Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Chempionat mira po pauerliftingu "ZOLOTOY TIGR - XVI"

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Location
Yekaterinbourg
Date
17 - 18 sep 2022
Division
raw
Number of participants
531
ID
66748
Views
8196
Added by
Gorbunov 19 oct 2022
Editor
KatyaSheveleva 22 jul 2023
Women
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 48 kg
1
Sarvarova Sabrina T1 2007 Sverdlovskaya oblast Искра, Асбест, 46.50 47.5
52.5
52.5
47.5
59.42 Зенков Николай
Category 52 kg
1
Abzaeva Sofya T2 2005 Karabash Металлург, Челябинская область, 50.90 47.5
52.5
55.0
52.5
55.88 Абзаев Андрей
2
Sarimova Emiliya T2 2006 Almetyevsk Татарстан, 51.40 40.0
40.0
42.5
42.5
46.96 Фаттахов Ришат
1
Abdullina Larisa O 1988 Chernushka Гармония, Пермский край, 51.90 55.0
60.0
60.0
60.0
58.21 Гагарин Дмитрий
1
Arefyeva Olga M4 1964 Yekaterinbourg Encore, 52.00 47.5
52.5
52.5
78.06 Русакова Наталья
Category 56 kg
1
Sidorovich Viktoriya T1 2007 Revda РБ Студия, Ревда, 54.28 50.0
55.0
57.5
55.0
60.76 Разумов Антон
1
Efremova Darya T2 2005 Verkhneuralsk Челябинская область, Палей Реформа, 56.00 57.5
62.5
62.5
57.5
56.65 Палей Андрей
1
Malysheva Mariya J 1999 Yekaterinbourg Флекс, 55.90 62.5
67.5
72.5
67.5
61.60 Кириллов Александр
1
Vishnyak Anna O 1984 Novosibirsk Стальной Медведь, Новосибирская область, 55.50 97.5
105.0
112.5
105.0
96.39 Быховец Артём
2
Svedentsova Tatyana O 1975 Kirov Сила Вятки, 55.00 70.0
75.0
80.0
80.0
73.99 Сведенцова Татьяна Владимировна
1
Subbotina Elvira M1 1979 Sverdlovskaya oblast Камышлов, 55.30 65.0
70.0
70.0
65.04 Артамонов Александр
2
Kislova Irina M1 1979 Chelyabinsk Челябинская область, Зона Силы, 55.10 62.5
70.0
70.0
62.5
58.76 Пушкарев Михаил
1
Svedentsova Tatyana M2 1975 Kirov Сила Вятки, 55.00 70.0
75.0
80.0
80.0
80.80 Сведенцова Татьяна Владимировна
2
Kress Natalya M2 1976 Tavda Железная Тавда, Тавда, 55.72 50.0
50.0
52.5
52.5
51.37 Шатраков Антон
Category 60 kg
1
Dudina Evgeniya T1 2008 Karabash Челябинская область, 57.66 37.5
40.0
42.5
42.5
46.54 Абзаев Андрей
1
Vladimirova Sofya O 1997 Sverdlovskaya oblast Русич, 60.00 70.0
75.0
77.5
77.5
66.67 Анисов Борис
2
Luneva Darya O 1988 Chelyabinsk Челябинская область, Статус Спорт, 58.72 60.0
70.0
77.5
70.0
61.34 Щекина Ольга
3
Krasnyanskaya Anna O 1983 Krasnoyarsk Красноярский край, Mistratov Team, 59.40 65.0
65.0
67.5
65.0
56.39 Мистратов Виктор
4
Barabanova Yuliya O 1984 Yekaterinbourg Джим Холл, 58.32 52.5
57.5
60.0
60.0
52.88 Козлов Алексей
1
Skryabina Tatyana M2 1974 Yekaterinbourg Джим Холл, 59.20 55.0
60.0
65.0
60.0
58.31 Пахомов Илья
1
Krasnyanskaya Anna MS 1983 Krasnoyarsk Красноярский край, Mistratov Team, 59.40 65.0
65.0
67.5
65.0
56.39 Мистратов Виктор
