Mobile version
m.en.allpowerlifting.com

Russia BP SJ and J Bench Press Championships

Federation
Russian Powerlifting Federation (RPF)
From queues
Чемпионат ФПР среди возрастов 14-18 и 19-23 по жиму
Location
Tula
Date
8 - 11 feb 2021
Division
equip
Number of participants
272
ID
65941
Views
9051
Added by
PeteKravtsov 13 feb 2021
Editor
PeteKravtsov 5 jun 2021
Men
Name Age YOB Location Weight B1 B2 B3 B Points Team Trainer
Category 53 kg
1
Shumskikh Kirill J 2002 Klimovo 52.85 117.5
122.5
125.0
125.0
71.59 12 Гулидова М.А., Ермаченко А.В.
2
Emelyanov Kirill J 1999 Tsivilsk 51.10 105.0
110.0
110.0
105.0
63.35 9 Кабуркин А.Н.
3
Nosach Egor J 2002 Krasnoyarsk 52.20 95.0
100.0
105.0
105.0
61.28 8 Бычков А.Н., Носач Е.В.
4
Nikiforov Nikita J 2001 Dalnegorsk 52.70 97.5
102.5
107.5
102.5
58.96 7 Ким С.А.
Category 59 kg
1
Dolgulyov Danila J 1998 Kemerovo 58.30 165.0
165.0
172.5
172.5
86.29 12 Валетский И.Б., Синдикас Н.В.
2
Komissarov Boris J 1998 Kursk 58.10 170.0
177.5
177.5
170.0
85.41 9 Григорьев В.И.
3
Elfimov Yaroslav J 2002 Syktyvkar 58.60 150.0
150.0
155.0
150.0
74.55 8 Дерягин А.Н., Канев А.А.
4
Parshintsev Igor J 2002 Leninsk-Kuznetskiy 58.75 140.0
140.0
152.5
140.0
69.36 7 Небаева Н.Е.
5
Tolstykh Ivan J 2002 Leninsk-Kuznetskiy 58.80 130.0
135.0
140.0
135.0
66.81 6 Небаева Н.Е.
6
Ermolenko Nikita J 1998 Baykalsk 58.95 135.0
145.0
152.5
135.0
66.60 5 Бычков А.Н., Нелюбова В.П.
7
Kuzmin Eduard J 2002 Krasnoyarsk 58.90 105.0
112.5
120.0
120.0
59.26 4 Ходосевич Г.В.
8
Kondrashin Yaroslav J 2001 Noyabrsk 58.80 110.0
110.0
115.0
110.0
54.44 3 Флегантов А.О.
9
Popov Matvey J 2002 Dalnegorsk 56.60 85.0
90.0
95.0
90.0
46.78 Лапынин В.Б.
Category 66 kg
1
Rikhter Aleksey J 1998 Tarko-Sale 65.75 195.0
207.5
nj 215.5
nj 215.5
93.87 12 Полторацкая В.П.
2
Volkov Danil J 2002 Naberezhnie Chelny 65.40 185.0
195.0
205.0
205.0
89.80 9 Роенко Е.В., Рыженков А.А.
3
Khutorov Egor J 1999 Ulyanovsk 65.75 175.0
175.0
180.0
180.0
78.41 8 Стафеев А.И.
4
Volosyanikov Aleksandr J 1999 Berjozovka 64.00 155.0
162.5
175.0
162.5
72.84 7 Качаев А.В.
5
Savchenko Dmitriy J 2002 Klimovo 65.20 120.0
127.5
127.5
127.5
56.03 6 Гулидова М.А.
6
Lutsakov Aleksandr J 2002 Suzemka 66.00 100.0
110.0
122.5
110.0
47.73 Заложкова Ю.Н., Заложков С.В.
-
Kuryanov Evgeniy J 2001 Voronezh 65.65 205.0
210.0
210.0
Гончаров А.Е.
DSQ
Marichev Ilya J 2001 Obninsk 65.95 210.0
212.5
216.0
216.0
93.79 Маричев И.В.
