
57.5
52.5
52.5
100.0
110.0
120.0
120.0
120.0
305.0
304.50 Румянцев С.
1
Utkina Olga M1 1979 Arhangelsk 58.70 120.0
120.0
130.0
130.0
130.0
55.0
57.5
60.0
57.5
57.5
117.5
125.0
130.0
125.0
125.0
312.5
320.38 Тишук В.
Category 75 kg
1
Semykina Darya O 2001 Moscow 72.50 135.0
145.0
155.0
155.0
155.0
72.5
77.5
80.0
80.0
80.0
120.0
130.0
140.0
140.0
140.0
375.0
320.81 Румянцев С.
Men
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 75 kg
1
Abdullaev Anvar O 2002 Moscow 70.80 145.0
160.0
160.0
160.0
102.5
112.5
120.0
120.0
120.0
140.0
155.0
155.0
155.0
435.0
313.07 Румянцев С.
Category 82.5 kg
1
Kesler Anton O 1992 Cherepovets 82.00 190.0
200.0
200.0
200.0
140.0
140.0
145.0
145.0
145.0
200.0
200.0
212.5
212.5
212.5
557.5
360.79
2
Masolbasov Aleksey O 2002 Moscow 78.40 160.0
170.0
180.0
180.0
180.0
110.0
120.0
130.0
120.0
120.0
160.0
180.0
190.0
190.0
190.0
490.0
326.83 Румянцев С.
Category 90 kg
1
Zykov Maksim O 2002 Moscow 87.30 215.0
230.0
230.0
230.0
230.0
130.0
140.0
145.0
140.0
140.0
200.0
220.0
230.0
220.0
220.0
590.0
367.33 Румянцев С.
2
Vasilenko Ivan O 1985 Uhkta 89.00 165.0
175.0
182.5
182.5
182.5
155.0
162.5
167.5
162.5
162.5
220.0
230.0
235.0
235.0
235.0
580.0
357.11
3
Radzhabov Roman O 1985 Cherepovets 88.80 200.0
210.0
210.0
210.0
210.0
117.5
125.0
130.0
125.0
125.0
205.0
217.5
217.5
217.5
217.5
552.5
340.59 Громов А.
Category 100 kg
1
Lysenko Aleksandr O 1999 Moscow 98.70 190.0
205.0
215.0
215.0
215.0
140.0
150.0
160.0
160.0
160.0
215.0
225.0
230.0
230.0
230.0
605.0
353.65 Румянцев С.
2
Peunkov Mikhail O 1987 Cherepovets 97.90 200.0
220.0
220.0
200.0
200.0
145.0
145.0
150.0
145.0
145.0
220.0
235.0
245.0
235.0
235.0
580.0
340.26 Громов А.
Category 140 kg
1
Gnabro Kokolou Elisee O 1998 Cote d'Ivoire 125.80 260.0
270.0
270.0
270.0
270.0
160.0
170.0
180.0
180.0
180.0
260.0
280.0
300.0
280.0
280.0
730.0
397.55 Румянцев С.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 3
1
Agapitova Polina 177.5 54.10 190.49
Open
1
Semykina Darya 375.0 72.50 320.81
2
Sapozhnikova Anastasiya 305.0 59.20 304.50
3
Shtanko Darya 277.5 55.30 292.62
4
Guseva Kseniya 230.0 46.50 277.77
Masters 1
1
Utkina Olga 312.5 58.70 320.38
Absolute
Men
Name Result Weight Points
1
Gnabro Kokolou Elisee 730.0 125.80 397.55
2
Zykov Maksim 590.0 87.30 367.33
3
Kesler Anton 557.5 82.00 360.79
4
Vasilenko Ivan 580.0 89.00 357.11
5
Lysenko Aleksandr 605.0 98.70 353.65
6
Radzhabov Roman 552.5 88.80 340.59
7
Peunkov Mikhail 580.0 97.90 340.26
8
Masolbasov Aleksey 490.0 78.40 326.83
9
Abdullaev Anvar 435.0 70.80 313.07