Category 67.5 kg
1
Perkova Mariya T2 2005 Ulan-Ude Бурятия, Красная Машина, 65.60
72.5
72.5
Свобода Евгений
1
Kolobova Natalya O 1982 Bogdanovich Богданович, Сила Огня, 65.40 60.0
62.5
67.5
67.5
54.00
2
Mironova Anastasiya O 1987 Novosibirsk Стальной Медведь, Новосибирская область, 66.35 50.0
52.5
55.0
55.0
43.49 Быховец Артём
1
Kolobova Natalya M1 1982 Bogdanovich Богданович, Сила Огня, 65.40 60.0
62.5
67.5
67.5
54.00
Category 75 kg
1
Gabova Natalya M1 1978 Kamensk-Uralskiy Галактика, Каменск-Уральский, 71.10 60.0
65.0
70.0
65.0
50.24 Олексеенко Юрий
1
Lisina Nadezhda M4 1963 Nizhniy Tagil Брайт Фит, Нижний Тагил, 74.95 37.5
40.0
42.5
42.5
48.81 Массаров Владислав
1
Nikolaeva Marina MS 1985 Magnitogorsk 73.10 90.0
95.0
95.0
69.83 Иванов Николай
Category 90+ kg
1
Berlina Anastasiya O 1988 Asbest Ахиллес, Асбест, 96.05 60.0
65.0
65.0
60.0
36.67 Топорков Борис
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Trainer
Category 44 kg
1
Lutak Kirill T0 2009 Megion Викинги, Тюменская область, 35.96 25.0
30.0
35.0
30.0
55.29 Насибов Натиг
Category 48 kg
1
Kozlov Evgeniy T0 2009 Tyumen Нефёдов Джим, Тюменская область, 46.24 40.0
40.0
50.0
50.0
67.40 Нефёдов Валерий
2
Potemkin Denis T0 2012 Snezhinsk Челябинская область, Титан, 44.44 27.5
30.0
32.5
32.5
46.02 Ахлестин Павел
1
Pastukhov Dmitriy T1 2007 Revda РБ Студия, Ревда, 45.60 45.0
47.5
50.0
47.5
62.50 Разумов Антон
Category 52 kg
1
Brezgin Vladislav T0 2008 Yekaterinbourg Сысерть, Гантеля, 51.70 80.0
85.0
90.0
90.0
106.05 Брезгин Андрей
Category 56 kg
1
Ovsepyan Aykaz T0 2009 Aramil Арамиль, 55.76 65.0
67.5
71.0
71.0
76.76 Голиков Максим
2
Lebedev Timofey T0 2010 Asbest Ахиллес, Асбест, 53.10 45.0
47.5
47.5
45.0
51.40 Топорков Борис
1
Dedyukhin Aleksandr T3 2004 Bogdanovich Богданович, Лидер, 56.00 72.5
77.5
80.0
80.0
74.18 Кочнев Евгений
Category 60 kg
1
Chigvintsev Denis T1 2008 Asbest Искра, Асбест, 58.40 75.0
80.0
85.0
85.0
87.41 Зенков Николай
-
Verkhorubov Terentiy T1 2007 Revda РБ Студия, Ревда, 58.90 80.0
82.5
82.5
Разумов Антон
1
Voronov Semen T2 2006 Asbest Искра, Асбест, 58.86 75.0
80.0
85.0
80.0
74.96 Зенков Николай
1
Mikheev Ivan O 1994 Kamyshlov Речник, Камышлов, 58.40 120.0
130.0
135.0
135.0
112.87 Артамонов Александр
2
Pakeev Aleksandr O 1991 Chernushka МВД, Пермский край, 60.00 115.0
130.0
132.5
130.0
105.67 Гагарин Дмитрий
3
Shenkman Aleksandr O 1995 Yekaterinbourg Брайт Фит, 58.94 87.5
100.0
100.0
87.5
72.45 Шушарин Павел
Category 67.5 kg
1
Stepakhin Pavel T0 2008 Aramil Арамиль, 61.40 72.5
80.5
80.5
72.5
70.81 Кобызов Константин
2
Vasilyev Artem T0 2008 Asbest Рекордсмен, Асбест, 63.10 40.0
42.5
45.0
45.0
42.78 Сторожков Вячеслав
1
Potyomkin Dmitriy T1 2007 Snezhinsk Челябинская область, Титан, 65.85 65.0
70.0
