Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

All-Russian tournament "Cup of the Sun"

Federation
World Raw Powerlifting Federation (WRPF)
From queues
Всероссийский мастерский турнир «Кубок Солнца»
Location
Stavropol
Date
4 - 5 jun
Division
raw
Number of participants
83
ID
66611
Views
1184
Added by
KatyaSheveleva 9 jun
Editor
KatyaSheveleva 21 sep
Women
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 52 kg
1
Meladze Ekaterina O 1990 Stavropol 51.70 100.0
105.0
105.0
100.0
100.0
55.0
60.0
62.5
62.5
62.5
130.0
140.0
147.5
147.5
147.5
310.0
388.18 Ступников Р.
2
Stepankina Marina O 1998 Zelenograd 51.00 85.0
90.0
92.5
92.5
92.5
50.0
55.0
57.5
57.5
57.5
95.0
100.0
102.5
100.0
100.0
250.0
316.35 Ступников Р.
-
Balatskaya Olga O 1988 Stavropol 51.60 85.0
85.0
85.0
85.0
Картинин В.
Category 56 kg
1
Golub Viktoriya O 1997 Krasnodar 55.50 105.0
110.0
115.0
115.0
115.0
55.0
60.0
60.0
60.0
60.0
135.0
145.0
145.0
135.0
135.0
310.0
367.32
Category 67.5 kg
1
Velikokhatskaya Vilena T2 2004 Volgodonsk 66.20 90.0
97.5
97.5
90.0
90.0
40.0
45.0
45.0
40.0
40.0
90.0
95.0
105.0
95.0
95.0
225.0
232.90 Горобцов Л.
1
Aliferova Anna O 1987 Cherkessk 67.00 95.0
102.5
107.5
107.5
107.5
57.5
62.5
65.0
62.5
62.5
115.0
120.0
130.0
130.0
130.0
300.0
307.83
2
Mescherikova Natalya O 1986 Mineralnie Vodi 67.50 85.0
90.0
95.0
95.0
95.0
65.0
67.5
67.5
65.0
65.0
125.0
140.0
145.0
140.0
140.0
300.0
306.18
Category 75 kg
1
Krakhmaleva Natalya O 1976 Astrahan 74.00 110.0
120.0
122.5
122.5
122.5
62.5
67.5
70.0
67.5
67.5
135.0
145.0
152.5
145.0
145.0
335.0
321.16 Смирнов Д.
Men
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 56 kg
1
Geyvandov Arsen T1 2005 Budennovsk 55.60 100.0
105.0
107.5
105.0
105.0
80.0
82.5
85.0
82.5
82.5
135.0
145.0
145.0
145.0
145.0
332.5
304.84 Бобряшов В.
Category 60 kg
1
Tsokolov Artem T1 2007 Stavropol 60.00 85.0
90.0
95.0
95.0
95.0
80.0
80.0
82.5
82.5
82.5
140.0
150.0
155.0
155.0
155.0
332.5
283.59 Ступников Р.
Category 67.5 kg
1
Lyagus Konstantin T2 2002 Budennovsk 64.80 100.0
110.0
110.0
100.0
100.0
75.0
75.0
77.5
75.0
75.0
130.0
140.0
150.0
150.0
150.0
325.0
259.12 Бобряшов В.
Category 82.5 kg
1
Uspanov Baysangur O 1990 Stavropol 82.50 185.0
195.0
205.0
205.0
205.0
140.0
150.0
155.0
150.0
150.0
240.0
255.0
260.0
260.0
260.0
615.0
411.99 Гадзоев В.
2
Spirin Ilya O 1988 Stavropol 81.00 150.0
155.0
160.0
160.0
160.0
105.0
110.0
110.0
110.0
110.0
175.0
190.0
190.0
175.0
175.0
445.0
301.44 Шеин В.
3
Borodin Dmitriy O 1986 Kislovodsk 80.10 165.0
170.0
175.0
170.0
170.0
80.0
90.0
90.0
90.0
90.0
170.0
180.0
190.0
180.0
180.0
440.0
300.17 Аносенко А.
