Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Kubok Evropy "Russkaya vesna VI"

Federation
National Powerlifting Association (NPA)
From queues
Кубок Европы "Русская весна VI"
Location
Yekaterinbourg
Date
16 - 17 apr 2022
Division
raw
Number of participants
383
ID
66720
Views
3657
Added by
Gorbunov 22 sep 2022
Editor
KatyaSheveleva 24 jul 2023
Women
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points Trainer
Category 48 kg
1
Rykalina Svetlana T1 2007 Verkhneuralsk Челябинская область, 47.84 60.0
70.0
80.0
80.0
97.89 Самостоятельно
1
Nikiforova Alesya M1 1981 Noyabrsk Тюменская область, 47.04 72.5
82.5
87.5
87.5
92.26 Кобелев Владислав
2
Salnikova Elena M1 1981 Naberezhnie Chelny Армада, Татарстан, 47.90 75.0
80.0
82.5
82.5
85.67 Марасов Динар
Category 52 kg
1
Merzlyakova Kristina T2 2006 Asbest Рекордсмен, Асбест, 49.06 80.0
85.0
90.0
90.0
103.38 Сторожков Вячеслав
1
Mikhaleva Tatyana M1 1980 Perm Пермский край, 51.58 115.0
127.5
127.5
115.0
112.60 Сорокин Дмитрий
1
Reznikova Anastasiya MS 1988 Verkhneuralsk Челябинская область, 51.80 107.5
112.5
112.5
107.5
104.45 Самостоятельно
Category 60 kg
1
Lanina Svetlana M2 1976 Noyabrsk Тюменская область, 59.42 70.0
80.0
87.5
87.5
81.15 Кобелев Владислав
Category 67.5 kg
1
Lisitsyna Mariya T0 2009 Asbest Асбест, 62.95 70.0
80.0
87.5
87.5
89.00 Зенков Николай
1
Vlasova Olesya O 1984 Yekaterinbourg Джим Холл, 67.50 102.5
105.0
107.5
107.5
83.60 Пономарёв Егор
1
Dolina Varvara M3 1972 Perm Drive Fitness, Пермский край, 66.50 125.0
125.0
130.0
130.0
120.27 Брохман Сергей
1
Moseeva Olga MS 1983 Kungur Пермский край, 66.65 150.0
150.0
155.0
150.0
118.16 Ившин Роман
Category 75 kg
1
Radygina Elena O 1985 Yekaterinbourg Флекс, 69.75 95.0
105.0
105.0
95.0
72.24 Кучин Евгений
Category 82.5 kg
1
Belous Vera O 1983 Yekaterinbourg 82.15 77.5
82.5
87.5
87.5
59.11 Карпов Яков
1
Kobeleva Tatyana M2 1973 Noyabrsk Тюменская область, 80.95 125.0
132.5
137.5
137.5
104.88 Кобелев Владислав
2
Gatina Olga M2 1972 Noyabrsk Тюменская область, 80.20 77.5
87.5
92.5
92.5
72.73 Кобелев Владислав
Men
Name Age YOB Location Weight D1 D2 D3 D Points Trainer
Category 44 kg
1
Suchininov Ivan T0 2009 Asbest Искра, Асбест, 37.36 60.0
60.0
70.0
70.0
123.09 Зенков Николай
2
Schukin Mikhail T0 2009 Tyumen Тюменская область, 38.52 55.0
62.5
70.0
70.0
118.52 Щукин Владимир
Category 48 kg
1
Medvedev Evgeniy T1 2006 Tavda Железная Тавда, Тавда, 47.86 80.0
85.0
97.5
97.5
120.88 Петров Дмитрий
Category 52 kg
1
Elkin Konstantin T1 2007 Asbest Искра, Асбест, 51.75 90.0
100.0
110.0
110.0
124.20 Зенков Николай
Category 60 kg
1
Popov Nikolay T1 2007 Tavda Железная Тавда, Тавда, 57.38 110.0
122.5
122.5
122.5
128.36 Петров Дмитрий
2
Tvorogov Mikhail T1 2007 Sverdlovskaya oblast Сухой Лог, 57.90 90.0
105.0
112.5
105.0
104.54 Осинцев Дмитрий
1
Eltsov Vyacheslav M4 1967 Izhevsk Сила Вятки, Удмуртия, 59.88 150.0
157.5
165.0
157.5
177.03 Самостоятельно
Category 67.5 kg
1
Ponomaryov Mikhail T0 2008 Yekaterinbourg Дружина Силачъ, 65.65 115.0
125.0