75.0
75.0
65.70 Ахлестин Павел
2
Druzhinin Anatoliy T1 2007 Revda РБ Студия, Ревда, 60.65 70.0
80.0
85.0
70.0
66.40 Разумов Антон
3
Popov Dobrynya T1 2007 Aramil Арамиль, Динамик Спорт, 64.95 60.0
65.0
65.0
65.0
57.67 Овсянников Геннадий
1
Sedelnikov Yaroslav T2 2006 Serov Алмаз-спорт, Серов, 67.40 100.0
110.0
110.0
100.0
82.13 Щеглов Александр
2
Komarov Ilya T2 2006 Kamensk-Uralskiy Атлетик, Каменск-Уральский, 66.15 87.5
92.5
95.0
95.0
79.36 Игнатьев Андрей
3
Sazhko Andrey T2 2005 Yekaterinbourg 66.00 75.0
77.5
80.0
80.0
66.97
1
Skulov Andrey J 2001 Kushva Кушва, СК Горняк, 66.50 105.0
107.5
110.0
107.5
81.46 Михайлов Игорь
2
Borovskikh Maksim J 2000 Asbest Асбест, 65.25 100.0
110.0
110.0
100.0
75.62 Зенков Николай
1
Kozhevnikov Maksim O 1987 Hanti-Mansiyskiy avtonomniy okrug Газпром Транс Газ Югорск, 65.30 130.0
137.5
145.0
145.0
108.48
2
Perepelkin Vasiliy O 1976 Yekaterinbourg Графит, 66.65 140.0
145.0
147.5
145.0
106.46
3
Storozhkov Vyacheslav O 1994 Sverdlovskaya oblast Рекордсмен, Асбест, 63.25 100.0
115.0
122.5
115.0
88.68
4
Fatkhullin Ilgiz O 1991 Chernushka Гармония, Пермский край, 67.40 105.0
115.0
115.0
115.0
83.58
5
Tarasenko Denis O 1998 Novyy Urengoy Тюменская область, 66.20 110.0
110.0
120.0
110.0
81.26 Тимофеев Александр
-
Simakov Vyacheslav O 1993 Yekaterinbourg Метро Фитнес, 66.40 127.5
127.5
127.5
Мартьянов Константин
1
Valiyakhmetov Radislav M6 1957 Sverdlovskaya oblast Брайт Фит, 67.30 95.0
100.0
102.5
100.0
139.73 Ильин Максим
1
Sviderskiy Vladimir M7 1951 Mezhdurechensk Кемеровская область, Сталь, 66.80 82.5
87.5
90.0
90.0
136.50
2
Nekrushets Anatoliy M7 1951 Chelyabinsk Челябинская область, ZebraGym, 62.95 70.0
72.5
75.0
75.0
120.27 Корчемнюк Владимир
3
Zagirov Mingaley M7 1948 Magnitogorsk Челябинская область, Палей Реформа, 66.87 60.0
65.0
67.5
67.5
102.87 Палей Андрей
Category 75 kg
1
Adamenko Roman T2 2005 Sovetskiy Тюменская область, 73.00 115.0
120.0
125.0
125.0
91.66 Гильванов Фёдор
2
Lebedev Maksim T2 2005 Russia Башкортостан, Викинги, 72.10 115.0
120.0
120.0
120.0
88.89 Гайсин Ринат
1
Sultanov Ruslan J 2002 Kushva Кушва, УГЛТУ, 73.70 125.0
132.5
137.5
125.0
86.74 Диганшин Равиль
1
Luchenkov Ivan O 1991 Golynki SFERA PRO, Смоленская область, 72.55 165.0
170.0
175.0
170.0
116.00
2
Khuzin Dmitriy O 1996 Hanti-Mansiysk Тюменская область, 70.05 150.0
155.0
160.0
155.0
108.91
3
Kovin Innokentiy O 1994 Chernushka Гармония, Пермский край, 74.90 140.0
150.0
150.0
140.0
93.12 Гагарин Дмитрий
4
Nazarov Sergey O 1982 Chernushka Гармония, 74.45 130.0
130.0
130.0
130.0
86.88 Гагарин Дмитрий
5
Sazanov Mikhail O 1993 Revda РБ Студия, Ревда, 74.10 100.0
110.0
120.0
120.0
80.50 Разумов Антон
6
Bakhurinskiy Evgeniy O 1998 Yekaterinbourg Спарта, 72.70 115.0