Category 74 kg
1
Zaytsev Dmitriy J 2001 Tyazhin 73.70 232.5
nj 240.0
nj 242.5
nj 242.5
94.76 12 Валетский И.Б., Мамайкин А.Н.
2
Grigoryev Aleksandr J 1999 Saint Petersburg 70.55 222.5
232.5
240.0
240.0
97.54 9 Степаненко В.А., Вендик А.О.
3
Sergeenko Aleksey J 1998 Novgorod 73.05 220.0
220.0
220.0
220.0
86.64 8 Иванищенко А.Б.
4
Mullin Daniil J 2001 Ulyanovsk 72.60 195.0
195.0
195.0
77.21 7 Рафиков М.И., Назметдинов Р.А.
5
Kochetov Maksim J 2001 Cheboksari 71.25 155.0
162.5
167.5
167.5
67.46 6 Кострюков В.В.
6
Nekrasov Pavel J 2001 Krasnoufimsk 72.60 157.5
157.5
165.0
165.0
65.33 5 Некрасов М.П.
7
Stetsenko Kirill J 2002 Dalnegorsk 73.70 140.0
155.0
160.0
155.0
60.57 4 Лапынин В.Б.
Category 83 kg
1
Stepanov Evgeniy J 2001 Krasnoyarsk 81.50 210.0
222.5
232.5
232.5
83.85 12 Ходосевич Г.В.
2
Styazhkin Nikita J 1999 Krasnoyarsk 81.20 205.0
215.0
225.0
225.0
81.37 9 Салманов О.А.
3
Korolev Pavel J 2000 Poykovskiy 79.70 200.0
212.5
222.5
222.5
81.59 8 Малюгин В.С.
4
Tsyplakov Aleksandr J 1998 Novgorod 82.90 207.5
215.0
220.0
220.0
78.37 7 Иванищенко А.Б.
5
Akbarov Rail J 1999 Naberezhnie Chelny 82.95 210.0
215.0
220.0
220.0
78.34 6 Рыженков А.А.
6
Talko Andrey J 2002 Irkutsk 82.15 212.5
217.5
220.0
217.5
77.99 5 Володько В.А., Сауков К.М.
7
Bezverkhiy Vladislav J 2000 Sevastopol 82.95 200.0
200.0
200.0
200.0
71.22 4 Апанасенко В.В., Курилова И.И.
8
Tarasov Aleksey J 1998 Cheboksari 82.05 190.0
200.0
200.0
190.0
68.19 3 Кострюков В.В.
-
Ryzhov Stanislav J 2000 Kostroma 82.70 212.5
212.5
220.0
Уразов А.Ю.
Category 93 kg
1
Gabdrakhimov Daniyar J 2002 Zelenodolsk 93.00 225.0
237.5
247.5
247.5
81.86 12 Крысин И.А.
2
Klimin Kirill J 1999 Kurgan 91.45 235.0
240.0
247.5
240.0
80.18 9 Алференко М.Э., Степаненко С.А.
3
Larin Vladimir J 2000 Orenburg 89.55 205.0
210.0
210.0
210.0
71.06 8 Бровков В.Г.
4
Volbenko Mikhail J 2001 Poykovskiy 92.15 190.0
200.0
207.5
200.0
66.51 7 Малюгин В.С.
5
Ferderer Denis J 2001 Nizhniy Tagil 83.25 125.0
135.0
142.5
142.5
50.61 Чуба А.Е.
Category 105 kg
1
Rakhmatullin Bulat J 1998 Naberezhnie Chelny 104.70 285.0
300.0
315.0
300.0
93.28 12 Коткова Л.Ю.
2
Azizov Nariman J 1999 Poykovskiy 99.50 225.0
235.0
247.5
247.5
78.89 9 Малюгин В.С.
3
Kochetov Ivan J 1998 Sevastopol 103.45 242.5
242.5
247.5
242.5
75.82 8 Апанасенко В.В., Безверхий В.В.
4
Okhezin Aleksandr J 2002 Krasnodar 101.05 235.0
242.5
245.0
235.0
74.33 7 Сидоренко А.В.