Category 90 kg
1
Geyvandov Artyom T1 2009 Budennovsk 90.00 90.0
95.0
100.0
100.0
100.0
60.0
65.0
65.0
60.0
60.0
120.0
125.0
130.0
130.0
130.0
290.0
185.14 Бобряшов В.
1
Vytrishko Nikita T2 2004 Stavropol 87.40 190.0
197.5
205.0
205.0
205.0
127.5
132.5
137.5
137.5
137.5
255.0
255.0
267.5
255.0
255.0
597.5
387.36
1
Inzhievskiy Aleksandr O 1992 Stavropol 90.00 220.0
230.0
240.0
240.0
240.0
150.0
155.0
160.0
155.0
155.0
265.0
275.0
280.0
275.0
275.0
670.0
427.73 Павленко А.
2
Gazaev Mukhadin O 1993 Kislovodsk 87.80 170.0
180.0
195.0
180.0
180.0
140.0
152.5
152.5
140.0
140.0
190.0
205.0
210.0
210.0
210.0
530.0
342.75
3
Kuznetsov Vladimir O 1984 Nevinnomyssk 87.70 160.0
172.5
172.5
172.5
172.5
125.0
135.0
140.0
135.0
135.0
210.0
220.0
225.0
220.0
220.0
527.5
341.35 Кашпаров Д.
Category 100 kg
1
Shurdumov Albek O 2000 Nalchik 97.10 245.0
255.0
255.0
255.0
255.0
150.0
160.0
162.5
160.0
160.0
255.0
265.0
265.0
265.0
265.0
680.0
418.95 Хафицев М.
2
Anosenko Aleksey O 1991 Kislovodsk 98.60 180.0
190.0
200.0
190.0
190.0
130.0
140.0
150.0
140.0
140.0
220.0
235.0
245.0
245.0
245.0
575.0
351.96
Category 125 kg
1
Sarmin Mikhail O 1990 Georgievsk 122.80 180.0
200.0
200.0
200.0
162.5
170.0
162.5
162.5
242.5
257.5
265.0
265.0
265.0
627.5
358.93 Ступников Р.
2
Mazanov Tamerlan O 1984 Kaspiysk 122.30 155.0
162.5
170.0
162.5
162.5
115.0
120.0
125.0
125.0
125.0
185.0
200.0
207.5
207.5
207.5
495.0
283.39 Даштиев Р.
Category 140+ kg
1
Parakhin Denis T1 2005 Armavir 141.00 130.0
150.0
160.0
160.0
160.0
80.0
85.0
90.0
85.0
85.0
150.0
165.0
180.0
180.0
180.0
425.0
237.24 Косенко Е.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 2
1
Velikokhatskaya Vilena 225.0 66.20 232.90
Open
1
Meladze Ekaterina 310.0 51.70 388.18
2
Golub Viktoriya 310.0 55.50 367.32
3
Krakhmaleva Natalya 335.0 74.00 321.16
4
Stepankina Marina 250.0 51.00 316.35
5
Aliferova Anna 300.0 67.00 307.83
6
Mescherikova Natalya 300.0 67.50 306.18
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Geyvandov Arsen 332.5 55.60 304.84
2
Tsokolov Artem 332.5 60.00 283.59
3
Parakhin Denis 425.0 141.00 237.24
4
Geyvandov Artyom 290.0 90.00 185.14
Teen 2
1
Vytrishko Nikita 597.5 87.40 387.36
2
Lyagus Konstantin 325.0 64.80 259.12
Open
1
Inzhievskiy Aleksandr 670.0 90.00 427.73
2
Shurdumov Albek 680.0 97.10 418.95
3
Uspanov Baysangur 615.0 82.50 411.99
4
Sarmin Mikhail 627.5 122.80 358.93
5
Anosenko Aleksey 575.0 98.60 351.96
6
Gazaev Mukhadin 530.0 87.80 342.75
7
Kuznetsov Vladimir 527.5 87.70 341.35
8
Spirin Ilya 445.0 81.00 301.44
9
Borodin Dmitriy 440.0 80.10 300.17
10
Mazanov Tamerlan 495.0 122.30 283.39