127.5
127.5
116.74 Шапков Станислав
2
Bliznetsov Egor T0 2009 Pervouralsk Первоуральск, 65.80 65.0
75.0
85.0
85.0
77.67 Курданов Марат
1
Bogdanov Maksim T1 2007 Chelyabinsk Челябинская область, 64.55 167.5
167.5
172.5
172.5
160.46 Золотов Александр
2
Cherepanov Maksim T1 2006 Yekaterinbourg 65.40 115.0
125.0
135.0
125.0
110.19 Селезеньков Владислав
1
Pyshnyy Roman O 1994 Noyabrsk Тюменская область, 61.50 160.0
172.5
180.0
180.0
142.69 Кобелев Владислав
2
Rumyantsev Andrey O 1995 Yekaterinbourg 65.35 150.0
160.0
167.5
150.0
112.14 Михайлев Сергей
-
Koshel Nikita O 1997 Yekaterinbourg Сила Вятки, 67.45 195.0
195.0
195.0
Самостоятельно
1
Dilbaryan Lauri MS 1983 Asbest Искра, Асбест, 66.10 155.0
162.5
167.5
162.5
120.21 Зенков Николай
Category 75 kg
1
Abdullaev Timur T0 2009 Asbest Искра, Асбест, 71.65 65.0
75.0
85.0
85.0
72.08 Зенков Николай
1
Semenov Daniil T1 2007 - Сосьва, MaxiFit, 73.90 140.0
150.0
162.5
150.0
124.04 Гуляев Александр
2
Solovey Gleb T1 2008 Asbest Искра, Асбест, 73.45 90.0
100.0
105.0
100.0
83.10 Зенков Николай
1
Trubekhin Aleksandr T2 2004 Asbest Искра, Асбест, 69.20 130.0
135.0
142.5
142.5
109.28 Зенков Николай
1
Nikolaev Sergey O 1995 Chelyabinskaya oblast Челябинская область, 73.90 180.0
190.0
200.0
200.0
134.46 Щеголихин Олег
Category 82.5 kg
1
Mullagaliev Dinar T0 2009 Asbest Асбест, 80.15 95.0
105.0
110.0
110.0
85.52 Зенков Николай
1
Maksimenko Vladislav T1 2007 Asbest Искра, Асбест, 80.00 90.0
100.0
105.0
105.0
81.74 Зенков Николай
2
Romanov Dmitriy T1 2006 Asbest Искра, 77.05 85.0
97.5
97.5
97.5
74.87 Самостоятельно
1
Khudyakov Pavel T2 2005 Sosva Сосьва, MaxiFit, 78.45 165.0
180.0
195.0
180.0
130.59 Гуляев Александр
1
Marasov Dinar O 1996 Naberezhnie Chelny Армада, Татарстан, 81.75 260.0
270.0
277.5
277.5
172.95 Рахматуллин Булат
2
Voropaev Dmitriy O 1988 Russia Титан, Екатеринбург, 81.60 260.0
275.0
280.0
275.0
171.62 Вольхин Сергей
3
Pelevin Nikolay O 1995 Bogdanovich Богданович, Сила Огня, 79.10 190.0
200.0
210.0
210.0
134.01 Самостоятельно
-
Demidov Valeriy M4 1963 Perm Пермский край, 80.70
Никонов Владимир
Category 90 kg
1
Berdnikovich Aleksandr O 1985 Verkhneuralsk Челябинская область, 87.45 210.0
217.5
217.5
210.0
125.12 Самостоятельно
1
Nikolaev Vyacheslav M6 1956 Novosibirsk Стальной Медведь, Новосибирская область, 90.00 210.0
230.0
230.0
230.0
258.49 Быховец Артём
Category 100 kg
1
Khanyutkin Kirill T3 2004 Tavda Железная Тавда, Тавда, 98.70 210.0
220.0
235.0
220.0
129.96 Петров Дмитрий
1
Shuvalov Vladislav O 1985 Russia Челябинская область, 98.95 250.0
270.0
290.0
290.0
161.43 Самостоятельно
2
Shelkov Pavel O 1990 Serov Алмаз-спорт, Серов, 98.85 240.0
255.0
267.5
267.5
148.97 Самостоятельно
3
Burdel Anton O 1993 Yekaterinbourg Пауэрхаус Джим, 98.35 200.0
210.0
215.0
210.0
117.22 Иванов Денис
4
Khvorov Aleksandr O 1997 Tavda Железная Тавда, Тавда, 97.20 190.0
190.0
205.0
205.0
115.07 Петров Дмитрий
1
Kobelev Vladislav M3 1968 Noyabrsk Тюменская область, 100.00 210.0
230.0
240.0
230.0
169.49 Гороховский А.Е.