-
Kolevatov Aleksey J 2001 Kirov 102.65 190.0
190.0
190.0
Арасланов Р.Н.
Category 120 kg
1
Techmuradov Valeriy J 1999 Sovetsk 117.20 290.0
290.0
310.0
290.0
86.04 12 Мельников Н.М.
2
Morozov Nikita J 2002 Poykovskiy 109.20 215.0
227.5
232.5
232.5
70.94 9 Малюгин В.С.
3
Kurnosov Aleksey J 2000 Kinel 110.90 215.0
225.0
230.0
230.0
69.73 8 Храмов О.В.
4
Karyakin Vyacheslav J 2002 Kurgan 108.00 215.0
225.0
227.5
227.5
69.75 7 Фальковский П.П.
5
Tyumin Aleksandr J 1999 Tbilisskaya 112.15 225.0
225.0
232.5
225.0
67.90 6 Бакшалиев В.А.
6
Pugovkin Ivan J 2002 Magadan 119.00 205.0
215.0
225.0
215.0
63.44 5 Крюков М.Ю.
7
Kolmakov Sergey J 2000 Noyabrsk 119.80 200.0
210.0
217.5
210.0
61.81 4 Горячев И.А., Матук С.В.
Category 120+ kg
1
Dorogin Ruslan J 1998 Krasnodar 141.80 240.0
250.0
265.0
265.0
74.28 12 Бабенко Е.А., Бабенко А.С.
2
Sunnatov Rustam J 2001 Belovo 137.80 240.0
250.0
255.0
255.0
71.98 9 Алсуфьев Ю.В.
3
Sidorychev Aleksandr J 2000 Ivanovo 144.05 240.0
252.5
267.5
252.5
70.53 8 Коростин М.Ю., Щурилов И.С.
4
Dyukov Maksim J 1999 Irkutsk 122.65 215.0
225.0
240.0
240.0
70.08 7 Володько В.А., Сычев А.А.
5
Merkulov Aleksandr J 2001 Kursk 122.50 170.0
180.0
185.0
185.0
54.04 Григорьев В.И.
Absolute
Men
Name Result Weight Points
1
Grigoryev Aleksandr 240.0 70.55 97.54
2
Zaytsev Dmitriy nj 242.5 73.70 94.76
3
Rikhter Aleksey nj 215.5 65.75 93.87
4
Rakhmatullin Bulat 300.0 104.70 93.28
5
Volkov Danil 205.0 65.40 89.80
6
Sergeenko Aleksey 220.0 73.05 86.64
7
Dolgulyov Danila 172.5 58.30 86.29
8
Techmuradov Valeriy 290.0 117.20 86.04
9
Komissarov Boris 170.0 58.10 85.41
10
Stepanov Evgeniy 232.5 81.50 83.85
Team
Team Result Points
1
Krasnoyarsk 12 + 9 + 8 + 4 33
Poykovskiy 9 + 9 + 8 + 7 33
2
Naberezhnie Chelny 12 + 9 + 6 27
3
Krasnodar 12 + 7 19
4
Klimovo 12 + 6 18
5
Kurgan 9 + 7 16
6
Novgorod 8 + 7 15
Ulyanovsk 8 + 7 15
7
Leninsk-Kuznetskiy 7 + 6 13
8
Irkutsk 7 + 5 12
Kemerovo 12 12
Sevastopol 8 + 4 12
Sovetsk 12 12
Tarko-Sale 12 12
Tyazhin 12 12
Zelenodolsk 12 12
9
Dalnegorsk 7 + 4 11
10
Belovo 9 9
Cheboksari 6 + 3 9
Kursk 9 9
Saint Petersburg 9 9
Tsivilsk 9 9
11
Ivanovo 8 8
Kinel 8 8
Orenburg 8 8
Syktyvkar 8 8
12
Berjozovka 7 7
Noyabrsk 4 + 3 7
13
Tbilisskaya 6 6
14
Baykalsk 5 5
Krasnoufimsk 5 5
Magadan 5 5