115.0
120.0
115.0
78.34 Еряшев Максим
7
Savitskikh Dmitriy O 1988 Aramil 73.10 112.5
120.0
120.0
112.5
76.30
1
Muzipov Evgeniy M1 1981 Yekaterinbourg 72.85 125.0
125.0
130.0
130.0
88.68 Кораблева Анастасия
1
Schegolikhin Oleg M4 1967 Ozersk Геркулес, Челябинская область, 73.90 130.0
135.0
137.5
135.0
125.25
2
Butorin Vladimir M4 1963 Chernushka Гармония, 74.90 100.0
110.0
110.0
100.0
105.76
1
Bakhtiyarov Ravil M5 1961 Russia Драйв Фитнес, 74.25 115.0
120.0
120.0
120.0
136.63
1
Petrovskiy Anotoliy M6 1955 Ulan-Ude Бурятия, Красная Машина, 71.30 85.0
92.5
97.5
97.5
135.66 Свобода Евгений
Category 82.5 kg
1
Fominykh Lev T0 2008 Asbest Искра, Асбест, 76.10 60.0
65.0
70.0
70.0
56.57 Зенков Николай
1
Sinkov Danil T1 2007 Sosva Сосьва, MaxiFit, 75.95 100.0
107.5
110.0
110.0
85.41 Гуляев Александр
2
Galkin Yaroslav T1 2007 - Сосьва, MaxiFit, 79.55 72.5
77.5
82.5
82.5
61.87 Гуляев Александр
1
Chugunov Ivan T3 2002 Serov Своя культура, Серов, 81.45 100.0
115.0
115.0
100.0
64.99 Мутин Дмитрий
1
Lapin Aleksey O 1989 Sverdlovskaya oblast Богатырь, Сухой Лог, 81.90 185.0
190.0
195.0
195.0
121.38
2
Mutin Dmitriy O 1986 Sverdlovskaya oblast Своя культура, Серов, 80.60 152.5
152.5
152.5
152.5
96.00
3
Yaminov Denis O 1990 Yekaterinbourg Golden Gym, 80.55 130.0
147.5
155.0
147.5
92.90
4
Vaganov Anton O 1990 Snezhinsk Челябинская область, Титан, 75.85 137.5
142.5
147.5
142.5
93.86 Ахлестин Павел
5
Krasnoschek Oleg O 1991 Novyy Urengoy Тюменская область, 82.25 120.0
130.0
140.0
140.0
86.88 Тимофеев Александр
6
Vavilov Maksim O 1987 Revda РБ Студия, Ревда, 80.60 105.0
110.0
110.0
105.0
66.10 Разумов Антон
1
Muromtsev Evgeniy M1 1982 Tyumen Нефёдов Джим, Тюменская область, 81.70 90.0
100.0
100.0
100.0
62.35 Нефёдов Валерий
1
Voronov Andrey M3 1971 Asbest Искра, Асбест, 80.90 125.0
130.0
132.5
132.5
97.59 Зенков Николай
1
Volodin Igor M4 1950 Yekaterinbourg Экстрим, 81.70 127.5
135.0
140.0
140.0
138.80 Пономарев Александр
2
Kozlov Igor M4 1964 Russia Сухой Лог, 76.40 120.0
125.0
127.5
125.0
121.18 Осинцев Дмитрий
1
Vodin Anatoliy M5 1957 Omsk Омская область, 80.88 112.5
120.0
125.0
125.0
146.40 Мишанин Алексей
1
Kiselev Vyacheslav M6 1956 Ozersk Челябинская область, 81.85 125.0
130.0
135.0
135.0
165.61
1
Tikhomirov Konstantin M7 1952 Zlatoust Челябинская область, 81.40 130.0
135.0
140.0
140.0
180.46 Киселев Вячеслав
2
Zyablikov Ivan M7 1948 Yekaterinbourg Метро Фитнес, Зябликов Тим, 81.70 95.0
100.0
105.0
100.0
129.82 Зябликов Александр
3
Gilman Yuriy M7 1951 Sverdlovskaya oblast Powerhouse Gym, 81.85 90.0
95.0
97.5
97.5
125.19 Игнатьев Пётр
1
Mastiev Ruslan MS 1986 Asbest Искра, 81.10 130.0
130.0
137.5
130.0
81.48 Зенков Николай
Category 90 kg
1
Siraev Ramazan T0 2008 Tuymazy Север Туймазы, Башкортостан, 84.55 60.0
