Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

All-Russian tournament "Cup of the Sun"

Federation
World Raw Powerlifting Federation (WRPF)
From queues
Всероссийский мастерский турнир «Кубок Солнца»
Location
Stavropol
Date
4 - 5 jun
Division
raw
Number of participants
83
ID
66611
Views
1180
Added by
KatyaSheveleva 9 jun
Editor
KatyaSheveleva 21 sep
Women
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points Trainer
Category 52 kg
1
Meladze Ekaterina O 1990 Stavropol 51.70 130.0
140.0
147.5
147.5
184.70 Ступников Р.
2
Musaeva Patimat O 1986 Izberbash 51.90 110.0
117.5
120.0
120.0
149.82 Ступников Р.
Category 56 kg
1
Golub Viktoriya O 1997 Krasnodar 55.50 135.0
145.0
145.0
135.0
159.96
Category 67.5 kg
1
Mescherikova Natalya O 1986 Mineralnie Vodi 67.50 125.0
140.0
145.0
140.0
142.88
Men
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points Trainer
Category 60 kg
1
Apresyan David O 1990 Grozniy 59.20 130.0
150.0
152.5
152.5
131.68 Галстян С.
Category 67.5 kg
1
Shevchenko Vladimir J 1998 Volgodonsk 66.90 205.0
215.0
222.5
215.0
166.97 Горобцов Л.
Category 75 kg
1
Kostromin Pavel O 1994 Stavropol 72.30 175.0
185.0
195.0
195.0
142.64 Кашпаров Д.
2
Ligay Dmitriy O 1996 Georgievsk 72.60 185.0
195.0
202.5
195.0
142.21 Галстян С.
Category 82.5 kg
1
Uspanov Baysangur O 1990 Stavropol 82.50 240.0
255.0
260.0
260.0
174.17 Гадзоев В.
2
Borodin Dmitriy O 1986 Kislovodsk 80.10 170.0
180.0
190.0
180.0
122.80 Аносенко А.
3
Spirin Ilya O 1988 Stavropol 81.00 175.0
190.0
190.0
175.0
118.55 Шеин В. А.
Category 90 kg
1
Vytrishko Nikita T2 2004 Stavropol 87.40 255.0
255.0
267.5
255.0
165.32
1
Inzhievskiy Aleksandr O 1992 Stavropol 90.00 265.0
275.0
280.0
275.0
175.56 Павленко А.
2
Podkopaev Igor O 1997 Saint Petersburg 89.00 192.5
202.5
210.0
210.0
134.84
1
Novikov Nikolay M4 1947 Cherkessk 88.00 170.0
180.0
180.0
220.90
Category 100 kg
1
Shurdumov Albek O 2000 Nalchik 97.10 255.0
265.0
265.0
265.0
163.27 Хафицев М.
Category 125 kg
1
Sarmin Mikhail O 1990 Georgievsk 122.80 242.5
257.5
265.0
265.0
151.58 Ступников Р.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Meladze Ekaterina 147.5 51.70 184.70
2
Golub Viktoriya 135.0 55.50 159.96
3
Musaeva Patimat 120.0 51.90 149.82
4
Mescherikova Natalya 140.0 67.50 142.88
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 2
1
Vytrishko Nikita 255.0 87.40 165.32
Junior
1
Shevchenko Vladimir 215.0 66.90 166.97
Open
1
Inzhievskiy Aleksandr 275.0 90.00 175.56
2
Uspanov Baysangur 260.0 82.50 174.17
3
Shurdumov Albek 265.0 97.10 163.27
4
Sarmin Mikhail 265.0 122.80 151.58
5
Kostromin Pavel 195.0 72.30 142.64
6
Ligay Dmitriy 195.0 72.60 142.21
7
Podkopaev Igor 210.0 89.00 134.84
8
Apresyan David 152.5 59.20 131.68
9
Borodin Dmitriy 180.0 80.10 122.80
10
Spirin Ilya 175.0 81.00 118.55
Masters 3
1
Novikov Nikolay 180.0 88.00 220.90