Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Open master tournament "Baikal Cup"

Federation
Russian Union Of Powerlifters (ROP)
From queues
Location
Irkutsk
Date
7 - 8 dec 2019
Division
raw
Number of participants
138
ID
62120
Views
10746
Added by
KatyaSheveleva 18 dec 2019
Editor
KatyaSheveleva 20 jan 2021
Women
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 52 kg
-
Guseva Alena O 1978 Irkutsk 50.70 95.0
95.0
95.0
95.0
Лаврентьев Н.
Category 56 kg
1
Sumarokova Nadezhda O 1992 Chita 55.00 85.0
85.0
90.0
85.0
85.0
55.0
60.0
62.5
60.0
60.0
110.0
120.0
132.5
120.0
120.0
265.0
316.23 Кандауров Ю.
Category 60 kg
1
Albertyan Narine O 1982 Irkutsk 57.30 70.0
75.0
77.5
75.0
75.0
45.0
47.5
50.0
50.0
50.0
80.0
80.0
80.0
80.0
80.0
205.0
236.90 Орлов А.
Category 67.5 kg
1
Leonova Anna J 1996 Irkutsk 65.70 80.0
85.0
90.0
90.0
90.0
37.5
40.0
42.5
40.0
40.0
90.0
95.0
100.0
100.0
100.0
230.0
239.39
2
Bolshakova Darya J 1998 Irkutsk 66.80 75.0
80.0
85.0
80.0
80.0
45.0
47.5
47.5
45.0
45.0
95.0
100.0
95.0
95.0
220.0
226.23 Орлов А.
1
Darakchan Elena O 1988 Irkutsk 66.90 107.5
110.0
110.0
110.0
110.0
55.0
60.0
60.0
55.0
55.0
100.0
105.0
110.0
105.0
105.0
270.0
277.34
Category 75 kg
1
Parilova Mariya J 1996 Irkutsk 71.30 90.0
95.0
100.0
100.0
100.0
50.0
55.0
55.0
55.0
55.0
100.0
107.5
112.5
112.5
112.5
267.5
262.80 Орлов А.
1
Kravchenko Valentina O 1993 Irkutsk 72.30 100.0
110.0
115.0
115.0
115.0
60.0
65.0
65.0
60.0
60.0
110.0
115.0
120.0
115.0
115.0
290.0
282.27 Распутин Е.
Men
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 67.5 kg
1
Dambaev Maksim T 2003 Ulan-Ude 66.40 85.0
95.0
100.0
100.0
100.0
62.5
65.0
67.5
67.5
67.5
125.0
135.0
140.0
135.0
135.0
302.5
236.35
2
Chalov Daniil T 2004 Sayansk 65.00 75.0
82.5
90.0
90.0
90.0
65.0
70.0
72.5
70.0
70.0
105.0
115.0
122.5
122.5
122.5
282.5
224.64 Мещеряков В.
Category 75 kg
1
Galichin Egor T 2003 Irkutsk 71.60 100.0
107.5
110.0
110.0
110.0
60.0
62.5
62.5
60.0
60.0
115.0
120.0
125.0
125.0
125.0
295.0
217.34
1
Biryukov Sergey O 1993 Bratsk 74.00 160.0
170.0
170.0
170.0
170.0
130.0
135.0
140.0
135.0
135.0
190.0
200.0
210.0
200.0
200.0
505.0
363.25 Белых А.
Category 82.5 kg
1
Sonin Nikita T 2003 Ulan-Ude 78.20 100.0
110.0
110.0
110.0
110.0
80.0
82.5
85.0
85.0
85.0
135.0
135.0
135.0
135.0
135.0
330.0
228.61
1
Dukhovnikov Aleksey O 1992 Baykalsk 81.20 207.5
217.5
220.0
217.5
217.5
137.5
142.5
142.5
142.5
142.5
205.0
212.5
215.0
215.0
215.0
575.0
388.93 Макаренко В.
2
Kovalev Andrey O 1991 Angarsk 81.00 160.0
170.0
175.0
175.0
175.0
135.0
140.0
145.0
140.0
140.0
210.0
217.5
225.0
225.0
225.0
540.0
365.81 Вяхирев И.
3
Sosnovskiy Nikita O 1987 Irkutsk 81.40 170.0
180.0
180.0
170.0
170.0
110.0
120.0
130.0
120.0
120.0
200.0
215.0
220.0
220.0
220.0
510.0
344.44 Нурутдинов М.