65.0
70.0
65.0
48.69 Зарипов Эдуард
2
Galipov Marat T0 2010 Almetyevsk Татарстан, 84.65 45.0
50.0
55.0
55.0
41.17 Фаттахов Ришат
1
Gasanov Ramil O 1994 Sverdlovskaya oblast Брайт Фит, 83.50 185.0
190.0
195.0
190.0
116.70
2
Nikiforov Andrey O 1995 Berezniki Монолит, Пермский край, 85.10 170.0
177.5
177.5
177.5
107.64 Глазачев Владимир
3
Filonov Sergey O 1986 Kamensk-Uralskiy Каменск-Уральский, 87.40 165.0
170.0
175.0
175.0
104.30
4
Krikhno Andrey O 1978 Yekaterinbourg 88.95 160.0
170.0
177.5
170.0
100.22 Баранов Александр
5
Emelyanov Dmitriy O 1986 Kurgan Курганская область, Muscle House Gym, 88.70 155.0
162.5
165.0
162.5
95.96 Ермилов Сергей, Рубцов Артём
6
Sannikov Artyom O 1994 Yekaterinbourg 87.35 145.0
155.0
160.0
155.0
92.42 Карпов Дмитрий
7
Karlin Vitaliy O 1990 Serov Серов, 86.45 135.0
140.0
145.0
145.0
87.03
-
Valeev Dmitriy O 1988 Yekaterinbourg 88.90 135.0
135.0
135.0
Байкин Павел
1
Krylov Denis M1 1981 Satka Челябинская область, 89.45 140.0
140.0
140.0
140.0
82.50 Тёплых Игорь
2
Mnyakin Artyom M1 1982 Yekaterinbourg Экстрим, 85.70 110.0
115.0
115.0
110.0
66.40 Пономарев Александр
1
Tokarev Ilya M3 1968 Kungur Пермский край, 88.30 145.0
152.5
157.5
157.5
124.05 Третьяков Александр
1
Fattakhov Rishat M4 1967 Almetyevsk Татарстан, 86.40 145.0
155.0
155.0
128.43
1
Ilin Sergey M5 1958 Omsk Омская область, Ермак, 88.91 135.0
140.0
145.0
140.0
153.97 Кориков Юрий
2
Nikolaev Yuriy M5 1962 Kamensk-Uralskiy Каменск-Уральский, 87.55 115.0
125.0
125.0
122.42
1
Luzin Sergey M6 1954 Perm Пермский край, Стальное звено, 88.65 92.5
105.0
110.0
110.0
131.92 Чепеленко Александр
2
Abdurakhimov Fayzadin M6 1955 Dushanbe 88.00 75.0
80.0
85.0
85.0
101.39 Тураев С
1
Pleshkov Vladimir M8 1944 Zelenogorsk Калининградская область, 83.00 120.0
125.0
125.0
125.0
160.81
1
Kozlov Egor MS 1984 Tyumen Нефёдов Джим, Тюменская область, 88.15 110.0
120.0
125.0
120.0
71.14 Нефёдов Валерий
Category 100 kg
1
Medvedev Mikhail T1 2007 Tugulym Тугулым, Ермак, 99.65 112.5
117.5
120.0
120.0
78.57 Голов Андрей
1
Strygun Andrey O 1978 Novosibirsk Атлетика, Новосибирская область, 98.10 150.0
155.0
155.0
155.0
86.62 Гребёнкин Сергей
2
Kupriyanov Ivan O 1986 Asbest Ахиллес, Асбест, 99.50 155.0
155.0
162.5
155.0
86.07 Топорков Борис
1
Fadeev Daniil M1 1978 Perm Пермский край, 98.15 160.0
167.5
175.0
175.0
100.81 Степанов Илья
2
Zagurdinov Viktor M1 1978 Bogdanovich Богданович, Спарта, 98.00 170.0
175.0
175.0
170.0
98.00 Еряшев Максим, Обоскалов Дмитрий
3
Akhmadeev Eduard M1 1981 Chelyabinsk Челябинская область, 97.35 155.0
160.0
165.0
160.0
89.75
-
Strygun Andrey M1 1978 Novosibirsk Атлетика, Новосибирская область, 98.10 160.0
160.0
165.0
Гребёнкин Сергей
1
