Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

All-Russian tournament "Cup of the Sun"

Federation
World Raw Powerlifting Federation (WRPF)
From queues
Всероссийский мастерский турнир «Кубок Солнца»
Location
Stavropol
Date
4 - 5 jun
Division
raw
Number of participants
83
ID
66611
Views
1180
Added by
KatyaSheveleva 9 jun
Editor
KatyaSheveleva 21 sep
Women
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 52 kg
1
Meladze Ekaterina O 1990 Stavropol 51.70
55.0
60.0
62.5
62.5
62.5
130.0
140.0
147.5
147.5
147.5
262.96 Ступников Р.
2
Musaeva Patimat O 1986 Izberbash 51.90
45.0
50.0
52.5
50.0
50.0
110.0
117.5
120.0
120.0
120.0
212.25 Ступников Р.
Category 56 kg
1
Golub Viktoriya O 1997 Krasnodar 55.50
55.0
60.0
60.0
60.0
60.0
135.0
145.0
145.0
135.0
135.0
231.06
2
Ibragimova Elvira O 1991 Mahachkala 56.00
40.0
45.0
50.0
45.0
45.0
95.0
105.0
115.0
105.0
105.0
176.49 Магомедов Р.
Category 60 kg
1
Pershina Mariya O 1991 Stavropol 58.80
57.5
60.0
60.0
57.5
57.5
115.0
125.0
135.0
135.0
135.0
218.01 Обрывко В.
Men
Name Age YOB Location Weight S1 S2 S3 S B1 B2 B3 B D1 D2 D3 D Total Points Trainer
Category 60 kg
1
Tsokolov Artem T1 2007 Stavropol 60.00
80.0
80.0
82.5
82.5
82.5
140.0
150.0
155.0
155.0
155.0
202.56 Ступников Р.
1
Apresyan David O 1990 Grozniy 59.20
90.0
100.0
112.5
100.0
100.0
130.0
150.0
152.5
152.5
152.5
218.03 Галстян С.
Category 75 kg
1
Kostromin Pavel O 1994 Stavropol 72.30
100.0
105.0
110.0
110.0
110.0
175.0
185.0
195.0
195.0
195.0
223.11 Кашпаров Д.
2
Ligay Dmitriy O 1996 Georgievsk 72.60
82.5
92.5
100.0
92.5
92.5
185.0
195.0
202.5
195.0
195.0
209.67 Галстян С.
Category 82.5 kg
1
Spirin Ilya O 1988 Stavropol 81.00
105.0
110.0
110.0
110.0
110.0
175.0
190.0
190.0
175.0
175.0
193.06 Шеин В.
Category 100 kg
1
Anosenko Aleksey O 1991 Kislovodsk 98.60
130.0
140.0
150.0
140.0
140.0
220.0
235.0
245.0
245.0
245.0
235.66
Category 125 kg
1
Sarmin Mikhail O 1990 Georgievsk 122.80
162.5
170.0
162.5
162.5
242.5
257.5
265.0
265.0
265.0
244.53 Ступников Р.
Absolute
Women
Name Result Weight Points
1
Meladze Ekaterina 0.0 51.70 262.96
2
Golub Viktoriya 0.0 55.50 231.06
3
Pershina Mariya 0.0 58.80 218.01
4
Musaeva Patimat 0.0 51.90 212.25
5
Ibragimova Elvira 0.0 56.00 176.49
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Tsokolov Artem 0.0 60.00 202.56
Open
1
Sarmin Mikhail 0.0 122.80 244.53
2
Anosenko Aleksey 0.0 98.60 235.66
3
Kostromin Pavel 0.0 72.30 223.11
4
Apresyan David 0.0 59.20 218.03
5
Ligay Dmitriy 0.0 72.60 209.67
6
Spirin Ilya 0.0 81.00 193.06