Category 90 kg
1
Svoboda Evgeniy O 1972 Ulan-Ude 88.90 160.0
175.0
185.0
185.0
185.0
125.0
135.0
135.0
135.0
180.0
205.0
205.0
205.0
525.0
337.29 Свобода Е.
2
Andreev Pavel O 1990 Irkutsk 89.10 190.0
202.5
202.5
190.0
190.0
125.0
132.5
135.0
132.5
132.5
200.0
210.0
210.0
200.0
200.0
522.5
335.29
3
Tambovtsev Dmitriy O 1990 Irkutsk 88.20 155.0
162.5
167.5
162.5
162.5
130.0
135.0
140.0
135.0
135.0
200.0
210.0
220.0
210.0
210.0
507.5
497.86
1
Svoboda Evgeniy M2 1972 Ulan-Ude 88.90 160.0
175.0
185.0
185.0
185.0
125.0
135.0
135.0
135.0
180.0
205.0
205.0
205.0
525.0
337.29 Свобода Е.
Category 100 kg
1
Kolodkin Sergey O 1987 Irkutsk 99.20 190.0
210.0
215.0
210.0
210.0
110.0
120.0
110.0
110.0
220.0
235.0
245.0
235.0
235.0
555.0
338.86 Прилуцкий С.
2
Engelgard Artem O 1982 Angarsk 96.30 160.0
165.0
172.5
172.5
172.5
110.0
117.5
125.0
117.5
117.5
200.0
210.0
220.0
220.0
220.0
510.0
315.32 Вяхирев И.
3
Shulgin Aleksey O 1981 Irkutsk 97.40 140.0
140.0
150.0
140.0
140.0
110.0
115.0
115.0
110.0
110.0
170.0
180.0
190.0
190.0
190.0
440.0
270.71
Category 110 kg
1
Komolikov Oleg O 1985 Irkutsk 109.70 185.0
200.0
207.5
207.5
207.5
130.0
140.0
140.0
140.0
230.0
242.5
250.0
250.0
250.0
597.5
351.92 Орлов А.
2
Bocharnikov Andrey O 1984 Mirnyy 105.60 160.0
175.0
185.0
185.0
185.0
125.0
132.5
135.0
132.5
132.5
250.0
270.0
280.0
270.0
270.0
587.5
350.37
3
Litvinov Mikhail O 1983 Mirnyy 109.00 170.0
185.0
200.0
200.0
200.0
130.0
140.0
145.0
145.0
145.0
200.0
220.0
230.0
230.0
230.0
575.0
339.35
1
Gulyuk Maksim M1 1979 Irkutsk 103.20 170.0
175.0
180.0
180.0
180.0
105.0
110.0
110.0
105.0
105.0
215.0
215.0
225.0
225.0
225.0
510.0
306.65
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Junior
1
Parilova Mariya 267.5 71.30 262.80
2
Leonova Anna 230.0 65.70 239.39
3
Bolshakova Darya 220.0 66.80 226.23
Open
1
Sumarokova Nadezhda 265.0 55.00 316.23
2
Kravchenko Valentina 290.0 72.30 282.27
3
Darakchan Elena 270.0 66.90 277.34
4
Albertyan Narine 205.0 57.30 236.90
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen
1
Dambaev Maksim 302.5 66.40 236.35
2
Sonin Nikita 330.0 78.20 228.61
3
Chalov Daniil 282.5 65.00 224.64
4
Galichin Egor 295.0 71.60 217.34
Open
1
Tambovtsev Dmitriy 507.5 88.20 497.86
2
Dukhovnikov Aleksey 575.0 81.20 388.93
3
Kovalev Andrey 540.0 81.00 365.81
4
Biryukov Sergey 505.0 74.00 363.25
5
Komolikov Oleg 597.5 109.70 351.92
6
Bocharnikov Andrey 587.5 105.60 350.37
7
Sosnovskiy Nikita 510.0 81.40 344.44
8
Litvinov Mikhail 575.0 109.00 339.35
9
Kolodkin Sergey 555.0 99.20 338.86
10
Svoboda Evgeniy 525.0 88.90 337.29
Masters 1
1
Gulyuk Maksim 510.0 103.20 306.65
Masters 2
1
Svoboda Evgeniy 525.0 88.90 337.29