Zarutskiy Oleg M2 1973 Novosibirsk Новосибирская область, 97.55 142.5
147.5
152.5
152.5
97.76 Гребёнкин Сергей
1
Kazantsev Ivan M3 1967 Kamyshlov Камышлов, 99.90 172.5
177.5
180.0
177.5
130.86 Казанцева Любовь
2
Galustyan Arsen M3 1970 Serov Серов, 92.05 145.0
150.0
150.0
145.0
103.79
1
Aksentyev Igor M4 1965 Surgut Тюменская область, 95.30 135.0
145.0
150.0
150.0
125.85 Томчук Александр
1
Komarov Petr M5 1958 Kamensk-Uralskiy Каменск-Уральский, 98.70 140.0
145.0
150.0
150.0
151.31 Игнатьев Андрей
1
Zenkov Nikolay M7 1962 Asbest Искра, Асбест, 91.95 125.0
130.0
135.0
130.0
155.56
2
Trofimov Viktor M7 1952 Ozersk Челябинская область, 97.90 120.0
125.0
127.5
127.5
147.07
1
Chernomorets Andrey M8 1946 Perm Пермский край, Стальное звено, 91.60 70.0
75.0
80.0
80.0
96.59
Category 110 kg
1
Grigorenko Aleksandr O 1984 Kurgan Курганская область, 108.90 200.0
205.0
210.0
210.0
112.95 Костянов Александр
2
Zhevtnev Aleksey O 1987 Novosibirsk Новосибирская область, 107.25 190.0
195.0
205.0
205.0
110.73
3
Antonov Artem O 1979 Altayskiy Kray Рельеф. Сухэ-Батора, Алтайский край, 108.90 200.0
200.0
210.0
200.0
107.57 Рыбальченко Кирилл
1
Antonov Artem M1 1979 Altayskiy Kray Рельеф. Сухэ-Батора, Алтайский край, 108.90 200.0
200.0
210.0
200.0
109.51 Рыбальченко Кирилл
2
Mokretsov Konstantin M1 1979 Sverdlovskaya oblast Алмаз-спорт, Серов, 109.40 192.5
197.5
200.0
197.5
108.01
3
Ekimov Petr M1 1982 Kurganskaya oblast Нирвана, Тюменская область, 106.00 165.0
170.0
175.0
175.0
94.86 Курпишев Иван
4
Goshtonar Nikolay M1 1979 Novouralsk ФК Хамер, Новоуральск, 101.45 130.0
140.0
150.0
150.0
84.10 Точилов Вячеслав
-
Gavrilov Vladimir M1 1979 Revda Богатыри Урала, Первоуральск, 104.80 147.5
147.5
147.5
Мельников Алексей
1
Matveev Sergey M2 1973 Odintsovo Московская область, 107.05 190.0
195.0
200.0
200.0
123.65 Грачёв Евгений
1
Ivlev Andrey M3 1971 Novosibirsk Атлетика, Новосибирская область, 102.60 140.0
145.0
150.0
150.0
99.02
2
Bekov Kayrat M3 1971 Almaty Альянс, Казахстан, 108.20 135.0
142.5
150.0
150.0
97.31 Головкин Виктор
1
Vasilyev Viktor M6 1954 Kaliningrad Калининградская область, 108.45 145.0
152.5
156.0
156.0
170.52
Category 125 kg
1
Dmitrishin Mikhail T1 2007 Tugulym Тугулым, Ермак, 120.00 70.0
72.5
72.5
72.5
45.08 Голов Андрей
1
Gorinskiy Miron T3 2003 Serov Алмаз-спорт, 124.00 125.0
130.0
135.0
130.0
71.99
1
Grebenkin Sergey O 1973 Novosibirsk Новосибирская область, 122.70 205.0
215.0
215.0
205.0
107.43
2
Terentyev Aleksandr O 1984 Yekaterinbourg Джим Холл, 115.20 132.5
140.0
145.0
145.0
77.02
3
Lobanov Vyacheslav O 1980 Asbest Ахиллес, Асбест, 118.50 130.0
135.0
137.5
137.5
72.65 Топорков Борис
4
Lugovskikh Vitaliy O 1988 Chelyabinsk Челябинская область, Зона Силы, 116.80 125.0
130.0
135.0
130.0
68.88 Зырянов Дмитрий