Category 125 kg
1
Gorelov Vitaliy O 1984 Orsk Оренбургская область, 121.55 230.0
250.0
250.0
131.35 Мамедов Сабир
2
Batashev Kirill O 1991 Sukhoy Log Сухой Лог, 122.35 210.0
220.0
230.0
230.0
120.63 Самостоятельно
Category 140 kg
1
Malyshev Roman O 1978 Totma Эволюция, Челябинская область, 135.20 290.0
310.0
325.0
325.0
165.36 Самостоятельно
1
Vasilinich Dmitriy MS 1984 Tyumen Тюменская область, 137.15 270.0
285.0
300.0
270.0
136.77 Самостоятельно
Absolute
Women
Name Result Weight Points
Subteen
1
Lisitsyna Mariya 87.5 62.95 89.00
Teen 1
1
Rykalina Svetlana 80.0 47.84 97.89
Teen 2
1
Merzlyakova Kristina 90.0 49.06 103.38
Open
1
Vlasova Olesya 107.5 67.50 83.60
2
Radygina Elena 95.0 69.75 72.24
3
Belous Vera 87.5 82.15 59.11
Masters 1
1
Mikhaleva Tatyana 115.0 51.58 112.60
2
Nikiforova Alesya 87.5 47.04 92.26
3
Salnikova Elena 82.5 47.90 85.67
Masters 2
1
Kobeleva Tatyana 137.5 80.95 104.88
2
Lanina Svetlana 87.5 59.42 81.15
3
Gatina Olga 92.5 80.20 72.73
Masters 4
1
Dolina Varvara 130.0 66.50 120.27
Masters Sub
1
Moseeva Olga 150.0 66.65 118.16
2
Reznikova Anastasiya 107.5 51.80 104.45
Absolute
Men
Name Result Weight Points
Subteen
1
Suchininov Ivan 70.0 37.36 123.09
2
Schukin Mikhail 70.0 38.52 118.52
3
Ponomaryov Mikhail 127.5 65.65 116.74
4
Mullagaliev Dinar 110.0 80.15 85.52
5
Bliznetsov Egor 85.0 65.80 77.67
6
Abdullaev Timur 85.0 71.65 72.08
Teen 1
1
Bogdanov Maksim 172.5 64.55 160.46
2
Popov Nikolay 122.5 57.38 128.36
3
Elkin Konstantin 110.0 51.75 124.20
4
Semenov Daniil 150.0 73.90 124.04
5
Medvedev Evgeniy 97.5 47.86 120.88
6
Cherepanov Maksim 125.0 65.40 110.19
7
Tvorogov Mikhail 105.0 57.90 104.54
8
Solovey Gleb 100.0 73.45 83.10
9
Maksimenko Vladislav 105.0 80.00 81.74
10
Romanov Dmitriy 97.5 77.05 74.87
Teen 2
1
Khudyakov Pavel 180.0 78.45 130.59
2
Trubekhin Aleksandr 142.5 69.20 109.28
Teen 3
1
Khanyutkin Kirill 220.0 98.70 129.96
Open
1
Marasov Dinar 277.5 81.75 172.95
2
Voropaev Dmitriy 275.0 81.60 171.62
3
Malyshev Roman 325.0 135.20 165.36
4
Shuvalov Vladislav 290.0 98.95 161.43
5
Shelkov Pavel 267.5 98.85 148.97
6
Pyshnyy Roman 180.0 61.50 142.69
7
Nikolaev Sergey 200.0 73.90 134.46
8
Pelevin Nikolay 210.0 79.10 134.01
9
Gorelov Vitaliy 250.0 121.55 131.35
10
Berdnikovich Aleksandr 210.0 87.45 125.12
Masters 4
1
Kobelev Vladislav 230.0 100.00 169.49
Masters 3
1
Eltsov Vyacheslav 157.5 59.88 177.03
Masters 6
1
Nikolaev Vyacheslav 230.0 90.00 258.49
Masters Sub
1
Vasilinich Dmitriy 270.0 137.15 136.77
2
Dilbaryan Lauri 162.5 66.10 120.21