Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

GPA/IPO/RPU Open Europe Championship

Federation
Russian Union Of Powerlifters (ROP)
From queues
Открытый Чемпионат Европы GPA/IPO/СПР
Location
Dolgoprudnyy
Date
15 oct 2022
Division
raw
Number of participants
152
ID
66750
Views
1961
Added by
KatyaSheveleva 21 oct 2022
Editor
KatyaSheveleva 29 nov 2022
Women
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 60 kg
1
Gorshkova Anastasiya O 1988 Krasnogorsk 58.90 135.0
137.5
142.5
137.5
137.5
60.0
65.0
65.0
60.0
60.0
145.0
150.0
155.0
145.0
145.0
342.5
619.24
2
Nasyrova Anzhelika O 1995 Moscow 59.70 115.0
120.0
125.0
125.0
125.0
65.0
70.0
70.0
65.0
65.0
120.0
127.5
127.5
127.5
317.5
568.01
3
Golubovskaya Alla O 1991 Korolev 59.70 92.5
97.5
97.5
92.5
92.5
42.5
45.0
47.5
45.0
45.0
95.0
100.0
102.5
100.0
100.0
237.5
424.89
Category 67.5 kg
1
Scheglova Tamara O 1984 Moskva 66.40 110.0
120.0
125.0
125.0
125.0
60.0
65.0
65.0
60.0
60.0
110.0
110.0
115.0
115.0
115.0
300.0
496.50
Men
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 75 kg
1
Nikolaev Oleg O 1989 Moskovskaya oblast 72.50 150.0
165.0
175.0
175.0
175.0
110.0
120.0
120.0
120.0
120.0
200.0
215.0
215.0
200.0
200.0
495.0
571.73
1
Zhakin Vladimir O 1952 Moscow 73.90 127.5
132.5
135.0
135.0
135.0
87.5
92.5
95.0
92.5
92.5
147.5
155.0
155.0
147.5
147.5
375.0
724.20
Category 90 kg
1
Arkhipov Aleksandr O 1992 Moscow 90.00 210.0
220.0
230.0
230.0
230.0
150.0
155.0
157.5
157.5
157.5
260.0
275.0
282.5
282.5
282.5
670.0
649.23
Category 100 kg
1
Galizin Aleksey T3 2003 Moscow 97.70 185.0
195.0
200.0
200.0
200.0
120.0
125.0
130.0
130.0
130.0
175.0
190.0
190.0
190.0
190.0
520.0
481.00 Пертенава Д.
1
Karpychev Sergey O 1992 Yaroslavl 94.30 205.0
215.0
215.0
205.0
205.0
150.0
155.0
160.0
160.0
160.0
210.0
225.0
230.0
225.0
225.0
590.0
550.49
Category 110 kg
1
Batunin Mikhail J 2002 Dolgoprudnyy 109.90 155.0
170.0
185.0
185.0
185.0
115.0
122.5
130.0
130.0
130.0
170.0
185.0
195.0
195.0
195.0
510.0
451.35
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Gorshkova Anastasiya 342.5 58.90 619.24
2
Nasyrova Anzhelika 317.5 59.70 568.01
3
Scheglova Tamara 300.0 66.40 496.50
4
Golubovskaya Alla 237.5 59.70 424.89
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 3
1
Galizin Aleksey 520.0 97.70 481.00
Junior
1
Batunin Mikhail 510.0 109.90 451.35
Open
1
Zhakin Vladimir 375.0 73.90 724.20
2
Arkhipov Aleksandr 670.0 90.00 649.23
3
Nikolaev Oleg 495.0 72.50 571.73
4
Karpychev Sergey 590.0 94.30 550.49