1
Grebenkin Sergey M2 1973 Novosibirsk Новосибирская область, 122.70 205.0
215.0
215.0
205.0
120.00
1
Bytov Yuriy M7 1949 Asbest Асбест, 115.00 120.0
125.0
130.0
125.0
138.16 Зенков Николай
Category 140 kg
1
Karamalak Pavel O 1973 Russia Челябинская область, Палей Реформа, 129.13 170.0
180.0
190.0
180.0
92.88 Палей Андрей
1
Solovey Sergey M1 1978 Asbest Асбест, 134.50 190.0
200.0
207.5
207.5
109.02 Зенков Николай
1
Karamalak Pavel M2 1973 Russia Челябинская область, Палей Реформа, 129.13 170.0
180.0
190.0
180.0
106.25 Палей Андрей
1
Chubarov Vladimir M4 1964 Moscow Московская область, Каскад, 131.50 172.5
177.5
180.0
177.5
139.81
Category 140+ kg
1
Zhvakin Dmitriy O 1985 Novaya Lyalya Новая Ляля, Атлант, 146.46 150.0
150.0
152.5
150.0
74.47 Шулепов Николай
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Teen 1
1
Sidorovich Viktoriya 55.0 54.28 60.76
2
Sarvarova Sabrina 47.5 46.50 59.42
3
Dudina Evgeniya 42.5 57.66 46.54
Teen 2
1
Efremova Darya 57.5 56.00 56.65
2
Abzaeva Sofya 52.5 50.90 55.88
3
Sarimova Emiliya 42.5 51.40 46.96
Junior
1
Malysheva Mariya 67.5 55.90 61.60
Open
1
Vishnyak Anna 105.0 55.50 96.39
2
Svedentsova Tatyana 80.0 55.00 73.99
3
Vladimirova Sofya 77.5 60.00 66.67
4
Luneva Darya 70.0 58.72 61.34
5
Abdullina Larisa 60.0 51.90 58.21
6
Krasnyanskaya Anna 65.0 59.40 56.39
7
Kolobova Natalya 67.5 65.40 54.00
8
Barabanova Yuliya 60.0 58.32 52.88
9
Mironova Anastasiya 55.0 66.35 43.49
10
Berlina Anastasiya 60.0 96.05 36.67
Masters 1
1
Subbotina Elvira 70.0 55.30 65.04
2
Kislova Irina 62.5 55.10 58.76
3
Kolobova Natalya 67.5 65.40 54.00
4
Gabova Natalya 65.0 71.10 50.24
Masters 2
1
Svedentsova Tatyana 80.0 55.00 80.80
2
Skryabina Tatyana 60.0 59.20 58.31
3
Kress Natalya 52.5 55.72 51.37
Masters 3
1
Arefyeva Olga 52.5 52.00 78.06
2
Lisina Nadezhda 42.5 74.95 48.81
Masters Sub
1
Nikolaeva Marina 95.0 73.10 69.83
2
Krasnyanskaya Anna 65.0 59.40 56.39
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Subteen
1
Brezgin Vladislav 90.0 51.70 106.05
2
Ovsepyan Aykaz 71.0 55.76 76.76
3
Stepakhin Pavel 72.5 61.40 70.81
4
Kozlov Evgeniy 50.0 46.24 67.40
5
Fominykh Lev 70.0 76.10 56.57
6
Lutak Kirill 30.0 35.96 55.29
7
Lebedev Timofey 45.0 53.10 51.40
8
Siraev Ramazan 65.0 84.55 48.69
9
Potemkin Denis 32.5 44.44 46.02
10
Vasilyev Artem 45.0 63.10 42.78
Teen 1
1
Chigvintsev Denis 85.0 58.40 87.41
2
Sinkov Danil 110.0 75.95 85.41
3
Medvedev Mikhail 120.0 99.65 78.57
4
Druzhinin Anatoliy 70.0 60.65 66.40
5
Potyomkin Dmitriy 75.0 65.85 65.70
6
Pastukhov Dmitriy 47.5 45.60 62.50
7
Galkin Yaroslav 82.5 79.55 61.87
8
Popov Dobrynya 65.0 64.95 57.67
9
Dmitrishin Mikhail 72.5 120.00 45.08
Teen 2
1
Adamenko Roman 125.0 73.00 91.66
2
Lebedev Maksim 120.0 72.10 88.89
3
Sedelnikov Yaroslav 100.0 67.40 82.13
4
Komarov Ilya 95.0 66.15 79.36
5
Voronov Semen 80.0 58.86 74.96
6
Sazhko Andrey 80.0 66.00 66.97
Teen 3
1
Dedyukhin Aleksandr 80.0 56.00 74.18
2
Gorinskiy Miron 130.0 124.00 71.99
3
Chugunov Ivan 100.0 81.45 64.99
Junior
1
Sultanov Ruslan 125.0 73.70 86.74
2
Skulov Andrey 107.5 66.50 81.46
3
Borovskikh Maksim 100.0 65.25 75.62
Open
1
Lapin Aleksey 195.0 81.90 121.38
2
Gasanov Ramil 190.0 83.50 116.70
3
Luchenkov Ivan 170.0 72.55 116.00
4
Grigorenko Aleksandr 210.0 108.90 112.95
5
Mikheev Ivan 135.0 58.40 112.87
6
Zhevtnev Aleksey 205.0 107.25 110.73
7
Khuzin Dmitriy 155.0 70.05 108.91
8
Kozhevnikov Maksim 145.0 65.30 108.48
9
Nikiforov Andrey 177.5 85.10 107.64
10
Antonov Artem 200.0 108.90 107.57
Masters 1
1
Antonov Artem 200.0 108.90 109.51
2
Solovey Sergey 207.5 134.50 109.02
3
Mokretsov Konstantin 197.5 109.40 108.01
4
Fadeev Daniil 175.0 98.15 100.81
5
Zagurdinov Viktor 170.0 98.00 98.00
6
Ekimov Petr 175.0 106.00 94.86
7
Akhmadeev Eduard 160.0 97.35 89.75
8
Muzipov Evgeniy 130.0 72.85 88.68
9
Goshtonar Nikolay 150.0 101.45 84.10
10
Krylov Denis 140.0 89.45 82.50
Masters 2
1
Matveev Sergey 200.0 107.05 123.65
2
Grebenkin Sergey 205.0 122.70 120.00
3
Karamalak Pavel 180.0 129.13 106.25
4
Zarutskiy Oleg 152.5 97.55 97.76
Masters 4
1
Kazantsev Ivan 177.5 99.90 130.86
2
Tokarev Ilya 157.5 88.30 124.05
3
Galustyan Arsen 145.0 92.05 103.79
4
Ivlev Andrey 150.0 102.60 99.02
5
Voronov Andrey 132.5 80.90 97.59
6
Bekov Kayrat 150.0 108.20 97.31
Masters 3
1
Chubarov Vladimir 177.5 131.50 139.81
2
Volodin Igor 140.0 81.70 138.80
3
Fattakhov Rishat 155.0 86.40 128.43
4
Aksentyev Igor 150.0 95.30 125.85
5
Schegolikhin Oleg 135.0 73.90 125.25
6
Kozlov Igor 125.0 76.40 121.18
7
Butorin Vladimir 100.0 74.90 105.76
Masters 5
1
Ilin Sergey 140.0 88.91 153.97
2
Komarov Petr 150.0 98.70 151.31
3
Vodin Anatoliy 125.0 80.88 146.40
4
Bakhtiyarov Ravil 120.0 74.25 136.63
5
Nikolaev Yuriy 125.0 87.55 122.42
Masters 6
1
Vasilyev Viktor 156.0 108.45 170.52
2
Kiselev Vyacheslav 135.0 81.85 165.61
3
Valiyakhmetov Radislav 100.0 67.30 139.73
4
Petrovskiy Anotoliy 97.5 71.30 135.66
5
Luzin Sergey 110.0 88.65 131.92
6
Abdurakhimov Fayzadin 85.0 88.00 101.39
Masters 7
1
Tikhomirov Konstantin 140.0 81.40 180.46
2
Zenkov Nikolay 130.0 91.95 155.56
3
Trofimov Viktor 127.5 97.90 147.07
4
Bytov Yuriy 125.0 115.00 138.16
5
Sviderskiy Vladimir 90.0 66.80 136.50
6
Zyablikov Ivan 100.0 81.70 129.82
7
Gilman Yuriy 97.5 81.85 125.19
8
Nekrushets Anatoliy 75.0 62.95 120.27
9
Zagirov Mingaley 67.5 66.87 102.87
Masters 8
1
Pleshkov Vladimir 125.0 83.00 160.81
2
Chernomorets Andrey 80.0 91.60 96.59
Masters Sub
1
Mastiev Ruslan 130.0 81.10 81.48
2
Kozlov Egor 120.0 88.15 71.14